Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WIOSNA W marcu się zaczyna, gdy się kończy zima. Przyjdzie z wiatru ciepłym wiewem, z pięknem kwiatów, z ptaków śpiewem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WIOSNA W marcu się zaczyna, gdy się kończy zima. Przyjdzie z wiatru ciepłym wiewem, z pięknem kwiatów, z ptaków śpiewem."— Zapis prezentacji:

1

2 WIOSNA

3 W marcu się zaczyna, gdy się kończy zima. Przyjdzie z wiatru ciepłym wiewem, z pięknem kwiatów, z ptaków śpiewem.

4 WIOSNA 21 marca dzień jest równy nocy. Tego dnia dzień i noc mają po 12 godzin. Od tej pory dni będą coraz dłuższe, a noce krótsze. Słońce mocniej przygrzewa, dlatego w przyrodzie zachodzi wiele zmian. Wiosenne miesiące to Marzec, Kwiecień i Maj. MARZEC 21 PIERWSZ Y DZIEŃ WIOSNY MARZEC 21 PIERWSZ Y DZIEŃ WIOSNY

5 WIOSNĄ: Rozwijają się pierwsze wiosenne kwiatywiosenne kwiaty Zakwitają drzewa owocowedrzewa owocowe Kwitną też krzewykrzewy Ogrodnicy sieją pierwsze warzywawarzywa Z ciepłych krajów wracają ptakiptaki

6 WIOSENNE KWIATY żonkiltulipankonwalia krokus przebiśnieg zawilec

7 DRZEWA OWOCOWE W sadach drzewa owocowe pokrywają się kwiatami. Pierwsze zakwitają czereśnie i wiśnie. Potem jabłonie i grusze.

8 KWITNĄ KRZEWY jaśmin bez forsycja

9 WIOSENNE WARZYWA rzodkiewkasałata ogórekpomidor

10 PTAKI WIOSNĄ Ptaki przylatują z ciepłych krajów. Przygotowują miejsca do składania i wysiadywania jaj. Większość zakłada nowe gniazda. Pierwszy wita wiosnę skowronek radosnym i głośnym śpiewem. Gniazdo ma między skibami ziemi. Odżywia się owadami i nasionami. Jaskółka przylotem zwiastuje wiosnę. Z gliny, błota i śliny buduje nad oknem lub pod dachem swoje gniazdo. Pożywieniem jaskółek są owady schwytane w locie.

11 Bocian wraca do swojego gniazda, lecz często musi je budować od nowa. Zakłada je na stodołach lub wysokich drzewach.Odżywia się żabami, myszami i pasikonikami. Szpak przylatuje wczesną wiosną. Często odszukuje swoje budki lęgowe lub dziuple. Przynosi gałązki i siano. Zakłada w nich gniazdo. Zjada owady, dżdżownice, czereśnie.

12 KONIEC Opracowanie: Dorota Kapela


Pobierz ppt "WIOSNA W marcu się zaczyna, gdy się kończy zima. Przyjdzie z wiatru ciepłym wiewem, z pięknem kwiatów, z ptaków śpiewem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google