Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ROK PO AKCESJI DO UE SZANSE I WYZWANIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek Warszawa, 28.04.2005.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ROK PO AKCESJI DO UE SZANSE I WYZWANIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek Warszawa, 28.04.2005."— Zapis prezentacji:

1

2 ROK PO AKCESJI DO UE SZANSE I WYZWANIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek mkrzysztoszek@prywatni.pl Warszawa, 28.04.2005

3 Czy przed wejściem Polski do UE MŚP oczekiwały zmian wynikających z akcesji ?

4 Jakich zmian oczekiwały MŚP w związku z wejściem Polski do UE?

5 Czy obawy MŚP dotyczące wzrostu cen sprawdziły się? Jakie konsekwencje dla przedsiębiorstw miał wzrost cen ?

6 Czy przedsiębiorstwa wykorzystają swoją szansę tkwiącą w dostępie do funduszy unijnych ? Przed akcesją 68,5% MŚP oczekiwało wzrostu dostępu do funduszy unijnych. W 2004 r. wnioski złożyło 2,8% MŚP.

7 Czy przedsiębiorstwa wykorzystają swoją szansę tkwiącą w dostępie do funduszy unijnych ? Przed akcesją 68,5% MŚP oczekiwało wzrostu dostępu do funduszy unijnych. W 2004 r. wnioski złożyło 2,8% MŚP. Ale w 2005 r. ma zamiar to zrobić ponad 25% MŚP.

8 Czy przedsiębiorstwa wykorzystają swoją szansę tkwiącą w dostępie do funduszy unijnych ? MŚP chciałyby, aby środki unijne miały postać bezpośredniego dofinansowywania inwestycji, a także tanich kredytów na przedsięwzięcia innowacyjne. Niechętnie widzą finansowanie szkoleń i usług doradczych.

9 Czy MŚP widzą swoją szansę w budowaniu działalności gospodarczej poza Polską ? 318 tys. MŚP

10 Dlaczego MŚP widzą swoją szansę w budowaniu działalności gospodarczej poza Polską ?

11 Z czego wynikają szanse ekspansji polskich przedsiębiorstw na rynku UE ? Z poruszanie się w podobnym otoczeniu regulacyjnym, co niweluje część barier i zmniejsza koszty transakcyjne Z elastyczności działania polskich przedsiębiorstw i ofert szytych na miarę Z niższych kosztów działalności w Polsce (jeszcze) np. przedsiębiorcy polscy mogą zakładać firmy w krajach UE, natomiast kupować usługi w Polsce (księgowe, prawnicze, marketingowe, etc.)

12 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "ROK PO AKCESJI DO UE SZANSE I WYZWANIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek Warszawa, 28.04.2005."

Podobne prezentacje


Reklamy Google