Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYLĄDEK GIMNAZJALISTY. NOWY ROK SZKOLNY >>> NOWA REDAKCJA Razem z pierwszymi dniami roku szkolnego rozpoczęły się poszukiwania „świeżych redaktorów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYLĄDEK GIMNAZJALISTY. NOWY ROK SZKOLNY >>> NOWA REDAKCJA Razem z pierwszymi dniami roku szkolnego rozpoczęły się poszukiwania „świeżych redaktorów."— Zapis prezentacji:

1 PRZYLĄDEK GIMNAZJALISTY

2 NOWY ROK SZKOLNY >>> NOWA REDAKCJA Razem z pierwszymi dniami roku szkolnego rozpoczęły się poszukiwania „świeżych redaktorów głodnych szkolnych sensacji”. Skład gazetki zmieniał się, aż do powstania obecnego i stałego składu, czyli nas. Opiekę nad „Przylądkiem Gimnazjalisty” ponownie przyjęła na swe barki pani Agnieszka Muzyk.

3

4 Bo mama kazała się dzielić… Po zatwierdzeniu składu wygraliśmy naszego lidera, czyli redaktora naczelnego oraz rozdzieliliśmy pomiędzy siebie obowiązki i tematy artykułów. Każdy miał prawo wybrać to, o czym będzie pisał. Skład „Przylądka Gimnazjalisty” z podziałem na obowiązki: Weronika Sokołowska (IIIc) – Redaktor Naczelny, Guru Mody Mateusz Piekarski (IIIc) – grafik, redaktor, Nolife, powieściopisarz (?!) Beatka Charubin (IIIc) – redaktor, Pani od Gastronomii Patrycja Baszewska (IIIc) – artysta, Najgłośniejszy Głos, redaktor Olga „Helena” Szczęsna (Id) – redaktor, Szkicmistrz, reporter Julia Czerwińska (Id) – redaktor, Njiusołapacz, Kalendarzystka Pani Agnieszka Muzyk – osoba, która próbuje ogarnąć nasz Dom Szaleńców, nazywany pieszczotliwie „Przylądkiem Gimnazjalisty”…

5 PRACA WRE… Gdy już każdy dostał „to co chciał” lub to do czego został „zmuszony”, zabraliśmy się do pracy. Każdy swój temat opracowywał w domu, a następnie wysyłał go na wspólny przylądkowy adres mailowy, żeby każdy z nas mógł „obczaić” i ocenić. Spotykaliśmy się również co tydzień, żeby omówić bieżące sprawy i zrobić „burzę mózgów” dotyczącą nowych pomysłów na gazetkę.

6

7 BARDZIEJ E? W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy spróbować czegoś nowego, a mianowicie wydaliśmy gazetkę w niestandardowej formie. Jakiej? W formie e-gazetki! Czyli gazety działającej on-line, dostępnej w Internecie. QMAM.

8

9 GRAFFITI Przesłane teksty po zatwierdzeniu trafiają w ręce Matt’a, który „word’owskie” teksty zmienia w gazetę. Następnie razem oceniamy wygląd każdej strony i razem wybieramy zdjęcia, które umieścimy. Tym samym można powiedzieć, że za oprawę graficzną tak naprawdę odpowiada cały nasz zespół.

10

11 JAK JEST W PRAWDZIWEJ REDAKCJI? 5 CZERWCA nasza cała ekipa pojechała do redakcji portalu internetowego Kolniak24, gdzie pan Robert Wilczewski opowiedział nam jak wygląda praca dziennikarza. Całe spotkanie, mimo tego, że miało być całkiem na poważnie, otoczone było duża dawką humoru i pozytywnej energii, którą wprowadził pan Wilczewski opowiadając nam różne „redakcyjne” historie. Więcej na temat tego spotkania przeczytać możecie w naszym ostatnim wydaniu gazetki „Przylądek Gimnazjalisty”

12

13

14 OSTATECZNE POPRAWKI Zaraz po spotkaniu z panem Robertem rzuciliśmy się do komputerów, aby dokonać ostatecznych poprawek. Dzięki tej rozmowie zauważyliśmy błędy, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi. Pan Wilczewski uświadomił nas jak ważna jest budowa gazety. „Tekst musi być miły dla oka, żeby łatwiej się go czytało.”

15

16

17 …BO ODBIJA NAM PALMA… Po zakończeniu pracy nad gazetką wpadliśmy na pomysł pokazania, czym dla nas jest przylądek. Postawiliśmy na plamę z naszymi głowami, znajdującą się na wyspie zwanej „Przylądkiem Gimnazjalisty” i panią Agnieszką Muzyk, płynącą na tratwie, żeby nas „ocalić”.

18

19

20 CELE? WYDANIE „Przylądka Gimnazjalisty”. CO WIĘCEJ UZYSKALIŚMY DZIĘKI TEMU PROJEKTOWI? Zwiększyły się nasze umiejętności pracy w grupie. Pomiędzy całą naszą Wesołą Kompanią „zacieśniły się więzi”. Nauczyliśmy się przestrzegania wcześniej ustalonych terminów. (DEADLINE IS DEADLINE) Poznaliśmy pana Roberta Wilczewskiego, dzięki, któremu znamy techniki dziennikarstwa.

21 PODZIĘKOWANIA Cała Przylądkowa ekipa, z Weroniką Sokołowską na czele chciałaby podziękować : Panu Robertowi Wilczewskiemu, za ciekawą i wesołą lekcję dziennikarstwa i miło spędzony wspólnie czas. Pani Agnieszce Muzyk, która zawsze starała się nam pomóc i „ogarnąć nasz Małpi Gaj” oraz nauczyła nas podstaw dziennikarstwa (np. ciekawego pisania artykułów, tajników reportażu, udzielania wywiadu).

22 Mariusz Hantke „Oda do palmy” O ty, co w górze rozpościerasz dumnie Monumentalny baldachim zieleni, Przyjazne liście nachylając ku mnie, By piekło żaru w oazę przemienić! Składam ci hołdy w tej pieśni dziękczynnej, Apoteozy pełnej i zapału, By cię uwiecznić w peanie i w hymnie, Boś ty, o palmo, godna piedestału!


Pobierz ppt "PRZYLĄDEK GIMNAZJALISTY. NOWY ROK SZKOLNY >>> NOWA REDAKCJA Razem z pierwszymi dniami roku szkolnego rozpoczęły się poszukiwania „świeżych redaktorów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google