Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT EDUKACYJNY BĘDĘ DZIENNIKARZEM – REDAGOWANIE I WYDAWANIE GAZETKI SZKOLNEJ SZKOŁA POSTAWOWA NR 1 W CZĘSTOCHOWIE ul. Księżycowa 6 Tel./fax: (034)3614971.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT EDUKACYJNY BĘDĘ DZIENNIKARZEM – REDAGOWANIE I WYDAWANIE GAZETKI SZKOLNEJ SZKOŁA POSTAWOWA NR 1 W CZĘSTOCHOWIE ul. Księżycowa 6 Tel./fax: (034)3614971."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT EDUKACYJNY BĘDĘ DZIENNIKARZEM – REDAGOWANIE I WYDAWANIE GAZETKI SZKOLNEJ SZKOŁA POSTAWOWA NR 1 W CZĘSTOCHOWIE ul. Księżycowa 6 Tel./fax: (034) AUTOR: MAŁGORZATA WIERZCHOWSKA

2 Redakcja gazety szkolnej Niecodziennik NO NAME w reklamowych koszulkach; w tle ekran informacyjny Redaktor naczelny: (od lewej) Joanna Bardzińska kl. VI c, z-ca:Magdalena Pardela kl.V c, sekretarz: Łukasz Kościesza kl. IV c, redaktor techniczny: Dorota Bałchanowska kl. VI c.

3 Zespół redakcyjny gazetki w komplecie Od lewej: Rafyd Khalaf, Agata Spytkowska, Łukasz Kościesza, Joanna Bardzińska, Magda Pardela, Dorota Bałchanowska, Daria Wypych, Agata Dziubała, Jarek Kapkowski, Marcin Ogrodnik, Damian Majkowski, Anna Andrzejewska, Karolina Musiał, Martyna Szleper, Anna Kaczmarek, Patrycja Kubica, Julia Kaczmarek.

4 Logo naszej gazety szkolnej Autor: Magda Pardela kl. V c Nasze identyfikatory dziennikarskie

5 Logo nazwy gazety i inne projekty

6 DZIENNIKARSKIE WĘDRÓWKI Z wizytą w Redakcji Gazety Wyborczej w Częstochowie Tworzenie makiety gazety na komputerze. Spotkanie prowadziła Pani redaktor Agnieszka Skiba.

7 Pani redaktor opowiada o tym, jak powstaje profesjonalna gazeta codzienna

8 Uczniowie podziwiają makietę gazety. Wywiad z Panią redaktor Agnieszką Skibą rejestrował dyktafon. Pytaniom nie było końca! BYLIŚMY W WYBORCZEJ !

9 Zainteresowanie programami komputerowymi wykorzystywanymi w pracy dziennikarskiej było duże. Okazało się, że obsługa komputera to podstawa w pracy współczesnego dziennikarza.

10 ZWIEDZANIE NAJSTARSZEJ DRUKARNI W CZĘSTOCHOWIE – Częstochowskie Zakłady Graficzne Dziennikarze dowiedzieli się jak powstają książki i czasopisma w dużych nakładach, już po ich napisaniu czy zaprojektowaniu.

11 ZWIEDZANIE NAJSTARSZEJ DRUKARNI W CZĘSTOCHOWIE – Częstochowskie Zakłady Graficzne Drukarnia wykonuje wielobarwne druki reklamowe, foldery, plakaty, kalendarze, etykiety, książki, broszury, czasopisma na różnych formatach.

12 W DRUKARNI Uczniowie zapoznali się z offsetową, wielobarwną techniką drukarską nowoczesnych maszyn w drukarni.

13 W DRUKARNI Nowoczesne maszyny drukarskie wykonują usługi poligraficzne o najwyższej jakości i precyzji druku.

14 TELEWIZJA POLSKA TVP3 – REDAKCJA W CZĘSTOCHOWIE O pracy dziennikarskiej opowiada dziennikarz telewizyjny Pani Anna Migalska Spotkanie upamiętnia operator z redakcji.

15 Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań, oczekując recepty na sukces w TVP. Z WIZYTĄ W TVP 3

16 Młodzi dziennikarze słuchali, zadawali pytania i pewnie marzyli o pracy w telewizji. Być może w przyszłości im się uda!

17 Z WIZYTĄ W TVP 3 Wszyscy mieli prawdziwą frajdę, oglądając nagranie telewizyjne ze swoim udziałem. Z WIZYTĄ W TVP 3

18 W PRACOWNI KOMPUTEROWEJ W NASZEJ SZKOLE Wiele godzin mozolnej pracy uczniowie poświęcili na opracowywanie materiałów i swoje pierwsze dziennikarskie wprawki. Na zajęciach panowała miła i serdeczna atmosfera pracy.

19 WYCIECZKA DO WARSZAWY – ZABAWA Z KAMERĄ W DZIENNIKARZY NASI KORESPONDENCI W AKCJI Pałac Kultury i Nauki Na Starym Mieście

20 WYCIECZKA DO WARSZAWY Na Placu Zamkowym (pierwsza z prawej to nasza opiekuna - Pani Małgorzata Wierzchowska)

21 WYCIECZKA DO WARSZAWY MULTIMEDIALNA WYSTAWA Z KOPENHAGI MÓZG W Pałacu Kultury i Nauki Pobyt na wystawie był świetnym materiałem do sprawozdań w gazetce. Nie brakowało też zadań na komputerach.

22 WYCIECZKA DO WARSZAWY INTERAKTYWNA WYSTAWA Z KOPENHAGI MÓZG W Pałacu Kultury i Nauki GIMNASTYKA UMYSŁOWA Jak zaplanować swoje kolejne ruchy po labiryncie? NASZE ZMAGANIA NA SZATAŃSKIEJ DRABINIE Mózg porusza naszym ciałem, jednak czasem traci orientację! Kiedy?

23 CIEKAWSZE STRONY Z NASZEJ GAZETY NO NAME FOTOMONTAŻE FOTOKOMIKSY Praca w programach graficznych na komputerze sprawiła nam wiele przyjemności i zabawy. Ten dział w gazetce to strzał w dziesiątkę! Chętnych do zmian swojego wyglądu nadal nie brakuje.

24 CIEKAWSZE STRONY Z NASZEJ GAZETY NO NAME Pragniemy również zamieszczać teksty w języku angielskim np. krzyżówka wielkanocna to stały dział gazety i nasza chluba. W tym roku ujawnili się młodzi pisarze z klasy czwartej – Damian Majkowski i Julia Kaczmarek. Piszą ciekawe opowiadania.

25 Tak oto, w fotograficznym skrócie przedstawiliśmy dwa i pół miesiąca naszej dziennikarskiej działalności. Był to dla nas czas spędzony na pracy i zabawie. Pomocny bardzo okazał się komputer i Internet. Uważamy, że zrobiliśmy wiele, a planujemy więcej w nowym roku szkolnym, np. tworzenie naszej gazetki w Internecie. Z pewnością nie braknie nam pomysłów. Wielu z nas złapało dziennikarskiego bakcyla. Pragniemy, by gazeta NIECODZIENNIK NO NAME stała się wizytówką szkoły. Chcemy być rozpoznawalni, chcemy działać! Ułożyliśmy nawet nasze credo: Chwytać życie na gorącym uczynku, Informować o zdarzeniach natychmiast; Zapewniać informatorom wiarygodność; Wypowiadać nieskrępowanie to, co myślimy w sposób dyplomatyczny; Szukać i znajdować tematy do dyskusji i opinii, działać; Informować zawsze obiektywnie Redakcja


Pobierz ppt "PROJEKT EDUKACYJNY BĘDĘ DZIENNIKARZEM – REDAGOWANIE I WYDAWANIE GAZETKI SZKOLNEJ SZKOŁA POSTAWOWA NR 1 W CZĘSTOCHOWIE ul. Księżycowa 6 Tel./fax: (034)3614971."

Podobne prezentacje


Reklamy Google