Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT EDUKACYJNY DZIECI HOLOKAUSTU. CMENTARZ ŻYDOWSKI W ŁOMŻY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT EDUKACYJNY DZIECI HOLOKAUSTU. CMENTARZ ŻYDOWSKI W ŁOMŻY."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT EDUKACYJNY DZIECI HOLOKAUSTU

2 CMENTARZ ŻYDOWSKI W ŁOMŻY

3 Podczas realizacji projektu uczniowie mogli korzystać ze zbiorów związanych z Zagładą Żydów: książek, prezentacji multimedialnych, filmów, materiałów edukacyjnych IPN, zgromadzonych w bibliotece szkolnej

4 Zadania projektu: Zebranie informacji na temat Holokaustu. Zebranie informacji na temat losu dzieci żydowskich w okresie Holokaustu. Zebranie informacji na temat losu dzieci żydowskich po II wojnie światowej. Przygotowanie prezentacji projektu.

5 Pani BASIA

6 ALBUMY

7 GAZETKA IRENA SENDLEROWA JANUSZ KORCZAK ANNA FRANK RODZINA ULMÓW ROMAN POLAŃSKI HANNA KRALL

8 Apel podsumowujący projekt

9 SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE

10

11

12 OCENA PROJEKTU

13 Przykładowe wypowiedzi uczniów Co i jak zrobiłem? Techniką komputerową wyszukałem informacje, sformatowałem je i dodałem zdjęcia tak, aby powstał album o tematyce Holokaustu. Informacje wyszukiwałem z różnych źródeł. Większość informacji znalazłam korzystając z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej oraz publikacji dostępnych w bibliotece naszego gimnazjum.

14 Czego się nauczyłem? Nauczyłem się, że nie należy żartować i śmiać się z dowcipów o Holokauście. Zapamiętałem historię Getta Warszawskiego Dowiedziałem się jak zapisać poprawki tekstu na pen-driver. Poszerzyłem wiedzę na temat Holokaustu. … poznałem też kawałek historii Polski.

15 Co stanowiło dla mnie trudność? Trudnością było dla mnie redagowanie tekstu. Trudny był też sam temat. Trudnością było to, że ten temat ciężko jest przedstawić w formie obrazu. Trudne było przeglądanie tych smutnych zdjęć…

16 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "PROJEKT EDUKACYJNY DZIECI HOLOKAUSTU. CMENTARZ ŻYDOWSKI W ŁOMŻY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google