Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Publiczne Gimnazjum im. Fryderyk Chopina w Radominie ID grupy: 96/99_mp_g1 Kompetencja: Matematyczno - przyrodnicza Temat projektowy: Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej (firmy). Semestr/rok szkolny: 1/ 2009/10

3 Pierwsze spotkanie Na pierwszym spotkaniu poznawaliśmy się. Wszyscy chętnie uczestniczyli w grach i zabawach. Miło spędziliśmy czas.

4 Podzieliliśmy obowiązki Ponieważ poznaliśmy swoje mocne i słabe strony dokonaliśmy podziału obowiązków w grupie. Liderem został Maciej Boniecki.

5 Badanie rynku Aby dokonać właściwego wyboru rodzaju działalności rozmawialiśmy z kolegami i przeprowadziliśmy ankietę. Zbadaliśmy na jakie usługi jest zapotrzebowanie na naszym terenie. Zastanawialiśmy się co może nam przynieść zysk.

6 Wybór rodzaju działalności. W wyniku burzliwej dyskusji wybraliśmy rodzaj działalności. Chcemy otworzyć pizzerię.

7 Zakres obowiązków Podzieliliśmy się na następujące grupy: grupę zarządzającą grupę marketingową grupę finansową

8 Urząd Gminy Spotkanie w Urzędzie Gminy dostarczyło nam wielu cennych informacji o dokumentach jakie są potrzebne, aby założyć firmę.

9 Bank Spółdzielczy Udaliśmy się również do Banku Spółdzielczego w Radominie. Tam dowiedzieliśmy się w jaki sposób pozyskać środki na założenie firmy.

10 Hurtownia Rela W hurtowni Rela w Rypinie na żywo obserwowaliśmy na jakich zasadach działa firma. Tam też uzyskaliśmy wiele cennych informacji.

11 Urząd Skarbowy Wybraliśmy się do Urzędu Skarbowego w Golubiu – Dobrzyniu, gdzie dowiedzieliśmy się w jaki sposób należy rozliczać się z podatków.

12 Urząd Pracy Materiały uzyskane z Urzędu Pracy pomogły nam również w naszym przedsięwzięciu - zakładaniu firmy.

13 Finanse to podstawa Grupa zajmująca się finansami uwzględniając posiadany przez nas niewielki kapitał opracowała nasz biznes plan. Z obliczeń wynika, że nasza działalność przyniesie zysk. Praca nad biznesplanem pochłonęła nas bez reszty.

14 Zakładanie firmy to poważna sprawa ! Cała grupa ciężko pracowała.

15 Praca i dobry humor! Nasze spotkania chociaż pracowite, dawały nam wiele radości.

16 Jak pozyskać dobrych pracowników? Opracowaliśmy zasady przyjmowania pracowników do naszej firmy. Ustaliliśmy wymagania jakie muszą spełniać zatrudniane osoby jak również sposób wynagradzania itp.

17 Burza mózgów Kolejne spotkanie było również bardzo pracowite. Zastanawialiśmy się co zrobić aby jak najlepiej zaistnieć na rynku ?

18 Reklama to podstawa Grupa zajmująca się reklamą prześcigała się w pomysłach. Oto jeden z nich: Specjał szefa. Pizza La Maciej w super cenie. Do każdej pizzy niespodzianka !!!

19 Nasze menu Wspólnie opracowaliśmy rodzaje i cennik dań jakie będziemy serwowali w naszej pizzerii.

20 Mamy już wizytówkę!

21 Nasz baner Grupa zajmująca się reklamą zaprojektowała fantastyczny baner. Mamy nadzieję, że przyciągnie do nas wielu klientów.

22 Wykłady 14 czerwca 2010r. Mieliśmy spotkanie z panem prof. dr hab. Leonem Andrzejewskim i dr Andrzejem Araźnym. Wykłady były fascynujące.

23 Wykłady 15 czerwca 2010r. Kolejny dzień spotkań z wykładowcami z UMK. Znów poszerzyliśmy wiedzę o wiele ciekawych informacji.

24 Już wiemy jak założyć i prowadzić firmę. Zgromadziliśmy wiele materiałów dotyczących sposobu zakładania firmy. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę na ten temat. Mamy nadzieję, iż kiedyś to wykorzystamy.

25 Profity płynące z udziału w projekcie Dostaliśmy: -tablicę interaktywną -notebooka -aparat cyfrowy -urządzenie wielofunkcyjne -wiele przydatnych materiałów biurowych

26 Jednak główną zaletą projektu jest możliwość pozyskania nowych wiadomości. A to czego nauczyliśmy się, sprawdziliśmy rozwiązując test. Wypadł świetnie.

27 Uwieńczeniem pracy całej grupy była prezentacja naszych osiągnięć na forum szkoły.

28 Podsumowanie Z zadowoleniem zakończyliśmy nasz pierwszy etap spotkań w ramach projektu Rozwój Przez Kompetencje. Z nadzieją, że nowy temat przyniesie nam również wiele korzyści umówiliśmy się na spotkanie we wrześniu.


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google