Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorzy:  Paulina Hybiak  Klaudia Pachciarek  Agata Karolczak  Julia Płonka  Alicja Urbaniak  Marcin Wyduba  Dominika Kościańska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorzy:  Paulina Hybiak  Klaudia Pachciarek  Agata Karolczak  Julia Płonka  Alicja Urbaniak  Marcin Wyduba  Dominika Kościańska."— Zapis prezentacji:

1 Autorzy:  Paulina Hybiak  Klaudia Pachciarek  Agata Karolczak  Julia Płonka  Alicja Urbaniak  Marcin Wyduba  Dominika Kościańska

2 Wiedeń jest ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowym, akademickim, turystycznym i kulturalnym o znaczeniu międzynarodowym. Jest siedzibą austriackich urzędów centralnych (w tym parlamentu, prezydenta i rządu), związków wyznaniowych działających na terenie Austrii, a także licznych przedsiębiorstw, stowarzysze ń, organizacji i uczelni wyższych. Wiedeń – stolica i największe miasto Austrii Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem.

3

4 W wiedeńskim Pratru jest wiele atrakcji: ogromny diabelski młyn - symbol Pratru i Wiednia, karuzele, tor rolkowy, labirynt, bajkowe pociągi, extra-długie slajdy, automaty do gier stoiska z różnymi grami, itd... współczesny świat rozrywki i przygód z 250 różnymi atrakcjami, także wiele kawiarni, restauracji, barów i bistr.

5 Pałac Schönbrunn jest najczęściej zwiedzaną turystyczną atrakcją w Wiedniu, i również najważniejszym zabytkiem kultury Austrii. Zespół pałacowy obejmuje Zamek Cesarski, park z fontannami, rzeźbami i innymi skarbami architektury (Glorietta, Palmowy Pawilion), jak również Zoo. Pałac Schönbrunn funkcjonował do 1918r. jako dwór Habsburgów.

6 Katedra św. Stefana znajduje sie na byłym terenie dwóch kościołów i została zakończona w roku 1160. Inicjatorem jej obecnego romańsko- gotyckiego wizerunku jest Rudolf IV (1339 - 1365). Jako siedziba arcybiskupa i najważniejszy obiekt sakralny w Wiedniu stała się symbolem miasta, i była świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii narodu.

7 Belvedere to barokowy pałacowy kompleks z pięknymi rzeźbami, fontannami i ogrodami, zbudowany przez princa Eugena Savoyskiego w latach 1714 - 1723 jako jego letnia rezydencja. Od 1775r. Belvedere zapewniał schronienie dla galerii cesarskiej, która później została przeniesiona do Muzeum Historii Sztuki. Od 1903r. mieści się tutaj Austriacka Galeria mieści się, włącznie ze znaną w świecie kolekcją dzieł Klimta.

8 Krzywy dom Oto dzieło pana Friedensreicha Hundertwassera Oto dzieło pana Friedensreicha Hundertwassera

9 GÓRY WIEDEŃSKIE

10

11 Walc wiedeński Walc ten nazywany jest "wiedeńskim" ponieważ jego istnienie jako tańca salonowego rozpoczyna się w roku 1815, w czasie kongresu wiedeńskiego. Kiedy w Wiedniu po raz pierwszy zatańczono walca w obecności dworu, reakcje były różne – damy ostentacyjnie opuściły salę balową, uważając publiczne obejmowanie się w tańcu za niemoralne. Inni sugerowali, iż ciągłe wirowanie w walcu może wywoływać różnego rodzaju choroby, a nawet prowadzić do śmierci. Pomimo tych zastrzeżeń, do połowy dziewiętnastego wieku walc wiedeński stał się nieodłączną częścią balów na dworach prawie całej Europy

12 Jeżeli chodzi o kuchnię wiedeńską…

13 Wiedeńskie kiełbaski

14 Tort Sachera – czekoladowy tort stworzony przez Franza Sachera w Wiedniu, w XIX wieku. Mmm… Pycha !!!

15 Źródła http://google.pl http://wikipedia.pl http://zapytaj.onet.pl

16 To już wszystko co chcieliśmy wam pokazać w naszej prezentacji. Mamy nadzieję, że wam się podobało. Dziękujemy za obejrzenie.

17 KONIEC


Pobierz ppt "Autorzy:  Paulina Hybiak  Klaudia Pachciarek  Agata Karolczak  Julia Płonka  Alicja Urbaniak  Marcin Wyduba  Dominika Kościańska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google