Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Całkowita powierzchnia kraju wynosi: 83 871 km². Liczba mieszkańców wynosi około 8,3 mln. Po niemiecku Austria to Osterreich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Całkowita powierzchnia kraju wynosi: 83 871 km². Liczba mieszkańców wynosi około 8,3 mln. Po niemiecku Austria to Osterreich."— Zapis prezentacji:

1

2 Całkowita powierzchnia kraju wynosi: 83 871 km². Liczba mieszkańców wynosi około 8,3 mln. Po niemiecku Austria to Osterreich.

3 FLAGA HERB

4 Miasto Wiedeń jest stolicą Austrii i jest położone na wschodzie kraju. Rozciąga się na dorzeczu rzeki Dunaj. Wiedeń jest głównym ośrodkiem kulturowym Austrii i ma swoją historię.

5 Wiener Plater-to park publiczny w Wiedniu położony blisko Dunaju Kościół św. Józefa w Wiedniu

6 Barokowy pałac Belweder:

7 Wiedeńską, państwową operę: Wiedeń

8 Historia austriackiej stolicy sięga ok. 500r. p. n. e. kiedy powstała tu osada celtycka Vindobona. Prawa miejskie miasto otrzymało w 1221 roku. Świetność austriackiej stolicy najbardziej rozwinęła się za czasów panowania dynastii Habsburgów.1945r- Po dwóch wojnach światowych Wiedeń staje się ponownie stolicą Austrii.

9 Park rozrywki w Wiedniu. Na zdjęciu znajduje się znany Park Prater Park Wiedeński przez niektórych jest uważany za najstarsze miejsce zabaw na świecie.

10 Powierzchnia miasta wynosi 414,89km kwadratowych, mieszka w nim 1 698 957 ludzi. W skład Wiednia wchodzą 23 dzielnice. Herb: Flaga:

11 W Wiedniu żyła wspaniała cesarzowa Elżbieta nazywaną Sisi. Była ona księżniczką Bawarii z linii Wittelsbachów. Urodziła się w 1837 r. a zmarła zamordowana w 1898r.

12 Wiedeń niedawno został uznany za najbardziej przyjazne miasto świata w dorocznym rankingu miast. Najważniejszym ze smakołyków, z którym kojarzy się stolica Austrii jest oczywiście kawa serwowana tam przez mistrzów.

13 Od początku swego istnienia pełnił funkcje budynku. Mieszka w ratuszu burmistrz jak i rada miejska Wiednia ale także jest siedzibą kraju związkowego w Austrii. Ratusz zbudowany został przez Friedricha von Schmidta. Budowa trwała od 1872 do 1883.

14 - Muzeum Historii Sztuki Wzniesiono w pobliżu Hofburga - Muzeum Albertina Największe i najcenniejsze zbiory grafik. - Muzeum Belweder Barokowy pałac z przepięknymi Ogrodami.

15 Wolfgang Amadeusz Mozart: Ur. 27 stycznia 1756 r. Jeden z trójki klasyków wiedeńskich. W wieku 4 lat skomponował pierwszy utwór muzyczny. Uchodził za cudownie uzdolnione dziecko. Jako dorosły człowiek dawał wiele koncertów i tworzył opery, msze utwory kameralne… Napisał ponad 600 kompozycji. Zmarł w 1809 roku w skutek infekcji paciorkowca. Jego znane dzieła to np. Wesele Figara, Dom Giovanni, Czarodziejski flet. Przez liczne grupy ludzi Wolfgang Amadeusz Mozart jest uznawany za najwybitniejszego kompozytora wszechczasów.

16 Anton Bruckner urodził się 4 września 1824 roku. Był wybitnym neromantykiem, kompozytorem, przedstawicielem klasycznego romantyzmu. Zmarł 11 października 1896 roku w Wiedniu. Najpopularniejsze dzieła Antona Brucknera to dziewięć symfonii, np. IV romantyczna Es-dur.

17 Joseph Haydn – Urodził się 31 marca 1732r. – austracki kompozytor okresu klasycyzmu. Najstarszy z tzw. Trzech klasyków wiedeńskich. Ludwig van Beethoven – jeden z trzech klasyków wiedeńskich. Jest twórcą,,Ody do radości

18 Do Kościoła katolickiego w 2005 należało 68,5% społeczeństwa; resztę stanowili protestanci (4,7%), muzułmanie (4,2%), prawosławni (2,2%), wyznawcy pozostałych religii (około 3%) oraz bezwyznaniowcy (17,1%).

19 Dunaj – dł. 2850km. Największe jezioro Austrii Jezioro Bodeńskie – 541km kwadratowych Najwyższy szczyt Austrii Glossglockner – 3798m. n. p. m.

20 - Wiedeń -Graz -Linz -Salzburg -Innsbruck

21 Informacje i zdjęcia zostały zaczerpnięte ze stron internetowych: Wikipedia, Interklasai teraz albo nigdy. Prezentacja została przygotowana przez Przemysława Aleksandrowicz i Patryka Garniewskiego.


Pobierz ppt "Całkowita powierzchnia kraju wynosi: 83 871 km². Liczba mieszkańców wynosi około 8,3 mln. Po niemiecku Austria to Osterreich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google