Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Austria.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Austria."— Zapis prezentacji:

1 Austria

2 Wiedeń Wiedeń - stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno - wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy. Wiedeń jest ośrodkiem administracyjnym, przemysłowym, handlowo-usługowym, akademickim, turystycznym i kulturalnym o znaczeniu międzynarodowym. Jest siedzibą austriackich urzędów centralnych (w tym parlamentu, prezydenta i rządu), związków wyznaniowych działających na terenie Austrii, a także licznych przedsiębiorstw, stowarzyszeń, organizacji i uczelni wyższych.

3 Sport Austria to idealny kraj do uprawiania sportów zarówno zimowych, jak i letnich. W Alpach jest przygotowanych km perfekcyjnych tras zjazdowych, km specjalnych tras do uprawiania narciarstwa biegowego i około km odśnieżonych szlaków turystycznych, odpowiednich do wędrówek i podziwiania krajobrazu. Liczne austriackie jeziora umożliwiają turystom uprawianie narciarstwa wodnego, żeglarstwa i windsurfingu, a tyrolskie Alpy są rajem dla wspinaczy wysokogórskich.

4 Muzyka Dziś Austria i jej kultura w dużej mierze kojarzy się z muzyką i to muzyką klasyczną.To tu urodził się i tworzył Wolfgang Amadeusz Mozart, syn innego znanego kompozytora, również związanego z Austrią- Leopolda Mozarta. Tu urodzili się bracia Józef i Michael Haydn oraz Johann Strauss ojciec, syn i wnuk,Josef Strauss i Eduard Strauss.

5 Atrakcje turystyczne Obecnie w Austrii istnieje 6 parków narodowych.
Stanowią one nie tylko interesujący obraz przyrody, ale są wspaniałym celem odkrywczym.

6 Kultura We wschodniej części kraju obecne są wpływy kulturalne sąsiadujących Węgier i Czech. Natomiast wiele lokalnych tradycji i zwyczajów pochodzi z kultury ludowej. W ciągu roku odbywają się imprezy folklorystyczne, jasełka, kolędowanie adwentowe, marsze czarownic i przebierańców pod koniec grudnia. Pochody takie zwane Scheller, Wampleler lub Scheman mają przepędzić zimę i obudzić przyrodę do życia.

7 Ciekawostki Podziemia Wiednia Według legend podziemne korytarze łączą Hofburg z pałacem Schönbrunn. Być może tak kiedyś rzeczywiście było, gdyż podziemny Wiedeń to nie fikcja ale fakt. Dzisiaj na przykład można przejść podziemnymi korytarzami (tylko dla wybranych) od Hofburga do "Rządowego Bunkra" pod koszarami przy Stiftgasse. Opera, Teatr Zamkowy, Museumquartier i Krypta Kapucynow także posiadają podziemne połączenia. Labirynt piwnic i korytarzy stworzony został po oblężeniu tureckim w 1529 roku. Powstały wówczas podziemne magazyny i cysterny na wodę. Największe z nich mają wielkość hal dworcowych ( m2!!) W czasie II Wojny Światowej służyły jako schrony. Centrum podziemnego miasta stanowi Biblioteka Narodowa. Jej 3- poziomowe piwnice zawieraja 2,6 mln. książek ustawionych na 60 km. regałów. Rocznie przybywa nowych pozycji. Największą reklamę wiedeńskich kanałów zrobił dreszczowiec "Trzeci człowiek", którego akcja toczy sie w okupowanym Wiedniu po II Wojnie Światowej. Doskonała obsada i reżyseria sprawiły, że do dzisiaj chętnych na wycieczkę tropem Trzeciego człowieka nie brakuje. Labirynt kanałów liczy dzisiaj ponad 1800 kilometrów a 450 pracowników przedsiębiorstwa kanalizacji to aktualne "duchy podziemi"

8 Zdjęcia

9


Pobierz ppt "Austria."

Podobne prezentacje


Reklamy Google