Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dnia 7 listopada u nas w świetlicy szkolnej odbyła się akcja „Śniadanie daje moc”. Gdy śniadanie rano zjesz głowa myśli i ty też ! Śniadanie daje moc !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dnia 7 listopada u nas w świetlicy szkolnej odbyła się akcja „Śniadanie daje moc”. Gdy śniadanie rano zjesz głowa myśli i ty też ! Śniadanie daje moc !"— Zapis prezentacji:

1 Dnia 7 listopada u nas w świetlicy szkolnej odbyła się akcja „Śniadanie daje moc”. Gdy śniadanie rano zjesz głowa myśli i ty też ! Śniadanie daje moc !

2 Dzieci przez cały tydzień poszerzały swoją wiedzę na temat zdrowego jedzenia. Wspólnie wykonały plakaty reklamujące akcje „ Śniadanie daje moc”.

3

4 W dniu akcji dzieci na początku dowiedziały się jak funkcjonuje żołądek. Panie wykonały doświadczenie z wykorzystaniem balona – żołądek. Kiedy balon jest nie napompowany to nie poleci – tak samo jest z naszym żołądkiem. Kiedy nie zjemy pożywnego śniadanie nie będziemy mieć siły by funkcjonować w ciągu dnia.

5 Natomiast jeśli nadmuchamy balon za bardzo to może pęknąć. Jeśli zjemy za duże śniadanie to będziemy mieli problemy z poprawnym funkcjonowaniem.

6 Kolejnym zadaniem dzieci było zaprojektowanie swojego śniadania. Klasy 0-I na talerzykach papierowych przyklejały obrazki z różnymi produktami spożywczymi.

7

8 Klasy II ozdabiały swoje talerze i przyklejały wyrazy z nazwami produktów spożywczych.

9 Później dzieci wysłuchały wierszy o dobry wychowaniu przy stole. „Przy stole” Gdy przy stole siadasz z nami Nigdy nie baw się sztućcami. Łokieć zabierz ze stolika I jedzenia nie dotykaj. Do łóżka zostaw ziewanie I w zębach dziury szukanie. Buzię zamknij gdy coś jesz Poproś, kiedy więcej chcesz. I pamiętaj w domu, w szkole Jak zachować się przy stole!

10 Wspólne śniadanie! Dzieci przygotowały 3 posiłki na trzech stołach. Każde dziecko mogło wybrać to co chciało zjeść. Jogurt + musli Kromka chleba + wędlina + ser żółty + warzywa Biały ser + dżem

11 SMACZNEGO !

12

13 Dzieci z klas 0 komponowały również owocowo-warzywne szaszłyki.

14 A klasy I – III robiły wspólnie koktajle jogurtowo – bananowe.

15 Cała akcja była przeprowadzona w miłej atmosferze. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach dzięki, którym poszerzyły swoją wiedzę na temat zdrowego śniadania. Dziękujemy ! Świetlica Szkoła Podstawowa nr 285 im. Jana Marcina Szancera Turmoncka 20, 03-254 Warszawa Tel. 22-811-40-55 sp285@edu.um.warszawa.pl


Pobierz ppt "Dnia 7 listopada u nas w świetlicy szkolnej odbyła się akcja „Śniadanie daje moc”. Gdy śniadanie rano zjesz głowa myśli i ty też ! Śniadanie daje moc !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google