Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Gostyniu KLASA I c z wychowawczynią Ewą Giżewską.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Gostyniu KLASA I c z wychowawczynią Ewą Giżewską."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Gostyniu KLASA I c z wychowawczynią Ewą Giżewską

2 W szkole ważna jest nauka, Każdy z nas jej tutaj szuka I od września się trudzimy, Ale wcale nie nudzimy. Choć jesteśmy pierwszakami, Dobrze wiemy sami - Szkoła to nie tylko książki, Ona wpaja obowiązki I kształtuje wszystko to, Co dorośli życiem zwą!

3 W listopadzie wielka akcja jak to bywa po wakacjach. Szkoła włącza się w projekty, a to same ma zalety. Coś się dzieje dziś od rana, zasiadamy do śniadania. Najpierw stoły ustawiamy, pomagają nam dwie mamy, zdjęcia pstryka jeden tato, Słońce świeci niczym w lato! W sali jasno kolorowo - dziś śniadanie na galowo!

4 Pierwsza rzecz to ręce czyste, A że z nas dziewczęta bystre, W rzędzie już się ustawiamy I bakteriom żyć nie damy! Pucu pucu mydłem ręce Coraz więcej nas w kolejce! Wkrótce przyszli też panowie, Żeby wyszorować dłonie.

5 Każdy z torby chleb wyjmuje, Masłem dzielnie go smaruje Miki wszystko ma zrobione: bułki serem obłożone

6 Po paprykę sięga Eryk, Nati kładzie żółty serek, Pięknie jest i kolorowo - Dziś śniadanie na wesoło Stoły sprytnie rozstawione I warzywa ułożone. Każdy przyniósł coś dla siebie - Jest papryka, szynka, serek…

7 Gruszki, mandarynki, jabłka - To dla wszystkich szkrabów gratka! Zawierają witaminy, Więc się nimi pożywimy

8 Przynieśliśmy serweteczki, talerzyki i łyżeczki, By zjeść jogurt owocowy, Co dla kości jest wręcz zdrowy, A owoców cała masa, to uwielbia pierwsza klasa!

9 Pani pyta o zasady, Odpowiada, daje rady: „Najważniejszy to posiłek- Daje nam na długo siłę” Do popicia sok, herbatka Nagle pyta Szymon Bartka: „Z czym kanapki masz zrobione?” „Żółtym serem obłożone Liść sałaty też się znajdzie Tak smakuje mi najbardziej”

10 Pojedliśmy prawie wszystko, aż na stole było czysto. Znikły wszystkie kanapeczki, serek, jajka i bułeczki. Najedzeni humor mamy, do nauki zasiadamy.


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Gostyniu KLASA I c z wychowawczynią Ewą Giżewską."

Podobne prezentacje


Reklamy Google