Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚNIADANIE DAJE MOC Szkoła filialna w Zygodowicach Szkoła Podstawowa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚNIADANIE DAJE MOC Szkoła filialna w Zygodowicach Szkoła Podstawowa"— Zapis prezentacji:

1 ŚNIADANIE DAJE MOC Szkoła filialna w Zygodowicach Szkoła Podstawowa
w Woźnikach Szkoła filialna w Zygodowicach opracowała: Agnieszka Sienkiewicz

2 Pewnego ranka, dnia drugiego, miesiąca jedenastego dzieci na apelu się zebrały i o akcji „Śniadanie daje moc” od pani Agnieszki usłyszały. Dowiedziały się, że : „…bez śniadania porządnego, nie można zacząć dnia żadnego!”

3 Już dnia następnego na kółku plastycznym przepisy kulinarne wertowały i swoje menu śniadaniowe malowały.

4 Z dnia na dzień emocje w szkole wzrastały ,a dzieci wciąż o dzień ósmego listopada wypytywały.
W odpowiedzi na korytarzu informacyjna gazetka się pojawiła i do rozwiązywania rebusów uczniów zachęciła. Również rodziców wtajemniczono w przygotowania do akcji wspólnego śniadania.

5 Dzień już czwarty listopada się przedziera i pani na apelu zadania przydziela.
„Ja owoce, ja warzywa, a ja jajka ugotuję…”- takie oto słychać głosy od wszystkich uczniów chętnych do pomocy.

6 „To już jutro…” - szepczą kąty i na przerwach o tym słychać.
W poniedziałek siódmego listopada o tej akcji już cała wioska gada. A klasy - gromadzą na śniadanie, spożywcze zapasy! „To już jutro…” - szepczą kąty i na przerwach o tym słychać. Pachną jabłka, mandarynki- każdy chce zdrowo i owocowo oddychać.

7 Mycie, obieranie, układanie i krojenie
Mycie, obieranie, układanie i krojenie. Sałatki, szaszłyki owocowe, kanapki, coś na każde podniebienie. Wreszcie nadszedł, ów dzień wielki-ósmy listopada. Każdy pracą jest zajęty, pracuje NIE GADA!!!

8 Niezwykły pociąg na stacji ŚNIADANIE się zatrzymuje i dzieciom marchewkowo-truskawkowo-dyniowo-pomidorowy maszynista perony reklamuje. A to kanapkowy wędlinę, twaróg, ser żółty, warzywa, jogurty, mleko z płatkami, dżem jabłkowy, jajka gotowane same wybierane, sałtkę warzywną i pieczywo oferuje. To peron owocowy zaprasza surówkami, soczkami, sałatkami i owocowymi jeżykami.

9 Wszyscy zachęceni takimi wspaniałościami, bardzo głodni razem usiedliśmy do stołu z uśmiechniętymi buziami. Nagle cisza taka, że słychać komara. Gdzie są dzieci? Aaa...zajęta jedzeniem wiara!!! Radości, pyszności wiele jak w rodzinnym domu, tu przy wspólnym stole miłości i ciepła nie brakło nikomu.

10 Tu już was żegnamy z progu naszej szkoły zdrowi, mocni i radośni, bo udział w tej akcji to był dla nas czas wesoły. Wspólnie pracujemy, wspólnie się uczymy i tym co przeżyliśmy z wami się dzielimy. Skaczemy wysoko, mierzymy daleko, bo wiemy, że z tej akcji płynie morał taki: Dzięki zdrowemu i bogatemu w witaminy śniadaniu mocne są dziewczyny i silne są chłopaki !!!


Pobierz ppt "ŚNIADANIE DAJE MOC Szkoła filialna w Zygodowicach Szkoła Podstawowa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google