Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pe ł ni apetytu na moc Uczniowie klasy III a Szko ł y Podstawowej nr 6 w Ś widnicy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pe ł ni apetytu na moc Uczniowie klasy III a Szko ł y Podstawowej nr 6 w Ś widnicy."— Zapis prezentacji:

1 Pe ł ni apetytu na moc Uczniowie klasy III a Szko ł y Podstawowej nr 6 w Ś widnicy

2 2 W klasie III a jest 27 wyjątkowych, zawsze wesołych i gotowych do podejmowania każdego wyzwania uczniów. Do wspólnego śniadania przygotowaliśmy się z dużym entuzjazmem i radością. Bardzo pomogły nam w tym nasze mamy. Pamiętaliśmy o tym, żeby umyć ręce zanim zasiądziemy do posiłku. O zdrowym odżywianiu mówimy w klasie bardzo często, ale dzisiaj jeszcze raz przypomnieliśmy sobie o 12 zasadach higienicznego żywienia. Pięknie nakryliśmy stoły, by zjeść nie tylko zdrowo ale i ładnie.

3 3 Warzywa, owoce i dzieci to najlepsi przyjaciele! Takiego apetytu dawno nie miałam.

4 4 Ale frajda! Sami wyciskamy pyszne soki z owoców i warzyw! Do naszego soku nie daliśmy cukru a jest smaczny.

5 5 Pycha! Taki sok będę pił częściej. Dzień bez świeżych owoców i warzyw to dzień stracony!

6 6 Wiemy, co powinniśmy jeść, żeby zachować zdrowie i siłę. W szkole musimy mieć dużo energii, bo dzieje się tyle ważnych rzeczy, dlatego nigdy nie przychodzimy na lekcje z pustym brzuszkiem. Nasza pani uczy nas, że mleko i jego przetwory zapewnią nam mocne kości, warzywa dostarczą wielu witamin a razowe pieczywo siły. Dzisiaj nasza pani i mama Kariny przygotowały dla nas zieloną, pyszną niespodziankę. Bardzo smakowały nam kanapki z ciemnego, słonecznikowego chleba, z białym serem i kiełkami brokułów i rzodkiewki, dlatego wszystkie zniknęły z tacy. To od dorosłych uczymy się właściwych nawyków żywieniowych.

7 7 My chcemy w szkole zdobywać najlepsze wyniki, sprawnie wykonywać wszystkie, nawet najtrudniejsze zadania, dlatego pamiętamy o drugim śniadaniu i zdrowych przekąskach, którymi są owoce i warzywa. Kawałki marchewki, pomidora, cząstki ulubionych owoców zapakowane do szkoły w pojemniczek są miłym urozmaiceniem szkolnego dnia. Dużo radości i przyjemności dało nam wspólne, klasowe śniadanie. Wszystko smakowało bardziej niż zwykle i dopisywał nam duży apetyt. To był nie tylko zdrowy, smaczny i pożywny posiłek, ale także okazja do tego, by nauczyć się kulturalnego zachowania przy stole. Chętnie podzieliliśmy się „zdrowiem” z pracownikami szkoły.

8 8 Do szkoły wychodzimy zawsze po śniadaniu i ze śniadaniem.

9 9 Jedzenie dla dzieci nie musi być nudne. Przekonaliśmy się dzisiaj o tym, kiedy mama naszej koleżanki Kariny pokazała nam, jak mogą wyglądać wesołe talerzyki ze zdrowym jedzeniem. Do takiego posiłku nie trzeba zmuszać żadnego małego człowieka – jedzenie znika w mgnieniu oka. Kolorowe buzie nakłonią do jedzenie każdego niejadka. Po bogatym i urozmaiconym śniadaniu przyszedł czas na deser. Rafał udowodnił nam, że dziecko w kuchni może być bardzo twórczą istotą. Nie pierwszy raz samodzielnie upiekł dla nas pyszne ciasto z owocami, na które zawsze czekamy z dużą ochotą. Ciasto pieczone w domu jest zdrowsze niż batonik czy cukierki.

10 10 Ruch na co dzień, słodycze od święta! Teraz mamy dużo siły, żeby ćwiczyć!


Pobierz ppt "Pe ł ni apetytu na moc Uczniowie klasy III a Szko ł y Podstawowej nr 6 w Ś widnicy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google