Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Chemia w kolorach tęczy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Chemia w kolorach tęczy"— Zapis prezentacji:

1 Chemia w kolorach tęczy
Projekt Edukacyjny Chemia w kolorach tęczy

2 Nasza grupa projektowa

3 Nasz projekt nazwaliśmy „Chemia w kolorach tęczy”
Pomysł ten zrodził się poprzez zaobserwowanie zmiany koloru kwiatów tego samego gatunku. Podobne zjawisko zaobserwowaliśmy podczas połączenia ze sobą różnych substancji, które każdy może znaleźć w swoim domu.

4 Dlaczego kwiaty hortensji raz są różowe, a raz niebieskie?
Jako cel postawiliśmy sobie znaleźć odpowiedzi na kilka nurtujących nas pytań min: Dlaczego kwiaty hortensji raz są różowe, a raz niebieskie? W jaki sposób na pokazach chemicznych niektóre z substancji zmieniają swoje zabarwienie ? Co jest przyczyną zmiany barwy herbaty po dodaniu do niej soku z cytryny? Próbowaliśmy się dowiedzieć jaki odczyn mają produkty żywnościowe i te użytku codziennego, a także które z nich mogą posłużyć jako wskaźniki.

5 Pod nadzorem nauczyciela przeprowadziliśmy kilka ciekawych doświadczeń, które pomogły nam w rozwiązaniu zagadki z hortensją. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na temat wskaźników. Teraz wiemy jak sprawdzić odczyn pH za pomocą tylko łatwo dostępnych indykatorów. Ogólnie rzecz biorąc cały projekt wykonaliśmy w przyjemnej atmosferze i na pewno nabyta wiedza zostania na długo w naszej pamięci. Regulamin grupy projektowej


Pobierz ppt "Chemia w kolorach tęczy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google