Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Festiwal Projektów 2.0 w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Jaroszówce.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Festiwal Projektów 2.0 w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Jaroszówce."— Zapis prezentacji:

1

2 Festiwal Projektów 2.0 w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Jaroszówce

3 Uczestnicy i ich projekty KlasaTytuł projektu I Mądrze robimy zakupy II Z ortografią za pan brat III Zwiastuny wiosny v Co jest potrzebne nasionom fasoli do wykiełkowania? VI Klasowe mistrzostwa matematyczne

4 Uczniowie klasy pierwszej mądrze robią zakupy.

5 Zakupy w Internecie, też nie są im obce… Uczniowie samodzielnie wyszukują ciekawe przedmioty w sklepach internetowych. Dobrze jest mieć wsparcie starszych kolegów, można się od nich wiele dowiedzieć.

6 Uczniowie wiedza jak ważne są Zasady Kupowania 1.Zasada pierwsza: CZYTAJ ETYKIETY 2. Jeśli kupujemy żywność, sprawdźmy: datę ważności, czyli termin, do którego możemy bezpiecznie spożyć dany produkt. 3. W jakich warunkach mamy trzymać żywność: czy np. musimy wkładać ją do lodówki.

7 4. Jak długo może leżeć po otwarciu opakowania. 5. Jakie składniki zawiera produkt. Czy tylko substancje naturalne, czy użyto też związków chemicznych, dających smak i kolor 6. Czytanie etykiet jest bardzo przydatne przy kupowaniu żywności, ubrań, butów czy sprzętu elektronicznego. Zasady Kupowania cd.

8 Kupuj produkty zapakowane w szczelne opakowania. Paragon - schowaj na dwa lata Promocje i okazje Jeśli decydujesz się na skorzystanie z oferty promocyjnej, sprawdź, czy na pewno jest to okazja. Źródło : www. konsumenckieabc.pl

9 Klasa druga – Z ortografią za pan brat Uczniowie stworzyli słowniczek obrazkowy w programie Paint i Word.

10 Udowodnili, że ortografia może być ciekawa!

11

12

13

14

15 Dzieci pod opieką Wychowawcy uczyły się zakładać konta pocztowe i przesyłać e maile.

16 Uczniowie z klasy trzeciej opisywali i fotografowali zwiastuny wiosny Dzieci sprawdzają swoją wiedzę na temat zwiastunów wiosny.

17 ...i w programie komputerowym Word prześcigają się w pisaniu słów – zwiastunów wiosny

18

19 Klasa piąta sprawdzała, czego potrzebuje fasola do wykiełkowania. … na początku było ziarenko fasoli, które dzieci umieszczały w różnych warunkach.

20 Niektóre ziarenka rosły i rosły…

21 Grupy obserwowały swoje hodowle i…..

22 L.p Tytuł doświadczeniaObserwacje 1. Czy światło jest potrzebne fasoli do kiełkowania? Nasiona 1a i 1b wykiełkowały 2. Czy woda jest niezbędne do wykiełkowania nasion fasoli? Nasiona 2a wykiełkowały a 2b nie wykiełkowały 3. Czy rodzaj podłoża ma wpływ na kiełkowanie nasion fasoli? Nasiona 3a ( pojemnik z ziemią) wykiełkowały wcześniej niż 3b( pojemnik z piaskiem). 4. Czy temperatura wpływa na kiełkowanie nasion fasoli? Nasiona 4a ( w lodówce) nie wykiełkowały a w (temperaturze pokojowej) wykiełkowały Zapisywały w tabelach. Tworzenie tabelek to dla piątaków pestka.

23 Szóstoklasiści zmagali się z zadaniami w klasowych mistrzostwach matematycznych Kto na ochotnika rozwiąże takie zadanie? Farmer ma pole. To pole jest w kształcie kwadratu. Farmer jeden bok idzie 80 sek, drugi bok też 80 sek., trzeci bok również 80 sek. a czwarty bok idzie 1min i 20 sek. Dlaczego??

24 Internet to skarbnica wiedzy, ale trzeba umieć z niej korzystać z głową ;-) Czy równoległobok jest trapezem równoramiennym? Odpowiedź uzasadnij w oparciu o definicje, które znajdziesz w Internecie.

25 Ile wynosi suma cyfr sumy cyfr liczby ? Przeczytaj artykuł Najmniejsza wspólna wielokrotność na stronie:

26 CZEGO SIĘ NAUCZYLISMY? Lepiej współpracować w grupie Lepiej wykorzystywać narzędzia TIK tak, aby lekcje stawały się ciekawsze Pisać e do swoich nauczycieli z pytaniami lub tak po prostu, żeby zapytać co u nich słychać Dzielić się swoją wiedzą z innymi

27 Dziękuję za uwagę Koordynator: Anna Małysz


Pobierz ppt "Festiwal Projektów 2.0 w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Jaroszówce."

Podobne prezentacje


Reklamy Google