Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum Publiczne im. Księdza Bronisława Markiewicza w Pruchniku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum Publiczne im. Księdza Bronisława Markiewicza w Pruchniku"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum Publiczne im. Księdza Bronisława Markiewicza w Pruchniku

2 Waga Leonardo da Vinci

3 Waga Leonardo da Vinci

4 Ankieta ewaluacyjna zajęć
Czy zajęcia były dla ciebie interesujące? Tak – 65% Raczej tak – 21% Trudno powiedzieć – 11% Nie – 3% Czy dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Tak – 62% Raczej tak – 27% Trudno powiedzieć – 8% Nie było odpowiedzi „zdecydowanie nie”

5 Obieg wody i materii w dorzeczu

6 Obieg wody i materii w dorzeczu

7 Obieg wody i materii w dorzeczu

8 Ankieta ewaluacyjna zajęć
Czy wymienisz elementy obiegu wody w przyrodzie: Tak-75% Raczej tak – 25% Czy rozróżnisz przekroje dolin rzecznych? Tak – 60% Raczej tak – 25% Trudno powiedzieć – 10% Nie – 5% Czy wyjaśnisz wpływ emisji ścieków na jakość wód zlewni? Tak – 75% Raczej tak – 5% Trudno powiedzieć – 20 % Czy zadania nie były dla ciebie zbyt łatwe? Tak – 10% Trudno powiedzieć – 50 % Nie – 20 % Zdecydowanie nie – 20% Czy nauczyłeś się czegoś nowego? Tak - 20% Raczej tak – 60% Nie – 20 %

9 Czy kontynenty na mapie mają zawsze ten sam kształt?

10 Czy kontynenty na mapie mają zawsze ten sam kształt?

11 Ankieta ewaluacyjna zajęć
Czy na dzisiejszych zajęciach nauczyłeś się tworzyć siatkę Kirchhoffa? Tak – 71 % Raczej tak – 26% Trudno powiedzieć – 3% Czy po dzisiejszych zajęciach będziesz potrafił odszukać punkty o podanych współrzędnych geograficznych? Tak 73% Raczej tak – 24 % Trudno powiedzieć – 3% Czy zadanie które wykonywałeś dziś na zajęciach było dla ciebie za trudne? Tak – 7% Trudno powiedzieć – 36% Nie – 54% Zdecydowanie nie 3% Czy na wykonanie zadań powinno być przeznaczone więcej czasu? Tak – 6% Raczej tak – 6% Trudno powiedzieć – 30% Nie – 58%

12 Oddychanie

13 Oddychanie

14 Jakie geny takie dziecko

15 Jakie geny takie dziecko

16 Życie w kropli wody i proste przyrządy optyczne

17 Życie w kropli wody i proste przyrządy optyczne

18 Uczniowie próbowali przy pomocy własnoręcznie zbudowanych przyrządów optycznych odczytać hasła napisane na komputerze czcionką 1 lub 2. Wszystkim się udało. Pasjonujące było podglądanie organizmów żyjących w kropli wody przy uzyciu mikroskopu zbudowanego z lasera i kropelki wody.

19 Życie w kropli wody i proste przyrządy optyczne

20 Podnośnik

21 Zajęcia zostały zmodyfikowane i zamiast płaskowników używaliśmy cienkich deseczek.
Oprócz tego uczniowie próbowali skonstruować własne „maszyny” do rozrywania sznurków i żyłek. Zabawy było sporo. Na koniec należało znaleźć zastosowanie zbudowanym przyrządom. Większość uczniów napisała: narzędzie do przycinania pędów winogron lub innych prac ogrodniczych.

22 Podnośnik

23 Błona z mydlin

24 Błona z mydlin

25 Zajęcia udało się skorelować z lekcją fizyki dotyczącą oddziaływań międzycząsteczkowych.
Wiedza poparta doświadczeniami na pewno na długo pozostanie uczniom w pamięci. Pozostało nawet trochę czasu, więc uczniowie próbowali realizować własne pomysły na zabawki do robienia baniek mydlanych.


Pobierz ppt "Gimnazjum Publiczne im. Księdza Bronisława Markiewicza w Pruchniku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google