Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Disacharydy (dwucukry)-są to węglowodory składające się z dwóch powiązanych jednostek monosacharydowych. Hydroliza cząsteczki dwucukru prowadzi do utworzenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Disacharydy (dwucukry)-są to węglowodory składające się z dwóch powiązanych jednostek monosacharydowych. Hydroliza cząsteczki dwucukru prowadzi do utworzenia."— Zapis prezentacji:

1

2 Disacharydy (dwucukry)-są to węglowodory składające się z dwóch powiązanych jednostek monosacharydowych. Hydroliza cząsteczki dwucukru prowadzi do utworzenia dwóch cząsteczek cukru prostego.

3 C 12 H 22 O 11

4  jest to substancja stała  o budowie krystalicznej  jest bezbarwna lub biała  dobrze rozpuszcza się w wodzie  w wyniku otrzymania wyższej temperatury otrzymujemy karmel

5  przemysł spożywczy (cukiernictwo, produkcja coli)  przemysł farmaceutyczny (produkcja leków: syropów, tabletek)  przemysł kosmetyczny (płyny do włosów, płyny do kąpieli)  przemysł chemiczny (produkcja atramentów, produkcja przeźroczystych mydeł)

6 Sacharoza występuje w burakach cukrowych, trzcinie cukrowej. Rośliny te są źródłem otrzymywania sacharozy na skalę przemysłową, stąd nosi ona nazwę cukru buraczanego i trzcinowego.

7 Reakcja ta zachodzi worganiźmie człowieka podczas procesu trawienia. Pod wpływem znajdujących się w przewodzie pokarmowym enzymów, wody i kwasu solnego sacharoza rozkłada się na cukry proste.

8

9 o sacharoza - dwucukier powstający przez połączenie glukozy i fruktozy wiązaniem 1,4- glikozydowym. Jest pospolitym cukrem używanym do słodzenia. o dwucukry- zbudowane są z cząsteczek monosacharydów połączonych wiązaniem glukozydowym ulegają hydrolizie pod wpływem enzymów lub kwasów. o hydroliza sacharozy – reakcja podwójnej wymiany, która przebiega między wodą i rozpuszczoną w niej substancją.

10


Pobierz ppt "Disacharydy (dwucukry)-są to węglowodory składające się z dwóch powiązanych jednostek monosacharydowych. Hydroliza cząsteczki dwucukru prowadzi do utworzenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google