Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Elektroniczny Punkt Kontaktowy www.biznes.gov.pl Przemysław Ruchlicki Krajowa Izba Gospodarcza Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Elektroniczny Punkt Kontaktowy www.biznes.gov.pl Przemysław Ruchlicki Krajowa Izba Gospodarcza Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków."— Zapis prezentacji:

1 Elektroniczny Punkt Kontaktowy www.biznes.gov.pl Przemysław Ruchlicki Krajowa Izba Gospodarcza Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego"

2 Centrum Pomocy – gdzie nas znaleźć Punkty Kontaktowe funkcjonują w całej UE Przyjmują różne formy Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego"

3 Podstawy prawne działania ePK Elektroniczny Punkt Kontaktowy działa na podstawie Dyrektywy 2006/123/WE, która zobowiązała wszystkie państwa członkowskie UE do utworzenia pojedynczych punktów kontaktowych. W Polsce przepisy dyrektywy zostały odzwierciedlone w rozdziale 2a ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Obecnie EPK znajduje się w pośredniej fazie dojrzałości – w ramach projektu CEIDG/EPK wypracowywane są szczegółowe zasady współpracy z zewnętrznymi właściwymi organami i realizacji procesów wewnętrznych w oparciu o nową infrastrukturę EPK. Wypracowane zasady i najlepsze praktyki zostaną zapisane w rozporządzeniu EPK (art. 22f SDG).

4 Funkcjonalności ePK

5 System wyszukuje poprzez wpisanie charakterystycznych haseł (np.: fryzjer, restauracja, pielęgniarka) sytuacje życiowe z nimi związane. Istnieje też możliwość samodzielnego przejrzenia pełnej listy. Interaktywne poradniki

6 Znajdź instytucję

7 Znajdź procedurę

8 W dziale Centrum Pomocy można skorzystać z wiedzy ekspertów – dowiedzieć się o zakładaniu własnej działalności gospodarczej czy zakupie podpisu elektronicznego. W Centrum Pomocy można wypełnić formularz zgłoszeniowy uzyskać odpowiedź od eksperta lub skorzystać z bazy najczęściej zadawanych pytań, gdzie znajdziesz odpowiedź na ponad 250 spraw zgłoszonych przez użytkowników Pojedynczego Punktu Kontaktowego. Centrum Pomocy

9 Centrum Pomocy – gdzie nas znaleźć Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego"

10 gdzie nas znaleźć Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego"

11 gdzie nas znaleźć Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego"

12 gdzie nas znaleźć Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego"

13 gdzie nas znaleźć brak bezpośredniego linku do „formularza zapytania urzędowego” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego"

14 gdzie nas znaleźć po wpisaniu danych kontaktowych i wybraniu kategorii sprawy formularz jest przesyłany do PIR obsługiwanego przez KIG Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego"

15 zakres informacji zapewnienie dostępu do informacji dotyczących: procedur i formalności wymaganych przy podejmowaniu, wykonywaniu lub zakończeniu działalności gospodarczej na terytorium RP; ogólnych zasad świadczenia usług w państwach, członkowskich, w szczególności w zakresie ochrony konsumentów; danych kontaktowych właściwych organów wraz ze wskazaniem zakresu ich kompetencji; sposobów i warunków dostępu do rejestrów publicznych; środków prawnych przysługujących w przypadku sporu; Wydanych przez właściwe organy wyjaśnień w zakresie przepisów dot. podejmowania, wykonywania i zakończenia działalności gospodarczej; danych kontaktowych stowarzyszeń i organizacji, które mogą udzielić praktycznej pomocy przedsiębiorcom lub konsumentom; praw i obowiązków pracowników i pracodawców; Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego"

16 Ilość spraw, na które odpowiedziała KIG w 2014 roku Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego"

17 Ilość spraw przekierowanych do MG, ILiM lub CP w 2014 roku Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego"

18 Ilość spraw łącznie w 2014 roku Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego"

19 przykładowe sprawy Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego" Pytania zadawane przez urzędników – głównie przez pracowników urzędów miast/dzielnic/gmin, – w zakresie nietypowych spraw związanych z wpisami do CEIDG, – prawidłowości danych teleadresowych urzędów, – przekazują pytania od przedsiębiorców.

20 przykładowe sprawy – przedsiębiorcy Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego" Pytania zadawane przez przedsiębiorców – jak założyć działalność gospodarczą, – szukam pomocy, – liczę na interpretację indywidualną, – zgłaszam oszusta, – popracujcie za mnie, – „mój znajomy James”, – jestem cudzoziemcem, jak rozpocząć działalność

21 przykładowe sprawy – przedsiębiorcy Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego" Dzień dobry, chciałbym skorzystać z wirtualnego biura, na co należy uważać podczas współpracy z takim biurem, bo na pewno przed współpracą podpisuje się jakąś umowę. Czy mogą mi państwo polecić jakieś zaufane biura wirtualne. Chciałabym się dowiedzieć jakie dokumenty należy załączyć do wniosku o pozwolenie na użytkowanie? Protokoły jakich badań i sprawdzeń należy załączyć? Czy konieczne jest wykonanie badań hałasu? Czy w ramach swoich działań posiadają Państwo doradztwo biznesowe ? Mam pomysł na biznes, na który chciałabym uzyskać dotację, jednakże chciałabym przedyskutować pewne kwestie z doradcą. W dniu wczorajszym założyłem firmę, posiadam NIP, ile będzie trwało zakładanie firmy ? Oraz kiedy mógłby spodziewać się dokumentów potwierdzających założenie działalności ?

22 skarga Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego" Witam chciałabym złożyć skargę na firmę prowadzoną przez Jarosław (…) NIP (…), jest to pan który wynajmował u mnie dom /narobił ogromne zadłużenie/ a do tego widzę że BEZ MOJEJ ZGODY wpisał na Państwa stronie mój adres Kałęczyn ul. (…) jako miejsce wykonywania działalności co oczywiście jest niezgodne z prawdą. Proszę o usunięcie moich danych Proszę o pociągnięcie do odpowiedzialności p. Aleksandrę (…) iż jako os. rzekomo nie wykonująca działalności i nie osiągająca żadnych dochodów widnieje w CEIDG jako AKTYWNA co umożliwia jej oraz jej mężowi wyłudzanie pieniędzy w formie pobieranych zaliczek na rzekome wykonanie usługi. Jeżeli mogą mi Państwo pomóc w odzyskaniu utraconych środków finansowych w kwocie 2.700zł -kwota zaliczki + koszty Sądowe i Komornicze, to bardzo proszę o pomoc.

23 mój przyjaciel James Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego" Moj znajomy James z UK, ma założoną tam swoją działalność gospodarczą, dodatkowo pracuje w Polsce (jest lektorem języka angielskiego w jednej ze Szkół językowych) i studiuje tu Medycynę (ma 28 lat).Zwykle wyjeżdżał w czerwcu i wracał w październiku, poza tym tez wyjeżdżał w ciągu roku by dopilnować spraw prowadzonych na miejscu w Londynie. Chciałby on współpracować ze szkołą w oparciu o swoją działalność gospodarczą. Składki do tej pory były odprowadzane do UK, tam tez jest ubezpieczony, posiada europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego.

24 trudny klient Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego" Czy ja zadaję pytanie w języku angielskim? Już po raz trzeci pytam o moje kompetencje dotyczące zawodu fizjoterapeuty i honorowanie ich na terenie Irlandii. Jeśli jeszcze raz odeślecie mnie z kwitkiem podając kolejną durną stronę europejską to złożę na was oficjalną skargę na piśmie i zadzwonię do TVN-u. To szczyt braku kompetencji. Za co bierzecie pieniądze od polskich podatników? Po raz ostatni oczekuję konkretnej odpowiedzi w języku polskim, bez podawania nieprzydatnych linków. Żenada.

25 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Projekt „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” w zakresie Działania "Uruchomienie Elektronicznego Punktu Kontaktowego" Dziękuję za uwagę Przemysław Ruchlicki Krajowa Izba Gospodarcza pruchlicki@kig.pl


Pobierz ppt "Elektroniczny Punkt Kontaktowy www.biznes.gov.pl Przemysław Ruchlicki Krajowa Izba Gospodarcza Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków."

Podobne prezentacje


Reklamy Google