Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lasy naturalne niszczone są w zastraszającym tempie. Szacuje się, że co dwie sekundy na całym świecie ginie obszar wielkości boiska do piłki nożnej. Dzieje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lasy naturalne niszczone są w zastraszającym tempie. Szacuje się, że co dwie sekundy na całym świecie ginie obszar wielkości boiska do piłki nożnej. Dzieje."— Zapis prezentacji:

1

2 Lasy naturalne niszczone są w zastraszającym tempie. Szacuje się, że co dwie sekundy na całym świecie ginie obszar wielkości boiska do piłki nożnej. Dzieje się tak przez pożary, powodzie, wichury i wiele innych anomalii. Niestety jest też coraz więcej kłusowników i ludzi, którzy zaśmiecają oraz wycinają lasy.

3 Lasom te wszystkie i inne problemy pomagają przetrwać m.in. rośliny, zwierzęta i także ludzie o dobrym sercu.

4 Do przyjaciół lasu z pewnością zalicza się mech, który w czasie małych powodzi wchłania większość wody.

5 Dzięcioły w lesie oczyszczają drzewa ze szkodników.

6 Deszcze nawadniają lasy, przez co rośliny i drzewa obficie rosną.

7 Wysokie, duże i stabilne drzewa osłaniają mniejsze na przykład przed wichurami.

8 Wielu ludzi pomaga lasom np.: ekolodzy i strażacy. Ekolodzy organizują m.in. akcje sprzątające. Natomiast strażacy gaszą w lasach pożary i podlewają je w czasie suszy. Wielu ludzi pomaga lasom np.: ekolodzy i strażacy. Ekolodzy organizują m.in. akcje sprzątające. Natomiast strażacy gaszą w lasach pożary i podlewają je w czasie suszy.

9 Każdy z nas może być przyjacielem lasu. Można np. pójść i w nim posprzątać oraz ograniczyć zużywanie papieru. Pamiętajmy, że to lasy wytwarzają tlen i są domem wielu zwierząt oraz roślin. Każdy z nas może być przyjacielem lasu. Można np. pójść i w nim posprzątać oraz ograniczyć zużywanie papieru. Pamiętajmy, że to lasy wytwarzają tlen i są domem wielu zwierząt oraz roślin.

10


Pobierz ppt "Lasy naturalne niszczone są w zastraszającym tempie. Szacuje się, że co dwie sekundy na całym świecie ginie obszar wielkości boiska do piłki nożnej. Dzieje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google