Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stan polskich schronisk

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stan polskich schronisk"— Zapis prezentacji:

1 Stan polskich schronisk
Opracowała: Anna Wysocka Paulina Wróbel

2 Czym jest schronisko? Schronisko dla zwierząt – placówka przeznaczona dla bezdomnych zwierząt zaliczanych do zwierząt domowych (głównie psy i koty), w której otoczone są one podstawową opieką. Schroniska dla zwierząt tworzone są zwykle z funduszy gmin oraz datków pieniężnych i rzeczowych od osób prywatnych i instytucji charytatywnych. Ich działalność jest podstawową formą rozwiązywania problemu bezpańskich zwierząt.

3 Schroniska w Polsce W Polsce jest zarejestrowanych ok. 100 schronisk. Część z nich działa pod patronatem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, regionalnych Towarzystw Opieki nad Zwierzętami oraz różnych fundacji.

4 Jakie zadania mają schroniska?
Do podstawowych form opieki świadczonej przez schroniska dla bezdomnych zwierząt należy zabezpieczenie zwierzętom bezpiecznego schronienia, pożywienia, podstawowej opieki weterynaryjnej oraz pomoc w znalezieniu nowych opiekunów.

5 Sytuacja schronisk Polskich
W Polsce przede wszystkim jest za mało schronisk - gminy nie mają obowiązku ich zakładać. Eutanazja jest złem, ale jeśli się widziało schroniska, w których zwierzęta walczą o jedzenie zagryzając się nawzajem to nie wiadomo co lepsze... PIES powinien w Polsce stać się zwierzęciem trudno dostępnym - tak jak jest np. w krajach skandynawskich, gdzie czeka się na psy w ośrodkach adopcyjnych, bo chętnych jest więcej niż bezdomnych psów...

6 Jak rozwiązać problem w schroniskach?
Jedynym wyjściem jest obowiązkowa sterylizacja i kastracja psów niehodowanych, bo powodem tego co się dzieje jest to, że psów jest po prostu za dużo, ludzie ich nie szanują, nie pilnują. Polsce mamy około stu tysięcy nikomu niepotrzebnych "najlepszych przyjaciół człowieka", z których średnio połowa nigdy nie doczeka lepszych dni…

7 Konińskie Schronisko Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Koninie powstało w 1974 roku. Zostało założone przez Jana i Marię Sznajder. W 1975 roku przy wsparciu członków TOZ powstało społeczne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt na Posoce, obecnie znajduje się tam Azyl dla Zwierząt. Dzięki naszym działaniom w 1997 roku powstało Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie przy ul. Gajowej 7a. Stowarzyszenie jest dobrowolnym, samorządnym trwałym zrzeszeniem o celach niezarobkowych. TOZ może prowadzi działalności gospodarczej. Dochód z działalności gospodarczej Towarzystwa służy do realizacji celów statutowych i nie może być przeznaczony do podziału między jego członków.

8 Zwierzęta z Konina

9 Do czego jest w stanie doprowadzić człowiek…

10

11


Pobierz ppt "Stan polskich schronisk"

Podobne prezentacje


Reklamy Google