Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Procedury doskonalenia uczenia się i nauczania Nagrywanie i omawianie lekcji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Procedury doskonalenia uczenia się i nauczania Nagrywanie i omawianie lekcji."— Zapis prezentacji:

1 1 Procedury doskonalenia uczenia się i nauczania Nagrywanie i omawianie lekcji

2 Cele stosowania procedury: Uzyskanie informacji o procesie uczenia się uczniów podczas lekcji i wykorzystanie tych informacji do modyfikowania sposobów pracy z uczniami. Poszukiwanie dowodów na widoczne uczenie się uczniów.

3 Lekcje nagrywa nauczyciel, który chce doskonalić swój warsztat pracy. Nagrane lekcje poddawane są ukierunkowanej obserwacji, po której nauczyciel otrzymuje informację zwrotną od obserwatorów. Nagrywanie i omawianie lekcji – po co?

4 1.Nauczyciel nagrywa lekcję. 2.Nauczyciel informuje obserwatorów przedmiocie/przedmiotach obserwacji oraz przekazuje inne istotne, jego zdaniem, informacje na temat lekcji. Nagrywanie i omawianie lekcji – jak?

5 3. Obserwatorzy oglądają nagranie całej lekcji lub jej fragmentu, obserwując wybranych uczniów, wykorzystując arkusz obserwacji. Lekcja lub jej fragmenty mogą być odtwarzane wielokrotnie. Nagrywanie i omawianie lekcji – jak?

6 4.Obserwatorzy przekazują informację zwrotną nauczycielowi. 5.Nauczyciel prowadzący lekcję wykorzystuje wnioski z IZ do zaplanowania zmian w procesie nauczania. N agrywani e i omawiani e lekcji – jak?

7 1.Wzajemne obserwacje nagranych lekcji pozwalają na podniesienie efektywności nauczania. 2.Wielokrotne oglądanie lekcji lub jej fragmentów oparte o wypracowany arkusz obserwacji pozwala na pogłębioną IZ. 3.Minimalna ingerencja w tok zajęć – uczniowie szybko przyzwyczajają się do kamery. 4.Rozwija się i doskonali współpraca nauczycieli. Nagrywanie i omawianie lekcji – korzyści


Pobierz ppt "1 Procedury doskonalenia uczenia się i nauczania Nagrywanie i omawianie lekcji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google