Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Język mniejszości - język niemiecki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Język mniejszości - język niemiecki"— Zapis prezentacji:

1 Język mniejszości - język niemiecki
DWA JĘZYKI – PODWÓJNA SZANSA

2 Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?
Kraje posługujące się tym językiem: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Królestwo Lichtenstein, Luxemburg, północne Włochy, wschodnia Belgia, wschodnia Francja.

3 Ciekawostka 100 milionów ludzi na świecie posługuje się językiem niemieckim. Oprócz państw europejskich, używają go również mieszkańcy tak odległych zakątków świata jak Namibia, gdzie język niemiecki jest jednym z języków narodowych.

4 Szansa na przyszłość Lepsze wyniki maturalne
Możliwość podjęcia studiów w Niemczech (stypendia) Praca w branży turystycznej i hotelarskiej – Niemcy stanowią największą grupę turystów w Polsce Możliwość podjęcia lepszej pracy w Niemczech za „godną” pensję

5 Język niemiecki w gimnazjum
rozwijanie kompetencji językowych, umożliwiających porozumiewanie się w języku obcym; umożliwienie uczniom kontaktu z językiem niemieckim poprzez czytanie i słuchanie autentycznych tekstów; zapewnienie uczniom możliwości używania języka w praktyce; rozwijanie uzdolnień i talentów; rozwijanie wiedzy o kulturze krajów niemieckojęzycznych;  poznanie przez uczniów własnej tożsamości i kształtowanie postaw tolerancyjnych otwartych, nastawionych na rozumienie i akceptację różnych kultur.

6 Szacuje się, że przeciętni ludzie używają 12,000 – 20,000 wyrazów.
Prosty rachunek 5 godzin języka niemieckiego w tygodniu Krótki rachunek: 5 godz. x 5 nowych słówek = 25 nowych słów na tydzień 25 słówek x średnio 35 tyg. = 875 słówek na rok Szacuje się, że przeciętni ludzie używają 12,000 – 20,000 wyrazów. 

7 Rola rodziców

8 Zaproszenie do refleksji…….
Colin Baker "Decyzja o wychowaniu dzieci na dwujęzyczne jest decyzją ważną. Jej wpływ na dzieci i rodziców będzie odczuwalny przez całe życie. Fakt bycia dwujęzycznym może warunkować dziecka tożsamość, warunki socjalne, nauczanie, zajęcia, małżeństwo, miejsce zamieszkania, podróże i sposób myślenia." 

9 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Język mniejszości - język niemiecki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google