Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?"— Zapis prezentacji:

1 Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?
Znajomość języka francuskiego to inwestycja w Twoją przyszłość. Francja jest największym inwestorem zagranicznym w Polsce i piątą potęgą ekonomiczną świata. Od 1 lipca 2008 roku, rynek pracy we Francji jest otwarty dla Polaków.

2 Znajomość języka francuskiego to okno na świat:
- Język francuski jest oficjalnym językiem w 32 krajach - Posługuje się nim 200 milionów ludzi mieszkających na 5 kontynentach - Znajomość języka francuskiego otwiera dostęp do ponad 170 milionów serwisów w tym języku.

3 Znajomość języka francuskiego to opanowanie języka Unii Europejskiej i kontaktów międzynarodowych:
- Język francuski jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej, jest także językiem roboczym NATO, ONZ oraz innych organizacji międzynarodowych - Znajomość j. francuskiego jest nieodzowna dla podjęcia pracy w instytucjach europejskich i międzynarodowych.

4 L’Université Paris – Sorbonne (Paris IV)
Znajomość języka francuskiego daje możliwość studiów na prestiżowych wyższych uczelniach w krajach francuskojęzycznych: - Francja co roku przyjmuje blisko studentów z zagranicy - Francja jest piątym krajem na świecie pod względem liczby studentów. L’Université Paris – Sorbonne (Paris IV)

5 Znajomość języka francuskiego daje możliwość swobodnego
Znajomość języka francuskiego daje możliwość swobodnego podróżowania po Francji i krajach frankofońskich oraz dostęp do kultury krajów frankofońskich - Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie; co roku odwiedza ją 75 milionów turystów - Znajomość języka francuskiego umożliwia poznanie wielkich dzieł kultury europejskiej oraz różnorodnych kultur frankofońskich obecnych na 5 kontynentach.

6

7

8

9 Współpraca PWSZ w Tarnowie z innymi uczelniami w Polsce i za granicą
Zakład Filologii Romańskiej Instytutu Humanistycznego PWSZ w Tarnowie ściśle współpracuje z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie oraz ze szkołami wyższymi z zagranicy. To właśnie z naszej specjalności największa liczba studentów i nauczycieli bierze udział w programie Lifelong Learning ERASMUS. Studenci filologii romańskiej mają możliwość skorzystania ze stypendiów w: Haute Ecole Catholique du Luxembourg Blaise Pascal w Bastogne (Belgia), Haute Ecole de Namur w Malonne (Belgia), Universita’ degli Studi di Trieste (Włochy), Universita’ per Stranieri di Perugia (Włochy).

10 Claude Monet Nympheas Nenufary 1903
Studenckie Koło Naukowe Romanistów zrzesza studentów specjalności filologia romańska w celu prowadzenia działalności naukowej i kulturalnej Celem Koła jest rozwijanie i kształtowanie życia naukowego wśród studentów, poszerzanie wiedzy studentów z zakresu języka i kultury krajów romańskich oraz promowanie Uczelni i osiągnięć Koła poza Uczelnią. Studenci biorą udział w organizacji cyklicznych imprez, tj. Wieczorów wigilijnych, Dni Jana Pawła II oraz Święta Frankofonii. W grudniu 2010/2011, we współpracy z uczniami Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie, zorganizowali spotkanie na temat: Impresjonizm w malarstwie, muzyce i literaturze. Claude Monet Nympheas Nenufary 1903

11 Zakład Filologii Romańskiej organizuje cykliczne imprezy dla miłośników języka francuskiego i kultury frankofońskiej. Podczas obchodów Święta Frankofonii w murach naszej Uczelni mają miejsce konkursy adresowane do młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i studentów:

12 1. Konkurs Interpretacji Baśni skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych.

13 Konkurs Recytatorski Poezji Frankofońskiej adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Konkurs Recytatorski Prozy Frankofońskiej adresowany do studentów specjalności Filologia romańska.

14 Zarówno wydawnictwa jak i księgarnie językowe (Edukator i Eli z Krakowa) oraz Instytut Francuski w Krakowie są fundatorami części nagród dla uczestników Konkursów.

15 Serdecznie zapraszamy
wszystkich miłośników języka i kultury francuskiej


Pobierz ppt "Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google