Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?"— Zapis prezentacji:

1 Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?

2 „Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał … czyli jak młodzi ludzie mogą uczestniczyć w życiu społecznym i wpływać na swoją przyszłość aktywnie uczestnicząc w wyborach”.

3 Organizatorkami DEBATY były uczennice: Ada Bryś oraz Agnieszka Poparda

4 Cel DEBATY: -zwiększenie aktywności społecznej młodych ludzi, -zachęcenie do uczestnictwa w wyborach…

5 Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Wiceburmistrz Nysy p. Aleksander Juszczyk, Dyrektor GZO - p. Mariola Szewczyk, Członek Zarządu Fundacji „W działaniu” p. Daniel Wojtak, Prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Gim 2 oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Edukacyjnego Nissa- p. Lech Głazunow,

6 Redaktor Regionalnej Telewizji Opolskie – p. Tomasz Perfikowski, Dyrektor Gimnazjum nr 2- p. Bogusława Piotrowska, Opiekun Samorządu Uczniowskiego przy Gimnazjum nr 2- p. Barbara Hryćków, Radny Młodzieżowej Rady Miasta- Wojciech Tofil oraz przedstawiciele Samorządów Uczniowskich ze Szkoły Podstawowej nr 10, Liceum Ogólnokształcącego „Carolinum”, Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie wraz z opiekunami.

7 Wyniki sondażu przeprowadzonego przez organizatorki wśród społeczności lokalnej na temat zaangażowania młodzieży w życie społeczne gminy.

8

9 . Pan Lech Głazunow przedstawił m.in. cele i zakres działań możliwych do realizacji w ramach unijnego programu „Erasmus+” i zachęcał młodych ludzi do urzeczywistniania swoich marzeń.

10 Uczestnicy debaty mogli nie tylko zadawać pytania, ale również je komentować i przedstawiać własny punkt widzenia.

11 Czas na wnioski…

12 NASZE WNIOSKI -rozpowszechnianie działalności Młodzieżowej Rady Miasta w Nysie poprzez ich współpracę z mediami ( informowanie młodzieży i społeczności lokalnej) - współpraca posłów i przedstawicieli władz z młodzieżą, aby uświadomić młodym wyborcom, jak ważny jest ich głos w wyborach - informowanie mediów o przedsięwzięciach podejmowanych przez młodych ludzi - zachęcanie i rozpowszechnianie wśród młodzieży projektów edukacyjnych, wolontariatu np. Erasmus +; - przeprowadzenie na terenie szkoły Prawyborów – tj. projekt pt.: „Młodzi głosują”

13 Czas podziękowań…

14 O nas w mediach … http://www.gim2.nysa.pl/i ndex.php?option=com_co ntent&view=article&id=69 6:debata-w-gimnazjum- nr-2-im-karpatczykow-w- nysie&catid=50:imprezy-i http://www.gim2.nysa.pl/i ndex.php?option=com_co ntent&view=article&id=69 6:debata-w-gimnazjum- nr-2-im-karpatczykow-w- nysie&catid=50:imprezy-i spotkania&Itemid=190htt p://www.nysa.eu/aktualn osc-4-6310- debata_w_gimnazjum_nr _2_im_karpatczykow.html spotkania&Itemid=190htt p://www.nysa.eu/aktualn osc-4-6310- debata_w_gimnazjum_nr _2_im_karpatczykow.html https://www.youtube.com /watch?v=RyZp0pb6JB8 https://www.youtube.com /watch?v=RyZp0pb6JB8

15

16

17 Po debacie przeprowadziłyśmy ankietę ewaluacyjną, która pokazała, że warto przeprowadzać takie akcje w szkole bo wzrasta świadomość naszych kolegów i koleżanek…

18 Młody człowiek angażując się w pracę na rzecz innych, dostrzega ich potrzeby i zdaje sobie sprawę z tego, że może zdziałać wiele. Staje się zatem świadomym obywatelem, który wie, że od niego również zależy w jakim kraju będzie żył.

19 Dziękujemy za uwagę…


Pobierz ppt "Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google