Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nie tylko wybory – jak młodzi mogą wypływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Natalia Barcz, Martyna Doziwska 25.03.2014r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nie tylko wybory – jak młodzi mogą wypływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Natalia Barcz, Martyna Doziwska 25.03.2014r."— Zapis prezentacji:

1 Nie tylko wybory – jak młodzi mogą wypływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Natalia Barcz, Martyna Doziwska 25.03.2014r.

2 XX sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży – Wybory parlamentarne

3 Gdyby w wyborach można było głosować PRZECIWKO partiom i kandydatom, każdy pełnoletni obywatel znalazłby czas, żeby wziąć w nich udział. Czyli co młodzi myślą o demokracji Brakuje Nam odpowiednich przedstawicieli Sami nie mamy na nic wpływu Okłamują nas

4 Pytanie Jak jest w tej chwili? Dlaczego tak jest i co musi się wydarzyć, żeby to zmienić?

5 Demokracja?

6 Pytanie Co Państwo myślą o tej aktywizacji młodych w Internecie? Czy przynosi to jakąś korzyść? Czy jest to raczej metoda anonimowego, najczęściej wulgarnego odstresowania się?

7

8 Pytanie Co Państwu wiadomo na temat wcześniej wspomnianego ruchu społecznego?

9 W takim razie, co robimy? OGRANIZACJE POZARZĄDOWE!

10 Rodzaje organizacji pozarządowych: organizacje samopomocy organizacje opiekuńcze organizacje przedstawicielskie organizacje mniejszości organizacje tworzone ad hoc organizacje hobbystyczno-rekreacyjne organizacje zadaniowe

11 Pytania Co według Państwa stanowi najlepszą metodę wpływu na nasze otoczenie, szkołę, miejscowość, region, czy kraj? W jaki sposób w okresie między wyborami możemy wyrażać swoje zdanie i co zrobić, aby nasz głos był słyszalny?

12 Wyniki ankiety Czy słyszałeś/słyszałaś o organizacjach pozarządowych (fundacjach, stowarzyszeniach)? Jeśli tak, o jakich?

13

14

15 Wyniki ankiety Czy brałeś/brałaś udział w akcji charytatywnej? Jeśli tak, w jakiej?

16

17

18 Pytanie Czy możemy Państwa prosić o podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami w realizowaniu różnych akcji społecznych?

19 Nie pytaj co Polska może zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla Polski!

20

21

22 MŁODY CZŁOWIEK TEŻ MA DOBRE POMYSŁY! Może warto ich posłuchać?

23 DZIĘKUJEMY!


Pobierz ppt "Nie tylko wybory – jak młodzi mogą wypływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Natalia Barcz, Martyna Doziwska 25.03.2014r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google