Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Infrastruktura w Męcinie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Infrastruktura w Męcinie"— Zapis prezentacji:

1 Infrastruktura w Męcinie

2 Praca projektowa Dawida Tomaszka i Józefa Żmigrodzkiego uczniów kl
Praca projektowa Dawida Tomaszka i Józefa Żmigrodzkiego uczniów kl. IIa Gimnazjum ZS. nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie w ramach projektu gimnazjalnego: „Dlaczego warto odwiedzić Męcinę ?”

3 Męcina to nowoczesna wieś położona w Małopolsce, w powiecie Limanowskim, w Gminie Limanowa.

4 W Męcinie znajduje się wiele obiektów infrastruktury, które służą mieszkańcom Męciny oraz przybywającym turystom i gościom. Chcemy przedstawić kilka wybranych: Zespół Szkół nr 1 im Jana Pawła II w Męcinie – Jest nowoczesną, nowatorską szkołą o wielu sukcesach dydaktycznych .

5 Szkolne obiekty sportowe (Orlik 2012) na, których można aktywnie spędzić czas wolny

6 Stary zabytkowy kościół parafialny Św
Stary zabytkowy kościół parafialny Św. Antoniego Opata, który znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. I nowy kościół parafialny Św. Antoniego Padewskiego;

7 Droga powiatowa (Limanowa – Nowy Sącz) przechodząca przez Męcinę przy potoku Smolnik, wraz z drogami gminnymi oraz wiejskimi. Linia kolejowa (Chabówka-Nowy Sącz). W okresie letnim jeździ zabytkowy pociąg dla turystów.

8 Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, w którym znajdują się gabinety lekarskie, gabinet stomatologiczny i apteka, z których turysta w razie potrzeby może skorzystać.

9 Remiza strażacka w której siedzibę ma OSP Męcina, Koło Gospodyń Wiejskich oraz znajdują się w niej: Urząd pocztowy, przedszkole, Biblioteka publiczna, zakład fryzjerski, bankomat.

10 Obiekty handlowo - usługowe
Centrum handlowe-Magnolia; Salon fryzjerski „Bella” Restauracja – „Hasiorówka” Apteka Bank spółdzielczy z Limanowej Sklep „Delikatesy Centrum” Inne: Sklep – Top Market Kwiaciarnia Sklep – odzieżowo-obuwniczy Sklep – Lewiatan Sklepy ogrodnicze, ogólno budowlano - przemysłowe

11 Stacja benzynowa i myjnia samochodowa – w której mieszkańcy i turyści tankują paliwo i myją pojazdy.

12 Obiekty oczyszczalni ścieków – wieś Męcina posiada własne ujęcia wody górskiej z siecią wodociągową i kanalizacyjną, posiada sieć gazową i gminny system usuwania odpadów – przez co jest wsią czystą dbającą o środowisko naturalne.

13 Zakłady usługowe i rzemieślnicze – na terenie Męciny znajdują się liczne zakłady usługowe i rzemieślnicze służące mieszkańcom i przybywającym turystom np. piekarnie, warsztaty samochodowe, producenci rolni, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, itp.

14 Gospodarstwa agroturystyczne i obiekty rekreacyjne:
Pod Jaworzem Pod Sośliną Hubertówka Tipi – Camp Ani cross W tych miejscach turysta znajdzie nocleg, całodobowe wyżywienie kuchni regionalnej, spędzi aktywnie czas, lub odpocznie.

15

16 Galeria artystyczna Państwa Kłosowskich-malarstwo i rzeźba – Turysta może dotknąć sztuki i spotkać miłych ludzi.

17 Zapraszamy gości i turystów do odwiedzania Męciny, w której znajdują się nowoczesne obiekty infrastrukturalne służące mieszkańcom i przybywającym gościom, gdzie każdy może czuć się dobrze, bo WARTO ODWIEDIĆ MĘCINĘ

18 Wykorzystane źródła: Google Map Google (Grafika)

19 Prezentację przygotował
Dziękuje za uwagę ! Prezentację przygotował Dawid Tomaszek i Józef Żmigrodzki kl. IIa gimnazjum.


Pobierz ppt "Infrastruktura w Męcinie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google