Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Infrastruktura w Męcinie. Praca projektowa Dawida Tomaszka i Józefa Żmigrodzkiego uczniów kl. IIa Gimnazjum ZS. nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie w ramach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Infrastruktura w Męcinie. Praca projektowa Dawida Tomaszka i Józefa Żmigrodzkiego uczniów kl. IIa Gimnazjum ZS. nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie w ramach."— Zapis prezentacji:

1 Infrastruktura w Męcinie

2 Praca projektowa Dawida Tomaszka i Józefa Żmigrodzkiego uczniów kl. IIa Gimnazjum ZS. nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie w ramach projektu gimnazjalnego: „Dlaczego warto odwiedzić Męcinę ?”

3 Męcina to nowoczesna wieś położona w Małopolsce, w powiecie Limanowskim, w Gminie Limanowa.

4 W Męcinie znajduje się wiele obiektów infrastruktury, które służą mieszkańcom Męciny oraz przybywającym turystom i gościom. Chcemy przedstawić kilka wybranych : Zespół Szkół nr 1 im Jana Pawła II w Męcinie – Jest nowoczesną, nowatorską szkołą o wielu sukcesach dydaktycznych. Zespół Szkół nr 1 im Jana Pawła II w Męcinie – Jest nowoczesną, nowatorską szkołą o wielu sukcesach dydaktycznych.

5 Szkolne obiekty sportowe (Orlik 2012) na, których można aktywnie spędzić czas wolny

6 Stary zabytkowy kościół parafialny Św. Antoniego Opata, który znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. I nowy kościół parafialny Św. Antoniego Padewskiego; Stary zabytkowy kościół parafialny Św. Antoniego Opata, który znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. I nowy kościół parafialny Św. Antoniego Padewskiego;

7 Droga powiatowa (Limanowa – Nowy Sącz) przechodząca przez Męcinę przy potoku Smolnik, wraz z drogami gminnymi oraz wiejskimi. Linia kolejowa (Chabówka-Nowy Sącz). W okresie letnim jeździ zabytkowy pociąg dla turystów.

8 Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, w którym znajdują się gabinety lekarskie, gabinet stomatologiczny i apteka, z których turysta w razie potrzeby może skorzystać. Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, w którym znajdują się gabinety lekarskie, gabinet stomatologiczny i apteka, z których turysta w razie potrzeby może skorzystać.

9 Remiza strażacka w której siedzibę ma OSP Męcina, Koło Gospodyń Wiejskich oraz znajdują się w niej: Urząd pocztowy, przedszkole, Remiza strażacka w której siedzibę ma OSP Męcina, Koło Gospodyń Wiejskich oraz znajdują się w niej: Urząd pocztowy, przedszkole, Biblioteka publiczna, zakład fryzjerski, bankomat. Biblioteka publiczna, zakład fryzjerski, bankomat.

10 Obiekty handlowo - usługowe Centrum handlowe-Magnolia; -S-S-S-Salon fryzjerski „Bella” -R-R-R-Restauracja – „Hasiorówka” -A-A-A-Apteka -B-B-B-Bank spółdzielczy z Limanowej -S-S-S-Sklep „Delikatesy Centrum” Inne: Sklep – Top Market Kwiaciarnia Sklep – odzieżowo-obuwniczy Sklep – Lewiatan Sklepy ogrodnicze, ogólno budowlano - przemysłowe

11 Stacja benzynowa i myjnia samochodowa – w której mieszkańcy i turyści tankują paliwo i myją pojazdy. Stacja benzynowa i myjnia samochodowa – w której mieszkańcy i turyści tankują paliwo i myją pojazdy.

12 Obiekty oczyszczalni ścieków – wieś Męcina posiada własne ujęcia wody górskiej z siecią wodociągową i kanalizacyjną, posiada sieć gazową i gminny system usuwania odpadów – przez co jest wsią czystą dbającą o środowisko naturalne. Obiekty oczyszczalni ścieków – wieś Męcina posiada własne ujęcia wody górskiej z siecią wodociągową i kanalizacyjną, posiada sieć gazową i gminny system usuwania odpadów – przez co jest wsią czystą dbającą o środowisko naturalne.

13 Zakłady usługowe i rzemieślnicze – na terenie Męciny znajdują się liczne zakłady usługowe i rzemieślnicze służące mieszkańcom i przybywającym turystom np. piekarnie, warsztaty samochodowe, producenci rolni, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, itp. Zakłady usługowe i rzemieślnicze – na terenie Męciny znajdują się liczne zakłady usługowe i rzemieślnicze służące mieszkańcom i przybywającym turystom np. piekarnie, warsztaty samochodowe, producenci rolni, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, itp.

14 Gospodarstwa agroturystyczne i obiekty rekreacyjne: Gospodarstwa agroturystyczne i obiekty rekreacyjne: - Pod Jaworzem - Pod Sośliną - Hubertówka - Tipi – Camp - Ani cross W tych miejscach turysta znajdzie nocleg, całodobowe wyżywienie kuchni regionalnej, spędzi aktywnie czas, lub odpocznie.

15

16 Galeria artystyczna Państwa Kłosowskich-malarstwo i rzeźba – Turysta może dotknąć sztuki i spotkać miłych ludzi. Galeria artystyczna Państwa Kłosowskich-malarstwo i rzeźba – Turysta może dotknąć sztuki i spotkać miłych ludzi.

17 Z apraszamy gości i turystów do odwiedzania Męciny, w której znajdują się nowoczesne obiekty infrastrukturalne służące mieszkańcom i przybywającym gościom, gdzie każdy może czuć się dobrze, bo Z apraszamy gości i turystów do odwiedzania Męciny, w której znajdują się nowoczesne obiekty infrastrukturalne służące mieszkańcom i przybywającym gościom, gdzie każdy może czuć się dobrze, bo WARTO ODWIEDIĆ MĘCINĘ

18 Wykorzystane źródła: Google Map Google Map Google (Grafika) Google (Grafika) http://www.zsmecina.pl/index.php http://www.zsmecina.pl/index.php http://www.zsmecina.pl/index.php http://www.mecina.diecezja.tarnow.pl/ http://www.mecina.diecezja.tarnow.pl/ http://www.mecina.diecezja.tarnow.pl/ http://www.youtube.com/watch?v=I0E8_stt eLA http://www.youtube.com/watch?v=I0E8_stt eLA http://www.youtube.com/watch?v=I0E8_stt eLA http://www.youtube.com/watch?v=I0E8_stt eLA

19 Dziękuje za uwagę ! Prezentację przygotował Dawid Tomaszek i Józef Żmigrodzki kl. IIa gimnazjum.


Pobierz ppt "Infrastruktura w Męcinie. Praca projektowa Dawida Tomaszka i Józefa Żmigrodzkiego uczniów kl. IIa Gimnazjum ZS. nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie w ramach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google