Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

leży mniej więcej w centralnej Polsce, znajduje się w powiecie opoczyńskim, w województwie łódzkim. Gmina ma swoją siedzibę w Sławnie. Sąsiaduje z gminą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "leży mniej więcej w centralnej Polsce, znajduje się w powiecie opoczyńskim, w województwie łódzkim. Gmina ma swoją siedzibę w Sławnie. Sąsiaduje z gminą"— Zapis prezentacji:

1

2

3 leży mniej więcej w centralnej Polsce, znajduje się w powiecie opoczyńskim, w województwie łódzkim. Gmina ma swoją siedzibę w Sławnie. Sąsiaduje z gminą Białaczów, Inowłódz, Mniszków, Opoczno, Paradyż, Tomaszów Mazowiecki. Obowiązki wójta pełni Pan Tadeusz Wojciechowski.

4

5 W gminie Sławno w przeciągu dwóch dekad oddano do użytku mnóstwo obiektów. Są to przede wszystkim SALE GIMNASTYCZNE: przy PSP im. Jana Pawła II w Sławnie (2002); przy PSP im. W. i H. Ossowskich w Kunicach (2006); przy PSP w Kamieniu (2005); przy PSP w Zachorzowie (2006); przy PSP w Kozeninie (2009); przy Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach (2004); przy Zespole Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli (2000), a także Ogólnodostępny Kompleks Boisk Sportowych w Prymusowej Woli (2007).

6 Na terenie całej gminy wykonano wodociągi. Prawie wszyscy jej mieszkańcy posiadają już instalację gazową, trwają prace nad kanalizacją. W ciągu ostatnich lat poprawiono także nawierzchnię dróg asfaltowych. Na wsiach budowane są świetlice, w których już niedługo młodzież będzie mogła z pewnością rozwijać swoje pasje.

7 Dzięki gminie powstały remizy strażackie przy Ochotniczych Jednostkach Straży Pożarnej, np. w Kamieniu, Sławnie, Kunicach. W wielu szkołach odnowiono sale lekcyjne oraz oddano do użytku pracownie pozwalające na korzystanie z komputerów, multimediów.

8

9 Dzięki gminie wszystkie szkoły zostały pomalowane i odnowione.

10 Na terenie gminy powstały także domy ludowe: Wiejski Dom Ludowy w Gawronach (1999); Świetlica Wiejska w Ostrożnej (2002); Świetlica Wiejska w Psarach (2002); Dom Ludowy w Kamieniu (2000); Gminny Ośrodek Kultury (1997).

11 W gminie Sławno wciąż odbywają się okolicznościowe imprezy i festiwale, na których promuje się folklor, tradycje oraz wartości chrześcijańskie. DZIEŃ TRADYCJI I ZABAWY: PRZEGLĄD PIEŚNI MARYJNYCH, KAMIEŃ, 30 MAJA 2010 UROCZYSTOŚCI SOBÓTKOWE: WINCENTYNÓW 2009

12

13 Na terenie gminy działa Ludowy Uczniowski Klub Sportowy,,Sławno. W ramach jego działania istnieje grupa kolarzy, odnoszących sukcesy na ogólnopolskich zawodach i mistrzostwach.

14

15 Zakłady wydobywające piaski szklarskie, formierskie, mączkę kwarcową, żwirki filtracyjne i kaolin: Grupa,,ATLAS w ramach której działa Kopalnia,,Grudzeń Las spółka z o.o., zajmująca się przede wszystkim produkcją najwyższej jakości piasków formierskich i szklarskich klasy III i IV, w oparciu o nowe urządzenia i nowoczesne maszyny. NORDKALK Spółka z o.o. Zakład Sławno Owadów–Brzezinki, który oferuje szeroką gamę mączek wapiennych do zastosowania w rolnictwie, drogownictwie i budownictwie.

16 WIODĄCE ZAKŁADY PRODUKCYJNE TO MIĘDZY INNYMI: Zakład Przetwórstwa Mięsnego Nowakowski w Dąbrowie; Firma Produkcyjno Usługowo Handlowa ATA Przetwórstwo Owoców i Warzyw EXPORT-IMPORT ; TOMBUD w Kozeninie, węzeł betoniarski, sprzedaż materiałów budowlanych oraz ogrodzeń betonowych.,,PREMIUM Spółka z o. o. w Kozeninie, firma transportowa oraz składnica maszyn rolniczych

17

18 Zespół działa od 1997 roku, zajmuje pierwsze miejsca na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach dorobku artystycznego.

19 Zespół powstał w 1974 roku, prezentuje swój dorobek artystyczny na wielu uroczystościach lokalnych i regionalnych, rozsławiając folklor opoczyński.

20 ,,Kozenianka działa od 1976 roku. Zespół swój repertuar prezentuje na wielu uroczystościach lokalnych i regionalnych.

21 Zespół istnieje od 1975 roku, swoimi występami uświetnia wiele uroczystości gminnych i środowiskowych, rozsławiając gminę Sławno.

22 Gmina może poszczycić się też działalnością wielu Kół Gospodyń Wiejskich, prezentujących swoje umiejętności wokalne podczas Gminnych Dożynek czy uroczystości Sobótkowych

23


Pobierz ppt "leży mniej więcej w centralnej Polsce, znajduje się w powiecie opoczyńskim, w województwie łódzkim. Gmina ma swoją siedzibę w Sławnie. Sąsiaduje z gminą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google