Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GMINA SŁAWNO. GMINA SŁAWNO Tadeusz Wojciechowski. Gmina Sławno leży mniej więcej w centralnej Polsce, znajduje się w powiecie opoczyńskim, w województwie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GMINA SŁAWNO. GMINA SŁAWNO Tadeusz Wojciechowski. Gmina Sławno leży mniej więcej w centralnej Polsce, znajduje się w powiecie opoczyńskim, w województwie."— Zapis prezentacji:

1

2 GMINA SŁAWNO

3 Tadeusz Wojciechowski.
Gmina Sławno leży mniej więcej w centralnej Polsce, znajduje się w powiecie opoczyńskim, w województwie łódzkim. Gmina ma swoją siedzibę w Sławnie. Sąsiaduje z gminą Białaczów, Inowłódz, Mniszków, Opoczno, Paradyż, Tomaszów Mazowiecki. Obowiązki wójta pełni Pan Tadeusz Wojciechowski.

4 Inwestycje na terenie gminy w latach

5 W gminie Sławno w przeciągu dwóch dekad oddano
użytku mnóstwo obiektów. Są to przede wszystkim SALE GIMNASTYCZNE: przy PSP im. Jana Pawła II w Sławnie (2002); przy PSP im. W. i H. Ossowskich w Kunicach (2006); przy PSP w Kamieniu (2005); przy PSP w Zachorzowie (2006); przy PSP w Kozeninie (2009); przy Publicznym Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach (2004); przy Zespole Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli (2000), a także Ogólnodostępny Kompleks Boisk Sportowych w Prymusowej Woli (2007).

6 Na terenie całej gminy wykonano
wodociągi. Prawie wszyscy jej mieszkańcy posiadają już instalację gazową, trwają prace nad kanalizacją. W ciągu ostatnich lat poprawiono także nawierzchnię dróg asfaltowych. Na wsiach budowane są świetlice, w których już niedługo młodzież będzie mogła z pewnością rozwijać swoje pasje.

7 Dzięki gminie powstały remizy strażackie przy Ochotniczych
Jednostkach Straży Pożarnej, np. w Kamieniu, Sławnie, Kunicach. W wielu szkołach odnowiono sale lekcyjne oraz oddano do użytku pracownie pozwalające na korzystanie z komputerów, multimediów.

8 Strażnica OSP w Kamieniu Strażnica OSP w Szadkowicach

9 Dzięki gminie wszystkie
szkoły zostały pomalowane i odnowione.

10 Na terenie gminy powstały także domy ludowe:
Wiejski Dom Ludowy w Gawronach (1999); Świetlica Wiejska w Ostrożnej (2002); Świetlica Wiejska w Psarach (2002); Dom Ludowy w Kamieniu (2000); Gminny Ośrodek Kultury (1997).

11 DZIEŃ TRADYCJI I ZABAWY:
PRZEGLĄD PIEŚNI MARYJNYCH, KAMIEŃ, 30 MAJA 2010 UROCZYSTOŚCI SOBÓTKOWE: WINCENTYNÓW 2009 W gminie Sławno wciąż odbywają się okolicznościowe imprezy i festiwale, na których promuje się folklor, tradycje oraz wartości chrześcijańskie.

12

13 Na terenie gminy działa Ludowy Uczniowski Klub Sportowy ,,Sławno”
Na terenie gminy działa Ludowy Uczniowski Klub Sportowy ,,Sławno”. W ramach jego działania istnieje grupa kolarzy, odnoszących sukcesy na ogólnopolskich zawodach i mistrzostwach.

14 Do przodujących przedsiębiorstw w gminie Sławno należą:

15 „NORDKALK” Spółka z o.o. Zakład Sławno Owadów–Brzezinki, który oferuje
Zakłady wydobywające piaski szklarskie, formierskie, mączkę kwarcową, żwirki filtracyjne i kaolin: Grupa ,,ATLAS” w ramach której działa Kopalnia ,,Grudzeń Las” spółka z o.o. , zajmująca się przede wszystkim produkcją najwyższej jakości piasków formierskich i szklarskich klasy III i IV, w oparciu o nowe urządzenia i nowoczesne maszyny. „NORDKALK” Spółka z o.o. Zakład Sławno Owadów–Brzezinki, który oferuje szeroką gamę mączek wapiennych do zastosowania w rolnictwie, drogownictwie i budownictwie.

16 Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Nowakowski” w Dąbrowie;
WIODĄCE ZAKŁADY PRODUKCYJNE TO MIĘDZY INNYMI:  Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Nowakowski” w Dąbrowie; Firma Produkcyjno Usługowo Handlowa „ATA” Przetwórstwo Owoców i Warzyw EXPORT-IMPORT ; TOMBUD w Kozeninie, węzeł betoniarski, sprzedaż materiałów budowlanych oraz ogrodzeń betonowych. ,,PREMIUM” Spółka z o. o. w Kozeninie, firma transportowa oraz składnica maszyn rolniczych

17 Zespoły folklorystyczne
i koła gospodyń wiejskich na terenie gminy Sławno

18 Zespół folklorystyczny
,,Róża" z Gawron Zespół działa od 1997 roku, zajmuje pierwsze miejsca na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach dorobku artystycznego.

19 uroczystościach lokalnych
Zespół folklorystyczny ,,Kamienianka" z Kamienia Zespół powstał w 1974 roku, prezentuje swój dorobek  artystyczny na wielu uroczystościach lokalnych i regionalnych, rozsławiając folklor  opoczyński.

20 Zespół folklorystyczny
,,Kozenianka" z Kozenina ,,Kozenianka” działa od 1976 roku. Zespół swój repertuar prezentuje na wielu uroczystościach lokalnych i regionalnych.

21 Zespół folklorystyczny
,,Olszowianka" z Olszowca Zespół istnieje od 1975 roku, swoimi występami uświetnia wiele uroczystości gminnych i środowiskowych, rozsławiając gminę Sławno.

22 Gmina może poszczycić się też działalnością wielu Kół Gospodyń
Wiejskich, prezentujących swoje umiejętności wokalne podczas Gminnych Dożynek czy uroczystości Sobótkowych

23 Pani Elżbieta Białecka
GMINA SŁAWNO Marcin Rudzki Tomasz Goska Paweł Wilkin To nie budynki. To kultura czyni ludzi wielkimi. Opiekun: Pani Elżbieta Białecka


Pobierz ppt "GMINA SŁAWNO. GMINA SŁAWNO Tadeusz Wojciechowski. Gmina Sławno leży mniej więcej w centralnej Polsce, znajduje się w powiecie opoczyńskim, w województwie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google