Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Karolina Sikora Klasa VI SP Polna PRZYJACIEL uczeń Szkoły Podstawowej z Polnej Odwiedza las z przyjemnością o każdej porze roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Karolina Sikora Klasa VI SP Polna PRZYJACIEL uczeń Szkoły Podstawowej z Polnej Odwiedza las z przyjemnością o każdej porze roku."— Zapis prezentacji:

1

2 Karolina Sikora Klasa VI SP Polna

3 PRZYJACIEL uczeń Szkoły Podstawowej z Polnej Odwiedza las z przyjemnością o każdej porze roku.

4 Jest szczęśliwy i uśmiechnięty od ucha do ucha ! Bo kocha przyrodę

5 Jest świetnym obserwatorem Rozpoznaje grzyby jadalne i trujące!! Dostrzega każdy żywy organizm, który spotka na szlaku.

6 Nie umknie mu najmniejsze drzewo Maleńkie drzewko otoczy szczególną troską, aby w przyszłości mogło wyrosnąć na potężne DRZEWO produkujące tlen niezbędny do życia!!

7 Nasz mały odkrywca idąc do lasu zabiera ze sobą sprzęty : lupę, lornetkę, kompas, a także atlasy i klucze przyrodnicze aby rozpoznawać organizmy żyjące w lesie. Nasz mały odkrywca idąc do lasu zabiera ze sobą sprzęty : lupę, lornetkę, kompas, a także atlasy i klucze przyrodnicze aby rozpoznawać organizmy żyjące w lesie.

8 Potężne i dostojne drzewa patrzą na nas z góry. Rosną bardzo powoli więc musimy o nie dbać.

9 A także przyjaciółmi lasu są zwierzęta Las istnieje dzięki zwierzętom, które mu pomagają. Należy do nich dzięcioł – leśny lekarz, mrówka sanitariuszka, która pracowicie oczyszcza las z obumarłych szczątków Jeż niepozorny, cichy sprzymierzeniec drzew.

10 Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji


Pobierz ppt "Karolina Sikora Klasa VI SP Polna PRZYJACIEL uczeń Szkoły Podstawowej z Polnej Odwiedza las z przyjemnością o każdej porze roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google