Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, Lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, Lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekazujmy. Pozwólmy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, Lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, Lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekazujmy. Pozwólmy."— Zapis prezentacji:

1

2 „Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, Lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, Lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekazujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak by samo chciało chcieć”. Janusz Korczak

3 Przedszkole nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie podjęła szereg działań mających na celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz ukazania rodzicom korzyści płynących z wcześniejszego rozpoczęcia nauki oraz promowanie umiejętności dzieci sześcioletnich w szkole.

4 Rada Rodziców Przedszkola nr 4 im. T. Kościuszki przy współpracy z nauczycielami wyszła z inicjatywą zorganizowania spotkań przedszkolaków z uczniami klas I. Dzieci przedszkolne uczestniczyły w lekcji na temat dokarmiania ptaków zimą oraz w zajęciach ruchowych w sali gimnastycznej. 5 latki mogły zobaczyć jak wygląda nauka w klasie I. Wszystkie dzieci były pod wielkim wrażeniem i aktywnie uczestniczyły w lekcjach, dorównując wiedzą i sprawnością starszym kolegom.

5

6

7

8

9

10

11

12

13 Już od początku roku szkolnego realizowany jest program adaptacyjno – integracyjny „ Podskokami w stronę szkoły” opracowany przez nauczyciela wychowania fizycznego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 we współpracy z nauczycielami przedszkola. Zajęcia ruchowe odbywają się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej. Celem zajęć jest ułatwienie dzieciom w przedziale wiekowym 4-6 lat zaadaptowanie się w środowisku szkolnym poprzez zainteresowanie aktywnością ruchową i edukacyjną organizowaną na terenie obiektu szkolnego.

14

15

16

17

18 Z okazji obchodów Dnia Nauczyciela dzieci z przedszkola wspólnie z uczniami szkoły podstawowej zaprezentowały piękny występ artystyczny.

19 Rada Rodziców wspólnie z Samorządem Uczniowskim szkoły podstawowej zorganizowała Mikołajki dla przedszkolaków. Ufundowane upominki dostarczyły przedszkolakom wiele radości.

20

21

22 Corocznie organizujemy bale karnawałowe w sali gimnastycznej szkoły podstawowej, gdzie częstymi gośćmi bywają uczniowie klas I.

23

24

25 Dzieci z przedszkola uczestniczyły w przedstawieniach zorganizowanych przez uczniów klas II

26 11 listopada ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI

27 Przedstawienie na temat bezpiecznych zabaw zimą pt. „Zima, zima, zima ”

28 Jasełka pt. „Betlejemskie cuda” w wykonaniu uczniów klasy II

29 Od września 2012/13 roku przedszkole bierze udział wraz ze szkołą podstawową w akcji charytatywnej „ Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki – każda nakrętka na wagę złota” oraz w zbiórce niepotrzebnych płyt CD. Zebrane nakrętki i płyty zostaną sprzedane, a otrzymane pieniądze przeznaczone dla chorej uczennicy Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Staszowie.

30

31

32

33 Dnia 05.02.2013roku dzieci pięcioletnie uczestniczyły w wycieczce do biblioteki szkolnej w szkole podstawowej. Celem wycieczki było poznanie obiektu szkoły oraz pomieszczeń się w niej znajdujących, a także poznanie pracy nauczyciela bibliotekarza i księgozbioru biblioteki.

34

35

36

37 W przedszkolu priorytetem pracy jest bezpieczeństwo dziecka w każdej sytuacji. Dlatego realizacja tej tematyki jest niemal codzienna. Aby poznać warunki szkolnego bezpieczeństwa zorganizowano wyjście do placówki. Pani pedagog oprowadziła dzieci po budynku szkolnym i przeprowadziła pogadankę przy tablicy pt. „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”.

38

39

40

41 Rada Rodziców wyszła z inicjatywą przeprowadzenia wspólnych zajęć plastycznych dla dzieci z przedszkola oraz uczniów klasy I. Uczestnicy poznali nową technikę plastyczną – malowanie farbami olejnymi na płótnie.

42

43

44 Wspólne pląsy przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej w czasie balu to doskonała okazja do lepszego poznania się i przełamania nieśmiałości.

45

46 Niezwykłym wydarzeniem dla przedszkolaków był udział w zbiórce zuchowskiej na terenie szkoły podstawowej. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.

47

48

49 Przedszkolaki z pomocą zuszków ćwiczyły umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz wzywanie pogotowia ratunkowego.

50

51

52 Dzieci przedszkolne poznały również pracę w świetlicy szkolnej. Mogły chwilę spędzić w niej czas i pobawić się ze starszymi kolegami.

53

54 Dyrekcja szkoły wraz z Radą Rodziców ZPO nr 1 zorganizowała prelekcję dla rodziców dzieci 5 letnich na temat gotowości edukacyjnej 5 latka. Następnie nauczycielki przedszkola i szkoły podstawowej zapoznały rodziców z podstawą programową i odpowiadały na nurtujące rodziców pytania. Na koniec spotkania rodzice otrzymali broszurki opracowane przez MEN pt. " Mam 6 lat„ oraz folder z ofertą edukacyjną Szkoły Podstawowej nr 1 w Staszowie. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na zajęcie otwarte do kl. I dnia 12.012.2013r.

55 12 lutego w szkole podstawowej w klasie I odbyła się lekcja otwarta dla rodziców dzieci 5 letnich. Rodzice mieli możliwość poznania metod i form pracy stosowanych w edukacji wczesnoszkolnej. Zaproszeni Goście mogli przekonać się, że metody pracy stosowane w szkole oparte są na działalności dziecka w formie zabawowej i są zbieżne z metodami stosowanymi w przedszkolu.

56

57

58

59

60


Pobierz ppt "„Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, Lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, Lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekazujmy. Pozwólmy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google