Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedszkole nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedszkole nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie"— Zapis prezentacji:

1 Przedszkole nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie
BĘDĘ PIERWSZAKIEM Przedszkole nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie

2 „Nie zmuszajmy dzieci do aktywności,
Lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, Lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekazujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijajmy jego umysł tak by samo chciało chcieć”. Janusz Korczak

3 Przedszkole nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie podjęła szereg działań mających na celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz ukazania rodzicom korzyści płynących z wcześniejszego rozpoczęcia nauki oraz promowanie umiejętności dzieci sześcioletnich w szkole.

4 z uczniami klasy pierwszej
Wspólne lekcje 5 latków z uczniami klasy pierwszej Rada Rodziców Przedszkola nr 4 im. T. Kościuszki przy współpracy z nauczycielami wyszła z inicjatywą zorganizowania spotkań przedszkolaków z uczniami klas I. Dzieci przedszkolne uczestniczyły w lekcji na temat dokarmiania ptaków zimą oraz w zajęciach ruchowych w sali gimnastycznej. 5 latki mogły zobaczyć jak wygląda nauka w klasie I. Wszystkie dzieci były pod wielkim wrażeniem i aktywnie uczestniczyły w lekcjach, dorównując wiedzą i sprawnością starszym kolegom.

5

6

7

8

9

10

11

12

13 Program adaptacyjno – integracyjny „ Podskokami w stronę szkoły”
Już od początku roku szkolnego realizowany jest program adaptacyjno – integracyjny „ Podskokami w stronę szkoły” opracowany przez nauczyciela wychowania fizycznego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 we współpracy z nauczycielami przedszkola. Zajęcia ruchowe odbywają się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej. Celem zajęć jest ułatwienie dzieciom w przedziale wiekowym 4-6 lat zaadaptowanie się w środowisku szkolnym poprzez zainteresowanie aktywnością ruchową i edukacyjną organizowaną na terenie obiektu szkolnego.

14

15

16

17

18 Z okazji obchodów Dnia Nauczyciela dzieci z przedszkola wspólnie z uczniami szkoły podstawowej zaprezentowały piękny występ artystyczny.

19 Rada Rodziców wspólnie z Samorządem Uczniowskim szkoły podstawowej zorganizowała Mikołajki dla przedszkolaków. Ufundowane upominki dostarczyły przedszkolakom wiele radości.

20

21

22 Corocznie organizujemy bale karnawałowe w sali gimnastycznej szkoły podstawowej , gdzie częstymi gośćmi bywają uczniowie klas I.

23

24

25 Dzieci z przedszkola uczestniczyły w przedstawieniach zorganizowanych przez uczniów klas II

26 11 listopada ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI

27 Przedstawienie na temat bezpiecznych zabaw zimą pt. „Zima, zima, zima”

28 Jasełka pt. „Betlejemskie cuda” w wykonaniu uczniów klasy II

29 Udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez szkołę
Od września 2012/13 roku przedszkole bierze udział wraz ze szkołą podstawową w akcji charytatywnej „ Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki – każda nakrętka na wagę złota” oraz w zbiórce niepotrzebnych płyt CD. Zebrane nakrętki i płyty zostaną sprzedane, a otrzymane pieniądze przeznaczone dla chorej uczennicy Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Staszowie.

30

31

32

33 Wycieczka do biblioteki szkolnej
Dnia roku dzieci pięcioletnie uczestniczyły w wycieczce do biblioteki szkolnej w szkole podstawowej. Celem wycieczki było poznanie obiektu szkoły oraz pomieszczeń się w niej znajdujących, a także poznanie pracy nauczyciela bibliotekarza i księgozbioru biblioteki.

34

35

36

37 Bezpieczna szkoła W przedszkolu priorytetem pracy jest bezpieczeństwo dziecka w każdej sytuacji. Dlatego realizacja tej tematyki jest niemal codzienna. Aby poznać warunki szkolnego bezpieczeństwa zorganizowano wyjście do placówki. Pani pedagog oprowadziła dzieci po budynku szkolnym i przeprowadziła pogadankę przy tablicy pt. „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”.

38

39

40

41 Rada Rodziców wyszła z inicjatywą przeprowadzenia wspólnych zajęć plastycznych dla dzieci z przedszkola oraz uczniów klasy I. Uczestnicy poznali nową technikę plastyczną – malowanie farbami olejnymi na płótnie.

42

43

44 Wspólne pląsy przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej w czasie balu to doskonała okazja do lepszego poznania się i przełamania nieśmiałości.

45

46 Niezwykłym wydarzeniem dla przedszkolaków był udział w zbiórce zuchowskiej na terenie szkoły podstawowej. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.

47

48

49 Przedszkolaki z pomocą zuszków ćwiczyły umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz wzywanie pogotowia ratunkowego.

50

51

52 Dzieci przedszkolne poznały również pracę w świetlicy szkolnej
Dzieci przedszkolne poznały również pracę w świetlicy szkolnej. Mogły chwilę spędzić w niej czas i pobawić się ze starszymi kolegami.

53

54 Spotkanie z rodzicami dzieci 5 letnich
Dyrekcja szkoły wraz z Radą Rodziców ZPO nr 1 zorganizowała prelekcję dla rodziców dzieci 5 letnich na temat gotowości edukacyjnej 5 latka. Następnie nauczycielki przedszkola i szkoły podstawowej zapoznały rodziców z podstawą programową i odpowiadały na nurtujące rodziców pytania. Na koniec spotkania rodzice otrzymali broszurki opracowane przez MEN pt. " Mam 6 lat„ oraz folder z ofertą edukacyjną Szkoły Podstawowej nr 1 w Staszowie. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na zajęcie otwarte do kl. I dnia r.

55 LEKCJA OTWARTA W KLASIE I DLA RODZICÓW DZIECI 5 LETNICH
12 lutego w szkole podstawowej w klasie I odbyła się lekcja otwarta dla rodziców dzieci 5 letnich. Rodzice mieli możliwość poznania metod i form pracy stosowanych w edukacji wczesnoszkolnej. Zaproszeni Goście mogli przekonać się, że metody pracy stosowane w szkole oparte są na działalności dziecka w formie zabawowej i są zbieżne z metodami stosowanymi w przedszkolu.

56

57

58

59 Przedszkole Nr 4 w Staszowie pragnie złożyć serdeczne
podziękowania Radzie Rodziców oraz Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 1 w Staszowie za zaangażowanie i pomoc w realizacji działań umożliwiających przystosowanie dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej.

60 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Przedszkole nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google