Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT EDUKACYJNY – blog Pomoce z języka angielskiego Opracowanie: Agnieszka Osińska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT EDUKACYJNY – blog Pomoce z języka angielskiego Opracowanie: Agnieszka Osińska."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT EDUKACYJNY – blog Pomoce z języka angielskiego Opracowanie: Agnieszka Osińska

2 Dlaczego blog? Postępująca globalizacja i związany z nią „boom” na doskonałą znajomość języka angielskiego, wprowadzenie e- learningu, e-booków i oprogramowań do tablic interaktywnych, sprawiają, że nauczyciel XXI wieku nie może już stanąć przed uczniem jedynie z kredą i książką, lecz powinien poszukiwać nowoczesnych metod, środków nauczania – takich, które w dobie internetu, telefonii komórkowej, technologii „smart”, byłyby w stanie zainteresować czwarto-, piąto- czy szóstoklasistę. Młody człowiek powinien wiedzieć, mieć świadomość tego, że nauka „nie stoi w miejscu”, że „edukacja” również „idzie z postępem”.

3 Idea innowacji pedagogicznej „Cele, czyli co chcemy osiągnąć?” stworzenie elektronicznej bazy materiałów dydaktycznych z języka angielskiego dla uczniów klas IV-VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5; zainteresowanie uczniów klas IV-VI językiem angielskim poprzez aktywne włączenie ich w pracę nad blogiem; wypracowanie u uczniów nawyku oraz chęci korzystania z technologii informacyjnych w celach edukacyjnych, a nie rozrywkowych; upowszechnianie nowoczesnych metod nauczania języków obcych;

4 Motto innowacji „Po­wiedz mi, a za­pomnę. Naucz mnie, a za­pamiętam. Zaangażuj mnie, a nauczę się/zrozumiem” “Tell me and I forget. Teach me and I remember. Involve me and I learn”

5 ADRES BLOGA http://pomoc-uczniom-angielski.blogspot.com


Pobierz ppt "PROJEKT EDUKACYJNY – blog Pomoce z języka angielskiego Opracowanie: Agnieszka Osińska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google