Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Przyjaciel lasu". Kto jest przyjacielem lasu? ● Przyjacielem lasu jest m.in. dzięcioł, który wyjada korniki z drzew. Jest nazywany „lekarzem”. Przyjacielem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Przyjaciel lasu". Kto jest przyjacielem lasu? ● Przyjacielem lasu jest m.in. dzięcioł, który wyjada korniki z drzew. Jest nazywany „lekarzem”. Przyjacielem."— Zapis prezentacji:

1 „Przyjaciel lasu"

2 Kto jest przyjacielem lasu? ● Przyjacielem lasu jest m.in. dzięcioł, który wyjada korniki z drzew. Jest nazywany „lekarzem”. Przyjacielem lasu jest też leśniczy, który dba o czystość w lesie.

3 ● Słońce i woda też są przyjaciółmi lasu, ponieważ woda nawadnia glebę i dostarcza lasu wiele wartości odżywczych. Słońce gdy świeci wspomaga proces rozwoju lasu.

4 Mały przyjaciel lasu. ● Od małego byłem uczony aby dbać o przyrodę. Bardzo mnie zaciekawiła przyroda dlatego obserwuję jej okazy.

5 Ja również jestem przyjacielem lasu. ● Ponieważ chodzę do lasu i sprzątam oraz sadzę drzewka, zimą dokarmiam ptaki i zwierzęta.

6 Tytuł pracy: „Przyjaciel lasu”. Adres uczestnika konkursu: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Biesalu, Biesal 59, 11-036 Gietrzwałd. Pracę konkursową wykonał Łukasz Drozdowski – klasa VI Data urodzenia uczestnika: 12.09.2002r. Telefon kontaktowy uczestnika: 89/5131220. Szkolny koordynator DPL w Biesalu: Mirosława Gromacka Dane placówki uczestnika: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Biesalu Biesal 59 11-036 Gietrzwałd Telefon placówki: 89/5131220


Pobierz ppt "„Przyjaciel lasu". Kto jest przyjacielem lasu? ● Przyjacielem lasu jest m.in. dzięcioł, który wyjada korniki z drzew. Jest nazywany „lekarzem”. Przyjacielem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google