Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Monoklina – rozległy obszar, zbudowany z warstw skalnych, nachylonych w jednym kierunku i pod jednakowym kątem (zazwyczaj niedużym).  W Polsce obszar.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Monoklina – rozległy obszar, zbudowany z warstw skalnych, nachylonych w jednym kierunku i pod jednakowym kątem (zazwyczaj niedużym).  W Polsce obszar."— Zapis prezentacji:

1  Monoklina – rozległy obszar, zbudowany z warstw skalnych, nachylonych w jednym kierunku i pod jednakowym kątem (zazwyczaj niedużym).  W Polsce obszar o budowie monokliny występuje w postaci szerokiego pasa ciągnącego się od okolic Zielonej Góry po Kraków.

2  Monoklina w Polsce południowo-zachodniej jest zbudowana ze skał permu i triasu, w części wschodniej i północnej także jury zapadających pod kątem kilku stopni na północ. Na zachodzie ciągnie się poza granicę Polski, a w kierunku południowo-wschodnim przedłuża się w monoklinę krakowsko – częstochowską.

3

4

5

6  Biblioteka szkolna (czasopisma)  Źródła prywatne ,,Tektonika Uskoków i Fałdów” W. Jaroszewski


Pobierz ppt " Monoklina – rozległy obszar, zbudowany z warstw skalnych, nachylonych w jednym kierunku i pod jednakowym kątem (zazwyczaj niedużym).  W Polsce obszar."

Podobne prezentacje


Reklamy Google