Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W którym kierunku wyruszyć? 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA Basia Dmochowska, PSSP 13/01/2012 Zdjęcia oraz informacje do prezentacji zostały częściowo pobrane z.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W którym kierunku wyruszyć? 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA Basia Dmochowska, PSSP 13/01/2012 Zdjęcia oraz informacje do prezentacji zostały częściowo pobrane z."— Zapis prezentacji:

1 W którym kierunku wyruszyć? 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA Basia Dmochowska, PSSP 13/01/2012 Zdjęcia oraz informacje do prezentacji zostały częściowo pobrane z literatury i Internetu

2 Co nam wskazuje kierunki świata?

3 Astronawigacja

4 Kompas

5 Ćwiczenie ustawiamy kompas, uzgadniamy kierunki świata.

6 GPS – global positioning system

7 Półkula północna i południowa

8 Ćwiczenia Ćwiczenie – pokazujemy na globusie Równik, który dzieli Ziemię na półkulę północą i południową. Ćwiczenie - Przecinamy w poprzek pomarańczę, kilka równoległych plastrów, aby zobaczyć, że to Równik jest największym okręgiem, ok. 40 000km.

9 Półkula wschodnia i zachodnia

10 Ćwiczenia Ćwiczenie – pokazujemy na globusie południk 0 i 180, które dzielą Ziemię na półkulę wschodnią i zachodnią. Ćwiczenie - Przecinamy wzdłuż pomarańczę, aby się przekonać, że wszystkie południki są równej dł. Ok.. 20 000 km.

11 Ćwiczenie - 4 ćwiartki – gdzie jest Polska?

12 Ćwiczenie - Gdzie jest Gdynia?

13 Ćwiczenie - Dokąd dotrę? Zadania indywidualne – rysujemy trasę na mapie zgodnie z poleceniami ile jednostek na północ, na południe, na wschód, na zachód i dowiadujemy się dokąd dotarliśmy (plik w wordzie).


Pobierz ppt "W którym kierunku wyruszyć? 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA Basia Dmochowska, PSSP 13/01/2012 Zdjęcia oraz informacje do prezentacji zostały częściowo pobrane z."

Podobne prezentacje


Reklamy Google