Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJACIEL LASU Wyk. Mateusz Pietrzak kl IV C SP nr 4 Gryfice Wyk. Mateusz Pietrzak klasa IV c SP nr 4 Gryfice.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJACIEL LASU Wyk. Mateusz Pietrzak kl IV C SP nr 4 Gryfice Wyk. Mateusz Pietrzak klasa IV c SP nr 4 Gryfice."— Zapis prezentacji:

1 PRZYJACIEL LASU Wyk. Mateusz Pietrzak kl IV C SP nr 4 Gryfice Wyk. Mateusz Pietrzak klasa IV c SP nr 4 Gryfice

2 Las jest domem dla roślin i zwierząt i wspaniałym miejscem odpoczynku, „zielonymi płucami” dla nas. Od wieków las dostarczał człowiekowi pożywienia i materiału jakim jest drewno. Las jest również „zieloną apteką ”,ponieważ rosnące w nich rośliny są wykorzystywane do tworzenia naturalnych leków. Przyjacielem lasu może być każdy z nas jeżeli będziemy pamiętać o zasadach zachowywania się w lesie.

3 Nikt z nas nie lubi przyjeżdżać do zaśmieconego lasu. Zabierajmy więc własne śmieci ze sobą, nie wyrzucajmy ich do lasu.

4 Nie trzeba wjeżdżać samochodem w głąb lasu aby dobrze odpoczywać w lesie,samochód należy zostawić na miejscu postoju pojazdów.

5 Nie należy też rozpalać ognisk w miejscach innych niż wyznaczone,gdyż może to spowodować pożar lasu. W razie pożaru należy powiadomić Straż Pożarną pod numerem 112.

6 Przechodząc leśnymi dróżkami nie powinniśmy łamać gałęzi niszczyć młodych drzewek.

7 W czasie zimy zwierzęta cierpią z braku pożywienia.Aby temu zapobiec do urządzeń zwanych paśnikami możemy wykładać siano,ziarna zbóż, kukurydzę, buraki, ziemniaki.

8 Jeżeli zobaczymy zwierzęta odpoczywające np. na śniegu, nie należy ich płoszyć,głaskać ani dochodzić do nich.

9 Na wiosnę leśnikom możemy pomóc sadzić nowe drzewka, które kiedyś staną się w przyszłości lasem.

10 Przestrzegając poniższych zasad staniemy się prawdziwymi przyjaciółmi lasu a las odwdzięczy się nam patrząc na nas oczami z pięknymi brewkami.


Pobierz ppt "PRZYJACIEL LASU Wyk. Mateusz Pietrzak kl IV C SP nr 4 Gryfice Wyk. Mateusz Pietrzak klasa IV c SP nr 4 Gryfice."

Podobne prezentacje


Reklamy Google