Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Leśniczy Zwierzęta Ekolodzy Las jest domem zwierząt i roślin, a Ty jesteś tylko gościem, który przyszedł z wizytą. Dlatego zachowuj się właściwie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Leśniczy Zwierzęta Ekolodzy Las jest domem zwierząt i roślin, a Ty jesteś tylko gościem, który przyszedł z wizytą. Dlatego zachowuj się właściwie."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Leśniczy Zwierzęta Ekolodzy

5 Las jest domem zwierząt i roślin, a Ty jesteś tylko gościem, który przyszedł z wizytą. Dlatego zachowuj się właściwie i pamiętaj, że w lesie nie wolno: - Hałasować i straszyć zwierząt - Rozpalać ognisk - Łamać gałęzi - Wyrzucać śmieci - Zrywać roślin chronionych -Niszczyć grzybów - Dotykać i zabierać młodych zwierząt - Wchodzić do miejsc będących ostojami zwierząt

6 Las jest piękny i ciekawy przez cały rok, podczas każdej wizyty zadziwia nas bogactwem świata roślin i zwierząt. Wędrując leśnymi ostępami, możemy podziwiać piękno przyrody, pogłębiać wiedzę o roślinach i zwierzętach czy po prostu odpoczywać od codziennych zajęć. Starajmy się przy tym nie przeszkadzać mieszkańcom lasu.

7 Tysiąc lat temu aż 3/4 terenu Polski pokrywały lasy. Obecnie rosną one na powierzchni około 1/3 naszego kraju.

8 Las to niezwykły, zielony świat, W pniach drzew zaklęty od stu lat, I skrzat tu się ukrył w cieniu, Wśród leśnych dróżek krąży wiatr, We mgle i słońca promieniu

9 Czy polska przyroda jest piękna? TAK ! Czy polska przyroda jest niepowtarzalna? TAK ! Czy kochasz polską przyrodę ? TAK !

10 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji Wykonały : Katarzyna Maciejak Aleksandra Sawicka Wiktoria Gracjasz Mariola Kotlarz W prezentacji zostały wykorzystane materiały umieszczone w Internecie


Pobierz ppt "Leśniczy Zwierzęta Ekolodzy Las jest domem zwierząt i roślin, a Ty jesteś tylko gościem, który przyszedł z wizytą. Dlatego zachowuj się właściwie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google