Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fauna i Flora z książki pt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fauna i Flora z książki pt."— Zapis prezentacji:

1 Fauna i Flora z książki pt.
"W pustyni i w puszczy"

2 Mucha Tse – Tse ( Glossina) – rodzaj owadów z rzędu muchówek
Mucha Tse – Tse ( Glossina) – rodzaj owadów z rzędu muchówek. Zamieszkują tropikalną i subtropikalną Afrykę. Jest ich około 20 gatunków.

3 Serwal – gatunek drapieżnego ssaka rodziny kotowatych
Serwal – gatunek drapieżnego ssaka rodziny kotowatych . Jest spotykany na południe od Sahary. Niegdyś zamieszkiwały również okolice gór Atlas w północno-zachodniej Afryce, ale nie widziano ich tam od 20 lat

4 GNU - Odbywają wielkimi stadami coroczne wędrówki
GNU - Odbywają wielkimi stadami coroczne wędrówki. Przemieszczają się na odległość setek kilometrów w poszukiwaniu świeżych pastwisk. Trasa wędrówki może być zmieniona w zależności od przesuwania się strefy deszczów. Podczas przeprawy przez rzekę zwierzęta te narażone są na ataki krokodyli.

5 Pelikany, pelikanowate (Pelecanidae) – rodzina ptaków z rzędu pelikanowych.

6 Remizy (Remizidae) – rodzina ptaków z rzędu wróblowych (Passeriformes) najbliżej spokrewniona z sikorami (Paridae), obejmująca kilkanaście gatunków. Większość z nich występuje w Afryce, jedynie jeden gatunek – remiz zamieszkuje Europę i Azję, w Polsce dosyć częsty, głównie na niżu.

7 Wilczomlecz (Euphorbia) – rodzaj roślin z rodziny wilczomleczowatych, liczący około gatunków. Zamieszkuje cieplejsze strefy całego świata, szczególnie licznie w Afryce. W Europie występuje dziko ok. 100 gatunków, w Polsce ponad 20. Gatunkiem typowym jest Euphorbia antiquorum.

8 SIAFU - Kolejna grupa śmiercionośnych mrówek należy do rodziny Dorylus, a w jej skład wchodzi 200 gatunków. Są bardzo podobne do mrówek ognistych jednak Siafu żyją głównie w Afryce i niektórych częściach Azji.

9 Obrazki (Arum) – rodzaj roślin z rodziny obrazkowatych, obejmujący 29 gatunków występujących w Makaronezji, Europie oraz na obszarze od Morza Śródziemnego do zachodnich Chin.

10 Proso (Panicum) – rodzaj roślin jednorocznych lub bylin należący do rodziny wiechlinowatych. Należy do niego ok. 500 gatunków występujących w strefie międzyzwrotnikowej, dalej na północ sięgając strefy klimatu umiarkowanego w Ameryce Północnej. Z tego rodzaju pochodzą jedne z najstarszych roślin zbożowych. Gatunkiem typowym jest Panicum miliaceum

11 Begonia, ukośnica (Begonia L
Begonia, ukośnica (Begonia L.) – rodzaj roślin z rodziny begoniowatych obejmujący według różnych autorów 1200–1500 gatunków. Występują na wszystkich, z wyjątkiem Australii obszarach tropikalnych i subtropikalnych kuli ziemskiej, najliczniejsza grupa gatunków występuje w Ameryce Południowej. Jest to jeden z najbardziej obfitujących w gatunki rodzajów roślin. Należą do niego popularne na całym świecie rośliny ozdobne. Nazwa rodzaju pochodzi od nazwiska francuskiego botanika M. Begona. Gatunkiem typowym jest Begonia obliqua

12 Rusałka admirał (Vanessa atalanta) – gatunek motyla z rodziny rusałkowatych (Nymphalidae), obejmujący zasięgiem występowania Palearktykę oraz Amerykę Północną. Jeden z najpiękniejszych motyli polskich.

13 Ibisy (Threskiornithinae) – podrodzina ptaków z rodziny ibisowatych. Obejmuje gatunki brodzące, zamieszkujące strefy klimatów zwrotnikowych i podzwrotnikowych całego świata, nieliczne gatunki pojawiają się w strefie klimatów umiarkowanych. Różnią się od warzęch kształtem dzioba, który u przedstawicieli tej podrodziny jest długi, cienki i łukowato wygięty.

14 Kulik wielki (Numenius arquata) – gatunek dużego ptaka brodzącego z rodziny bekasowatych (Scolopacidae)

15 KUKUŁKA AFRYKAŃSKA - Zataczająca przysłowiowe kółka kukułka to, kojarząca się najprawdopodobniej każdemu z nas, zapowiedź wiosny. Kukułka zwyczajna to wędrowny ptak średnich rozmiarów, który z dumą reprezentuje ród kukułkowatych. Zasięg występowania kukułki zwyczajnej jest dosyć szeroki. Upodobała ona sobie strefę umiarkowaną , a także pokrytą lasami część Euroazji i Afryki.

16 Jaśmin (Jasminum L. ) – rodzaj roślin z rodziny oliwkowatych
Jaśmin (Jasminum L.) – rodzaj roślin z rodziny oliwkowatych. Według niektórych ujęć taksonomicznych należy do niego ok. 200 gatunków pochodzących głównie z Azji i Afryki. Gatunkiem typowym jest Jasminum officinale L..

17 PAPIRUS Jest popularną rośliną doni czkową zapewne ze względu na fakt, że poza nieustannie zalaną bryłą korzeniową, praktycznie nie wymaga pielęgnacji.

18 KONIEC Pracę wykonały: Gabriela Kozioł, Patrycja Rozmus oraz Karolina Wołek


Pobierz ppt "Fauna i Flora z książki pt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google