Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ryby akwariowe Ania Grygierek kl.2b. Molinezja ostro usta Molinezja ostrousta – Poecilia sphenops. Jest to jedna z najbardziej popularnych ryb akwariowych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ryby akwariowe Ania Grygierek kl.2b. Molinezja ostro usta Molinezja ostrousta – Poecilia sphenops. Jest to jedna z najbardziej popularnych ryb akwariowych."— Zapis prezentacji:

1 Ryby akwariowe Ania Grygierek kl.2b

2 Molinezja ostro usta Molinezja ostrousta – Poecilia sphenops. Jest to jedna z najbardziej popularnych ryb akwariowych. Nazwa Molinezja nie ma związku z występującym u tych ryb melanizmem (ubarwieniem czarnym lub ciemnoplamym). Ryby te są spokrewnionymi gatunkami, zaliczanymi do rodzaju piękniczkowatych. Gatunek ten swoją popularność zawdzięcza ufności i miękkim ruchom. Pochodzi z Meksyku, gdzie zamieszkuje niziny nad zatoką meksykańską, aż po Kolumbię. Do Europy została sprowadzona po raz pierwszy w 1899 roku, jednakże nie rozszerzyła się w akwarystyce na dużą skalę. Drugi raz została sprowadzona w 1908 roku, ale również nie zyskała na popularności. Już 2 lata później firma hodowlana z Magdenburga w Niemczech poinformowała o udanej próbie rozmnożenia.

3 Pyszczak Pyszczak, gębacz – nazwa stosowana w odniesieniu do ryby (głównie z rodziny pielęgnicowatych), która inkubuje (wylęga) ikrę we własnej jamie gębowej, a dokładniej w worku gardzielowym. Początkowo nazwa pyszczak była stosowana jedynie do gatunków pielęgnic (głównie afrykańskich tilapii[1] sensu lato), których samice inkubowały ikrę w pysku, a nazwą gębacz określano ryby z rodzaju Haplochromis[2][1][3]. Inkubację w pysku zaobserwowano również u gatunków z innych rodzin, a także u samców niektórych gatunków (m.in. samce z rodziny Ariidae[4]).rybypielęgnicowatychikrętilapii[1]Haplochromis[2][1][3]Ariidae[4]

4 Złote rybki Złota rybka – ogólna nazwa licznych odmian hodowlanych chińskich populacji jednego z podgatunków karasia złocistego – Carassius auratus auratus – popularnie zwanego karasiem ozdobnym lub welonem, choć ta ostatnia nazwa odnosi się tylko do niektórych odmian o długich płetwach. Złote rybki to popularne na całym świecie ryby akwariowe. Były hodowane w basenach (sadzawki, oczka wodne) i akwariach w Chinach już od VII wieku n.e. podgatunków karasia złocistegoCarassius auratus ryby akwariowe ChinachVII wiekun.e.

5 Występowanie [edytuj]edytuj Występuje w Azji Południowo- Wschodniej (Półwysep Indochiński, Półwysep Malajski) na obszarze dorzecza rzek Menam i Mekong. Niekiedy spotykana w wodach o lekkim zasoleniu.Azji Południowo- WschodniejPółwysep Indochiński Półwysep Malajski Menam Mekong Charakterystyka [edytuj]edytuj Ryba żyworodna, dość płochliwa. żyworodna Dymorfizm płciowy [edytuj] Dymorfizm płciowyedytuj Różnią się kształtem płetwy odbytowej. Bardziej żwawe kolory ma samiec. Dorasta do 7 cm, samice są większe (do 9 cm).

6 Akfarystka Akwarystyka – dziedzina wiedzy dotycząca hodowli wodnych zwierząt i roślin w akwarium, amatorskie lub zawodowe zajmowanie się hodowlą organizmów wodnych w akwariach. Ze względu na środowisko, z którego pochodzą hodowane organizmy wyróżnia się akwarystykę słodkowodną oraz morską. Osoba zajmująca się akwarystyką to akwarysta. wiedzyakwarium akwarystykę słodkowodnąmorską akwarysta


Pobierz ppt "Ryby akwariowe Ania Grygierek kl.2b. Molinezja ostro usta Molinezja ostrousta – Poecilia sphenops. Jest to jedna z najbardziej popularnych ryb akwariowych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google