Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Śniadanie daje moc!. Poniedziałek - planujemy Uczniowie pierwszej klasy doskonale wiedzą, że to co jemy ma wpływ na samopoczucie i zdrowie. Przyjrzeliśmy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Śniadanie daje moc!. Poniedziałek - planujemy Uczniowie pierwszej klasy doskonale wiedzą, że to co jemy ma wpływ na samopoczucie i zdrowie. Przyjrzeliśmy."— Zapis prezentacji:

1 Śniadanie daje moc!

2 Poniedziałek - planujemy Uczniowie pierwszej klasy doskonale wiedzą, że to co jemy ma wpływ na samopoczucie i zdrowie. Przyjrzeliśmy się uważnie piramidzie zdrowego żywienia, by ustalić co powinno pojawić się w naszym śniadaniowym menu! Dzielimy obowiązki … a potem samodzielnie wykonujemy śniadaniowe podkładki (z piramidą zdrowego żywienia na odwrocie – dla przypomnienia).

3 Współpraca to podstawa Zdrowe kanapki – nożyki w dłoń! Komu sałaty, komu? Wtorek dzień wcielania planów w życie!

4 Jeśli jabłko tyle może, to co może marchewka! One apple a day, keep a doctor away! Ciasto upieczone przez mamę – pycha! Zadanie wykonane – pora posmakować.

5 Czas zaprezentować czekoladowe babeczki! Estetyczna kompozycja na talerzyku i apetyt rośnie! Własnoręcznie robione kanapki – pycha! Hm…czego by tu jeszcze skosztować? Hit menu – sałatka owocowa z autorskiego przepisu.

6 Czy to koniec? Trzeba jeszcze zaprojektować inne zdrowe posiłki – choć już na papierze. Może czas coś postanowić w sprawie słodyczy? Pierwszaki decydują – słodki dzień to piątek! I jeszcze eksperyment … plotka głosi, że coca-cola rozpuszcza zęby. Wierzyć…nie wierzyć? Sprawdzimy! Tylko jeszcze co zamiast zębów – może jajko? Z niecierpliwością czekamy na wyniki … w końcu śniadanie daje moc !

7 Wykorzystane materiały: - Źródło obrazka pierwszego http://www.kobieta.pl/zdrowie/diety-zdrowo- jesc/zobacz/artykul/sniadanie-na-dobry-humor/ -Pozostałe zdjęcia własne.


Pobierz ppt "Śniadanie daje moc!. Poniedziałek - planujemy Uczniowie pierwszej klasy doskonale wiedzą, że to co jemy ma wpływ na samopoczucie i zdrowie. Przyjrzeliśmy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google