Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 W ZGIERZU. W akcji „Zboża zjadamy energię z nich mamy” wzięły udział wszystkie cztery grupy naszej placówki. Poszczególne etapy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 W ZGIERZU. W akcji „Zboża zjadamy energię z nich mamy” wzięły udział wszystkie cztery grupy naszej placówki. Poszczególne etapy."— Zapis prezentacji:

1 MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 W ZGIERZU

2 W akcji „Zboża zjadamy energię z nich mamy” wzięły udział wszystkie cztery grupy naszej placówki. Poszczególne etapy realizowaliśmy w miesiącu październiku 2013r. Prezentacja dla rodziców została zamieszczona na stronie internetowej placówki. http://www.wikom.pl/mp10zgierz/strona217.htm Aktualne informacje dotyczące przeprowadzanej akcji widnieją na przedszkolnej tablicy ogłoszeń.

3 Tablica w holu głównym przedszkola Zamieszczamy tu aktualne informacje, ciekawe artykuły dotyczące realizowanej akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka

4 Zaczęliśmy od przypomnienia sobie jak wygląda i jakie produkty znajdują się w poszczególnych piętrach piramidy żywieniowej.

5 Następnie dzieci poznały rodzaje zbóż. Dowiedziały się jakie produkty zbożowe zjadają na co dzień i że zawierają one mnóstwo witamin z grupy B, które mają wpływ na ich rozwój. Zapoznały się z pojęciem „węglowodany” i tym, że dają one energię do zabawy.

6 Poznaliśmy kolejne etapy powstawania chleba na podstawie historyjki obrazkowej, a następnie odbyliśmy wycieczkę do piekarni, aby sprawdzić jak piecze się chleb.

7

8

9 Do przedszkola wszyscy wróciliśmy ze świeżutkimi bułeczkami.

10 Maluszki nie będąc w piekarni postanowiły „upiec” swoje własne chlebki i bułeczki.

11

12 Przedszkolaki poznały różne rodzaje makaronów. Wykorzystały go do niekonwencjonalnych prac plastycznych.

13

14 Z płatków śniadaniowych można zrobić wspaniały obrazek albo smaczne i zdrowe musli.

15

16 Kasze też są zdrowe, powstają ze zbóż i zawierają mnóstwo węglowodanów.

17 A gdzie rośnie ryż ??? Daleko, w Chinach.

18 Ryż jasny, ciemny, preparowany i wafle ryżowe.

19 Poznaliśmy też rośliny strączkowe: fasolę białą, czerwoną, groszek, soję, soczewicę, ciecierzycę.

20 A tak powstały nasze mandale

21 Następnie dowiedzieliśmy się co to są tłuszcze i jak ważne są one dla prawidłowego rozwoju. Poznaliśmy trudne pojęcie NNKT (nienasycone kwasy tłuszczowe), wiemy gdzie występują i dlaczego są tak ważne dla naszego zdrowia.

22 Wiemy z jakich produktów wytwarza się olej.

23 Zamiast słodyczy będziemy zjadać zdrowe przekąski: orzechy, migdały i pestki.

24 Podczas realizacji akcji „Zboża zjadamy energię z nich mamy” wykorzystaliśmy materiały dostarczone przez organizatora: plansze, ilustracje, kolorowanki. Dzieci z zainteresowaniem śledziły kolejne przygody zwierzątek ze zdrowego zakątka, chętnie słuchały wierszy, uczestniczyły w zabawach i grach. Staraliśmy się, żeby dzieci jak najwięcej pracowały na konkretach aby mogły zobaczyć, dotknąć, smakować, wąchać. Uczyłyśmy prawidłowych nawyków żywieniowych. Zmieniło się także nasze przedszkolne menu, zgodnie z zaleceniami Zasad zdrowego żywienia przedszkolaka.


Pobierz ppt "MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 10 W ZGIERZU. W akcji „Zboża zjadamy energię z nich mamy” wzięły udział wszystkie cztery grupy naszej placówki. Poszczególne etapy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google