Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konferencja organizowana przez Bibliotekę Główną Politechniki Warszawskiej w dniach 23-24 września 2002 roku Współpraca bibliotek naukowych w zakresie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konferencja organizowana przez Bibliotekę Główną Politechniki Warszawskiej w dniach 23-24 września 2002 roku Współpraca bibliotek naukowych w zakresie."— Zapis prezentacji:

1 Konferencja organizowana przez Bibliotekę Główną Politechniki Warszawskiej w dniach 23-24 września 2002 roku Współpraca bibliotek naukowych w zakresie obsługi użytkowników Prof. dr hab. Wanda Pindlowa Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ e-mail: ipindel@bilon.miks.uj.edu.pl

2

3 Plan wystąpienia 1. Popularność zagadnienia “Współpraca bibliotek” w ostatnich latach wyrażającego się organizowaniem konferencji 2. Temat współpracy bibliotek w dydaktyce 3. Niektóre przyczyny nawiązywania współpracy 4. Obszary bibliotekarstwa podatne na rozwój współpracy 5. Czynniki sprzyjające współpracy 6. Konkluzje związane z nauczaniem o współpracy bibliotek

4 Konkluzje 1. Problematyka współpracy bibliotek może być treścią jednego przedmiotu na studiach bibliotekoznawstwa i informacji naukowej ale tylko dla podania ogólnego zarysu tego zagadnienia. Musi ona natomiast być dostrzegana i akcentowana w większości przedmiotów podstawowych dotyczących procesu bibliotecznego czy informacyjnego. 2. Powinno się zwrócić większą uwagę na umiejętność pracy zespołowej w czasie studiów, gdyż może to zaowocować później lepszą organizacją współpracy bibliotek.

5 Konkluzje (c.d.) 3. Współpraca bibliotek jest o wiele bardziej efektywna, kiedy nie jest narzucana z góry a rodzi się z inicjatyw oddolnych. Aby przyszli pracownicy bibliotek i informacji byli przygotowani do podejmowania współpracy nauczyciele akademiccy powinni bardziej podkreślać pozytywne efekty współpracy przy każdej okazji, jaka się nadarza w trakcie procesu nauczania.

6 Dziękuję Prof. dr hab. Wanda Pindlowa Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ e-mail: ipindel@bilon.miks.uj.edu.pl


Pobierz ppt "Konferencja organizowana przez Bibliotekę Główną Politechniki Warszawskiej w dniach 23-24 września 2002 roku Współpraca bibliotek naukowych w zakresie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google