Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

European Voluntary Service changes the world. What is European Voluntary Service? Wolontariat Europejski to szansa dla każdego młodego człowieka niezależnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "European Voluntary Service changes the world. What is European Voluntary Service? Wolontariat Europejski to szansa dla każdego młodego człowieka niezależnie."— Zapis prezentacji:

1 European Voluntary Service changes the world

2 What is European Voluntary Service? Wolontariat Europejski to szansa dla każdego młodego człowieka niezależnie od płci, rasy, narodowości, wyznania, przekonań politycznych czy stanu zdrowia. Wolontariat Europejski to szansa dla każdego młodego człowieka niezależnie od płci, rasy, narodowości, wyznania, przekonań politycznych czy stanu zdrowia. It’s a great chance for young people

3 Young? Motivated? Become a volunteer ! Każdy młody człowiek w wieku 18 - 30 lat może zostać wolontariuszem. Wolontariusz nie musi mieć żadnych kwalifikacji ani doświadczenia, nie musi znać żadnego języka obcego. Jedynymi kryteriami to silna motywacja, wiek i obywatelstwo jednego z Krajów Programu (dla wolontariuszy spoza Krajów Programu – posiadanie karty czasowego/stałego pobytu). Każdy młody człowiek w wieku 18 - 30 lat może zostać wolontariuszem. Wolontariusz nie musi mieć żadnych kwalifikacji ani doświadczenia, nie musi znać żadnego języka obcego. Jedynymi kryteriami to silna motywacja, wiek i obywatelstwo jednego z Krajów Programu (dla wolontariuszy spoza Krajów Programu – posiadanie karty czasowego/stałego pobytu).

4 Are you looking for challenge, adventure and experience? Niezależnie od Twojej płci, rasy, kwalifikacji i umiejętności językowych – program Wolontariatu Europejskiego jest szansą dla każdego młodego człowieka między 18 a 30 rokiem życia. Poszczególne projekty trwają zwykle od 2 do 12 miesięcy. Możesz zacząć od projektu krótkoterminowego. Jeśli Ci się spodoba –wyjechać na dłużej. Niezależnie od Twojej płci, rasy, kwalifikacji i umiejętności językowych – program Wolontariatu Europejskiego jest szansą dla każdego młodego człowieka między 18 a 30 rokiem życia. Poszczególne projekty trwają zwykle od 2 do 12 miesięcy. Możesz zacząć od projektu krótkoterminowego. Jeśli Ci się spodoba –wyjechać na dłużej. Join us! Join us!

5 Think about others ! Jest wiele ludzi, którzy mogą skorzystać z Twojej pracy i zaangażowania: dzieci, niepełnosprawni, osoby starsze. Czeka na Ciebie również renowacja zabytków, organizacja warsztatów czy promowanie integracji europejskiej. Za każdym razem z korzyścią dla społeczności lokalnej i w kontakcie z drugim człowiekiem. Włącz swoją wrażliwość. Jest wiele ludzi, którzy mogą skorzystać z Twojej pracy i zaangażowania: dzieci, niepełnosprawni, osoby starsze. Czeka na Ciebie również renowacja zabytków, organizacja warsztatów czy promowanie integracji europejskiej. Za każdym razem z korzyścią dla społeczności lokalnej i w kontakcie z drugim człowiekiem. Włącz swoją wrażliwość. Help others! Help others!

6 First step - find an organization Pierwsze i najważniejsze to znaleźć interesujący Cię projekt i organizację goszczącą, która będzie chętna Cię przyjąć. Możesz w tym celu skorzystać z ogólnoeuropejskiej bazy danych projektów albo zwrócić się bezpośrednio do danej organizacji, która pomoże w kontaktach z organizacjami za granicą i załatwi formalności. Pierwsze i najważniejsze to znaleźć interesujący Cię projekt i organizację goszczącą, która będzie chętna Cię przyjąć. Możesz w tym celu skorzystać z ogólnoeuropejskiej bazy danych projektów albo zwrócić się bezpośrednio do danej organizacji, która pomoże w kontaktach z organizacjami za granicą i załatwi formalności.

7 Explore the world, make friends and learn new cultures ! Nie bój się szoku kulturowego. Obowiązkowe szkolenie przedwyjazdowe, szkolenie na miejscu, kursy językowe – wszystko to ma za zadanie przygotować Cię do radzenia sobie w nowych okolicznościach. Będziesz mieć zapewnioną opiekę mentorską na miejscu i stały kontakt z organizacją wysyłającą w Polsce żeby bezpiecznie „wchodzić” w wielokulturowość, poznawać nowe języki, ludzi. Nie bój się szoku kulturowego. Obowiązkowe szkolenie przedwyjazdowe, szkolenie na miejscu, kursy językowe – wszystko to ma za zadanie przygotować Cię do radzenia sobie w nowych okolicznościach. Będziesz mieć zapewnioną opiekę mentorską na miejscu i stały kontakt z organizacją wysyłającą w Polsce żeby bezpiecznie „wchodzić” w wielokulturowość, poznawać nowe języki, ludzi.

8 Think about yourself ! Wolontariat Europejski to niepowtarzalna możliwość rozwoju poprzez edukację pozaformalną i międzykulturową. Stwarza nowe wyzwania, oswaja świat. Pozwala uczyć się i doskonalić język obcy, daje wymierne umiejętności praktyczne i doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku. Wolontariat Europejski to niepowtarzalna możliwość rozwoju poprzez edukację pozaformalną i międzykulturową. Stwarza nowe wyzwania, oswaja świat. Pozwala uczyć się i doskonalić język obcy, daje wymierne umiejętności praktyczne i doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku. Do it for yourself !

9 Learn new languages ! Learn new languages ! Develop your skills! Develop your skills! Wolontariat europejski to doskonały sposób na doskonalenie języka. Praca w grupach międzynarodowych nie jest możliwa bez konwersacji w języku obcym. It’s a great speaking opportunity!

10 Become a volunteer and change the world with your own two hands DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Wykonała: Katarzyna Dróżdż Gimnazjum w Konarach ul. Szkolna 3, 42-270 Konary opiekun: Ewa Bąk –nauczyciel języka angielskiego


Pobierz ppt "European Voluntary Service changes the world. What is European Voluntary Service? Wolontariat Europejski to szansa dla każdego młodego człowieka niezależnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google