Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wada i niezgodność (Zofia Zymonik) 1. Wada Wada jest odstępstwem od wymagań jakościowych, która powoduje, że produkt nie spełnia wymagań związanych z.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wada i niezgodność (Zofia Zymonik) 1. Wada Wada jest odstępstwem od wymagań jakościowych, która powoduje, że produkt nie spełnia wymagań związanych z."— Zapis prezentacji:

1 Wada i niezgodność (Zofia Zymonik) 1

2 Wada Wada jest odstępstwem od wymagań jakościowych, która powoduje, że produkt nie spełnia wymagań związanych z zamierzonym użytkowaniem - jest nieprzydatny do użycia (np. niedziałający hamulec w samochodzie). Wada może spowodować szkodę (śmierć, uszczerbek zdrowia itp.), czyli z wadą jest związane ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i środowiska. Termin wada dotyczy odpowiedzialności za produkt (product liability). Z. Zymonik 2

3 Niezgodność Niezgodność jest definiowana jako odstępstwo od właściwości użytkowej, które powoduje, że produkt nie spełnia ustalonych wymagań – może spowodować zmniejszenie przydatności do użycia (np. meble mają inny kolor niż ustalono w zamówieniu, na karoserii samochodu jest rysa). Niezgodność jest pojęciem szerszym niż wada. Z.Zymonik 3

4 Koniec 4


Pobierz ppt "Wada i niezgodność (Zofia Zymonik) 1. Wada Wada jest odstępstwem od wymagań jakościowych, która powoduje, że produkt nie spełnia wymagań związanych z."

Podobne prezentacje


Reklamy Google