Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciel lasu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciel lasu."— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciel lasu

2 Pamiętajmy! Lasy dostarczają nie tylko drewna, ale produkują około mld ton tlenu-ponad połowę rocznego zapasu na Ziemi. Pochłaniają zanieczyszczenia - dwutlenek węgla, pyły. 150 metrowej szerokości ściana lasu liściastego obniża hałas o decybeli.

3 BĄDŹ PRZYJACIELEM LASU!
Las to wspólnota roślin i zwierząt. Człowiek nie powinien niszczyć tej wspólnoty jeśli chce, aby było w nim miejsce dla niego. W poszukiwaniu spokoju, piękna i harmonii, uciekając od gwaru zatłoczonych miast chętnie udajemy się do lasu. Zbieramy grzyby, jagody… Spacerując, aktywnie wypoczywamy. Las chroni środowisko życia człowieka, ale sam ulega uszkodzeniom i zamiera. BĄDŹ PRZYJACIELEM LASU!

4 Zagrożenia pożarowe. Co roku w lasach powstaje około 7500 pożarów. Ogień to najgroźniejszy wróg lasu. Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego. W lasach i na terenach leśnych oraz w odległości do 100m od granicy lasu jest zabronione: rozniecanie ognia, poza miejscami do tego wyznaczonymi, palenie tytoniu, spalanie pozostałości roślinnych, wyrzucanie przez okna pojazdów niedopałków i innych tlących się przedmiotów.

5 Nadleśnictwo Siewierz
Nie wchodź do lasu wówczas, gdy wprowadzony został zakaz wstępu z uwagi na duże zagrożenie pożarowe. W przypadku zauważenia ognia w lesie staraj się go ugasić. Jeżeli nie będziesz w stanie tego zrobić- zaalarmuj: - straż pożarną policję lub pracowników leśnych. 998 997 (032) do 8, Nadleśnictwo Siewierz

6 Traktuj las jak własne dobro:
Pojazdami silnikowymi i zaprzęgowymi wolno jeździć tylko po oznakowanych drogach. Biwakowanie może odbywać się tylko w wyznaczonych miejscach.

7 Chcesz korzystać z lasu
Chcesz korzystać z ciszy- sam nie hałasuj. Nie zaśmiecaj lasu i śródleśnych wód. Nie łam gałęzi, nie niszcz krzewów i roślin.

8 Chcesz korzystać z lasu
Nie niszcz grzybów, których nie znasz, w tym również niejadalnych, są one sprzymierzeńcem drzew i pożywieniem dla zwierząt. Nie płosz zwierzyny, nie wybieraj jaj i piskląt, nie niszcz lęgowisk i gniazd ptaków. Nie spuszczaj psów ze smyczy.

9 …przestrzega wszystkich przedstawionych zasad, by w ciszy i spokoju, w miłej atmosferze podziwiać otaczający krajobraz, wsłuchiwać się w odgłosy przyrody, chłonąć zapachy kwiatów i drzew, aktywnie wypoczywać i podziwiać piękno lasu. Przyjaciel lasu….


Pobierz ppt "Przyjaciel lasu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google