Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciel lasu Pamiętajmy!  Lasy dostarczają nie tylko drewna, ale produkują około 27 mld ton tlenu-ponad połowę rocznego zapasu na Ziemi.  Pochłaniają.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciel lasu Pamiętajmy!  Lasy dostarczają nie tylko drewna, ale produkują około 27 mld ton tlenu-ponad połowę rocznego zapasu na Ziemi.  Pochłaniają."— Zapis prezentacji:

1

2 Przyjaciel lasu

3 Pamiętajmy!  Lasy dostarczają nie tylko drewna, ale produkują około 27 mld ton tlenu-ponad połowę rocznego zapasu na Ziemi.  Pochłaniają zanieczyszczenia - dwutlenek węgla, pyły.  150 metrowej szerokości ściana lasu liściastego obniża hałas o 18-25 decybeli.

4  Las to wspólnota roślin i zwierząt. Człowiek nie powinien niszczyć tej wspólnoty jeśli chce, aby było w nim miejsce dla niego.  W poszukiwaniu spokoju, piękna i harmonii, uciekając od gwaru zatłoczonych miast chętnie udajemy się do lasu.  Zbieramy grzyby, jagody…  Spacerując, aktywnie wypoczywamy. Las chroni środowisko życia człowieka, ale sam ulega uszkodzeniom i zamiera. BĄDŹ PRZYJACIELEM LASU!

5 Zagrożenia pożarowe. Co roku w lasach powstaje około 7500 pożarów. Ogień to najgroźniejszy wróg lasu. Pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pożarowego. W lasach i na terenach leśnych oraz w odległości do 100m od granicy lasu jest zabronione:  rozniecanie ognia, poza miejscami do tego wyznaczonymi,  palenie tytoniu,  spalanie pozostałości roślinnych,  wyrzucanie przez okna pojazdów niedopałków i innych tlących się przedmiotów.

6 Nie wchodź do lasu wówczas, gdy wprowadzony został zakaz wstępu z uwagi na duże zagrożenie pożarowe. W przypadku zauważenia ognia w lesie staraj się go ugasić. Jeżeli nie będziesz w stanie tego zrobić- zaalarmuj: - straż pożarną -policję -lub pracowników leśnych. 998 997 (032) 67-42-957 do 8, Nadleśnictwo Siewierz

7 Traktuj las jak własne dobro:  Pojazdami silnikowymi i zaprzęgowymi wolno jeździć tylko po oznakowanych drogach.  Biwakowanie może odbywać się tylko w wyznaczonych miejscach.

8 Chcesz korzystać z lasu  Chcesz korzystać z ciszy- sam nie hałasuj.  Nie zaśmiecaj lasu i śródleśnych wód.  Nie łam gałęzi, nie niszcz krzewów i roślin.

9 Chcesz korzystać z lasu  Nie niszcz grzybów, których nie znasz, w tym również niejadalnych, są one sprzymierzeńcem drzew i pożywieniem dla zwierząt.  Nie płosz zwierzyny, nie wybieraj jaj i piskląt, nie niszcz lęgowisk i gniazd ptaków.  Nie spuszczaj psów ze smyczy.

10 Przyjaciel lasu…. …przestrzega wszystkich przedstawionych zasad, by w ciszy i spokoju, w miłej atmosferze podziwiać otaczający krajobraz, wsłuchiwać się w odgłosy przyrody, chłonąć zapachy kwiatów i drzew, aktywnie wypoczywać i podziwiać piękno lasu.


Pobierz ppt "Przyjaciel lasu Pamiętajmy!  Lasy dostarczają nie tylko drewna, ale produkują około 27 mld ton tlenu-ponad połowę rocznego zapasu na Ziemi.  Pochłaniają."

Podobne prezentacje


Reklamy Google