Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Założony w 1222 przez księcia Henryka Śląskiego, ufundowany został przez kanonika Mikołaja. Pierwsi Cystersi przybyli do Henrykowa w 1227r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Założony w 1222 przez księcia Henryka Śląskiego, ufundowany został przez kanonika Mikołaja. Pierwsi Cystersi przybyli do Henrykowa w 1227r."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Założony w 1222 przez księcia Henryka Śląskiego, ufundowany został przez kanonika Mikołaja. Pierwsi Cystersi przybyli do Henrykowa w 1227r.

4 Polichromie z XII w.

5 Urządzenie do wciągania materiałów budowlanych w celu naprawy i dalszej rozbudowy klasztoru.

6 Kominek w stylu rokoko. Oryginalna ambonka i ławy. Kopie obrazów Michała Willmana przedstawiających fundatorów założycieli klasztoru.

7 Kopia Księgi Henrykowskiej. Malowidła przedstawiające sceny z Księgi Henrykowskiej. Oryginalny blat z XIV w. Tajne przejścia. Oryginalna XVII w. boazeria(girlandy owocowe).

8 W 1304 roku rozpoczęto budowę gotyckiego kościoła klasztornego. W 1608 roku zaczęto budowę wieży przy zachodniej elewacji kościoła.

9 Średniowieczny komputer miał informować zakonników o kolejności odprawiania Mszy Świętych.

10 Stalle powstały w 1709r. Ozdobione bogatymi barokowymi formami. Należą one do najpiękniejszych w Polsce.


Pobierz ppt "Założony w 1222 przez księcia Henryka Śląskiego, ufundowany został przez kanonika Mikołaja. Pierwsi Cystersi przybyli do Henrykowa w 1227r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google