Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„20 lat wspólnie Gmina Lipnica Murowana” Zespół Szkół Publiczne Gimnazjum im. Ks. Stanisława Wiśniowskiego w Lipnicy Murowanej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„20 lat wspólnie Gmina Lipnica Murowana” Zespół Szkół Publiczne Gimnazjum im. Ks. Stanisława Wiśniowskiego w Lipnicy Murowanej."— Zapis prezentacji:

1 „20 lat wspólnie Gmina Lipnica Murowana” Zespół Szkół Publiczne Gimnazjum im. Ks. Stanisława Wiśniowskiego w Lipnicy Murowanej

2 Lipnica Dolna Gmina Lipnica Murowana W prezentacji korzystamy z wywiadów udzielonych nam przez mieszkańców Lipnicy Dolnej

3 Inwestycje Czy powstały nowe drogi i chodniki? Tak. Z inicjatywy radnych powstał chodnik od Lipnicy Murowanej pod szkołę w Lipnicy Dolnej. Przebudowa i modernizacja wszystkich dróg odbywa się z inicjatywy mieszkańców. Dawniej drogi gminne były wysypane kamieniami, a teraz jest to już asfalt. Niestety są jeszcze odcinki dróg, przy których nie ma chodników.

4 Szkoła Jak zmieniła się szkoła? Jej wygląd i wyposażenie? Szkoła w Lipnicy Murowanej została rozbudowana wraz ze skrzydłem wykorzystywanym na salę gimnastyczną. Wygląd jak i wyposażenie szkoły zmieniło się bez porównania. Dużą zmianą jest to, że teraz szkoły wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny, komputerowy i internetowy. Szkoły po prostu zostały wyremontowane.

5 Estetyka Jak zmieniła się estetyka naszej gminy? Z każdej strony, wjeżdżając do Lipnicy, można zauważyć, że wypiękniała i to dzięki samym mieszkańcom, którzy dbają o swoje domy i obejścia. Zostały też podjęte inicjatywy przez samorząd w zakresie modernizacji dróg, ulic, placów, budowy chodników, budowy mostu i miejsc do parkowania. Zwiększył się obszar objęty oświetleniem ulicznym. Kostka na rynku została zmieniona.

6 Urzędy Jak zmieniły się urzędy? Czy są one bliżej obywateli? Czy łatwiej jest załatwić jakąś sprawę? Wydaje mi się, że pomoc na pewno jest duża, np. dla rolników jeśli chodzi o składanie wniosków. Gminy Lipnica Murowana nie było przez 6 lat, przeniesiono ją do Reaktywowano ja od 1 X 1982 roku. Jako mieszkańcy jesteśmy zadowoleni z tego, że urząd jest bliżej obywatela. W naszej gminie na pewno można uzyskać wiele pełnych informacji, decyzje strategiczne konsultowane są z mieszkańcami na zebraniach wiejskich. Trzeba jednak zauważyć, że ze strony mieszkańców coraz bardziej maleje zainteresowanie, zebrania wiejskie są z roku na rok mniej liczne. Konsultacje odbywają się też na posiedzeniach komisji czy sesjach rady gminy.

7 OSP Lipnica Dolna Jakie są osiągnięcia OSP z Lipnicy Dolnej w ostatnich 20 latach, z których jest Pan dumny? 5 lat temu otrzymaliśmy nowy samochód. Były to dotacje z gminy, PZU oraz od państwa.

8 Oczyszczanie naszej gminy Czy w Lipnicy jakość środowiska naturalnego poprawiła się? Czy wprowadzono pojemniki do segregacji śmieci? Częściowo wprowadzono segregację odpadów, jednak dużo jest do zrobienia w zakresie oczyszczenia ścieków. Pojawiły się pojemniki do segregacji śmieci, niestety po jakimś czasie zostały zlikwidowane. Teraz każdy ma możliwość skorzystać z usług wywozu śmieci firmy Dimarco, która takiej segregacji wymaga.

9 Bezpieczeństwo Czy straż miejska i policja dbają o porządek na terenie naszej miejscowości? Tak, jest bezpieczniej, gdyż bardzo często patrolują Lipnicę w różnych porach dnia i nocy. Sama nieraz widziałam policję, która kontrolowała bezpieczeństwo mieszkańców. Często ludzie boją się wieczorami wychodzić z domu, gdyż w tych czasach jest coraz bardziej niebezpiecznie. Gmina jest mała, oddalona od wielkich aglomeracji miejskich i jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa to jest raczej bezpiecznie. Policja w tym zakresie dba o mieszkańców. Straży gminnej nie ma i nie ma takiej potrzeby, by ją powoływać. W zakresie zapewnienia bezpieczeństwa służą pomocą strażacy-ochotnicy.

10 Zmiany w ciągu ostatnich 20 lat Jakie zmiany nastąpiły w naszej miejscowości w ciągu ostatnich 20 lat? Zmiany nastąpiły w strefie infrastruktury całej gminy, w oświacie, służbie zdrowia, drogownictwie jak i ochronie środowiska. Na terenie naszej miejscowości powstało kilka nowych instytucji, m.in. boisko sportowe, plac zabaw przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym.

11 Atrakcje turystyczne Czy nasza miejscowość stała się bardziej atrakcyjna turystycznie? Jestem przekonana, że Lipnica pod tym względem jest bardzo atrakcyjna. Mamy tutaj wiele zabytków m.in.. Kościół św. Leonarda wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, który przyciąga bardzo dużą liczbę turystów. Z Lipnicy pochodzi wiele znanych na całym świecie rodaków, głównie św. Szymon, rodzina Ledóchowskich. Ogromną popularnością cieszy się również coroczny konkurs Palm Wielkanocnych i Rękodzieła Artystycznego.

12 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji W skład Zespołu Projektowego wchodzą: Uczennice klasy III a Magdalena Bagińska Krystyna Gunia Angelika Kornaś Kinga Włodarczyk Opiekun Zespołu: mgr Edyta Bazarnik


Pobierz ppt "„20 lat wspólnie Gmina Lipnica Murowana” Zespół Szkół Publiczne Gimnazjum im. Ks. Stanisława Wiśniowskiego w Lipnicy Murowanej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google