Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GMINA ZAKRZEW PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. HENRYKA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GMINA ZAKRZEW PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. HENRYKA"— Zapis prezentacji:

1 GMINA ZAKRZEW PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. HENRYKA
SIENKIEWICZA NR 1 W ZAKRZEWIE

2 Położenie gminy Urząd Gminy Zakrzew Gmina Zakrzew – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie radomskim. W latach gmina położona była w województwie radomskim. Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało osób. Według danych z roku 2002 gmina Zakrzew ma obszar 96,15 km², co stanowi 6,29% powierzchni powiatu.

3 Wywiad z panem Andrzejem Wielochą, który już od kilkudziesięciu lat mieszka na terenie gminy Zakrzew
- Witam Pana bardzo serdecznie. Cieszę się, że znalazł Pan czas na podzielenie się swoimi spostrzeżeniami co do rozwoju naszej gminy - Dziękuję za zaproszenie. Postaram się odpowiedzieć na zadane pytania. - Zacznijmy od tego jakie usługi pojawiły się w naszej gminie? - Przede wszystkim Publiczne Gimnazjum w Zakrzewie, w budowie jest Gminny Ośrodek Kultury, powstało też wiele boisk, które służą aktywnym, nie tylko młodzieży np. boisko ORLIK w Zakrzewie, czy korty ze sztuczną nawierzchnią w Mleczkowie i Cerekwi.

4 - Jak zmieniła się szkoła?
Poprawił się wygląd budynku szkoły, zdobyto lepsze wyposażenie – głównie nowe komputery w sali informatycznej oraz radiowęzeł, powstało Szkolne Muzeum Regionalne, działa kawiarenka, a z myślą o uczniach spoza miejscowości stworzono MONA - Miejsce Oczekiwania Na Autobusy.

5 -Jak zmieniły się urzędy. -Urzędnicy są lepiej wykwalifikowani
-Jak zmieniły się urzędy? -Urzędnicy są lepiej wykwalifikowani. Pomagają petentom jak najszybciej i jak najlepiej załatwiać ich sprawy. Wójt i Rada Gminy czuwa nad rozwojem naszej okolicy czego dowodem jest wyróżnienie w VIII edycji Nagrody Gospodarczej Skrzydła 2005 oraz III miejsce w konkursie Mazowiecka Gmina Roku 2009. …i podczas wręczenie nagród w konkursie na Mazowiecką Gminę Roku Wójt Gminy Zakrzew – Sławomir Białkowski… …na gali wręczenia „Skrzydeł”…

6 -Jakie zmiany gospodarcze zaszły w naszej gminie
-Jakie zmiany gospodarcze zaszły w naszej gminie? -W naszej gminie przybyło wiele zakładów prywatnych, są one położone w większych wsiach przez co poprawiła się dostępność różnych usług. Powoli upada rolnictwo, z którego utrzymuje się większość mieszkańców gminy.

7 -Jak zmieniła się estetyka gminy
-Jak zmieniła się estetyka gminy? -Przede wszystkim poprawił się stan dróg. Dzięki funduszom unijnym wyremontowano i zbudowano ponad 70 km dróg gminnych. Wraz z nimi wybudowano kilkanaście kilometrów chodników, aby każdy pieszy mógł bezpiecznie przemieszczać się po okolicy. Fragment jednej z dróg gminnych w 2006 roku… … i ten sam odcinek drogi w roku 2009

8 -Jak działa transport publiczny
-Jak działa transport publiczny? -MPK Radom wymieniło większość starych autobusów na nowe niskopodłogowe, co zwiększa komfort podróży. Na terenie gminy kursują: linie podmiejskie: C [Radom-Przytyk przez Zakrzew], Z [kursująca na obrzeżach gminy] linia miejska: 6 [do Milejowic]

9 -Osiągnięcia naszej gminy z ostatnich 20 lat, z których jest Pan dumny
-Osiągnięcia naszej gminy z ostatnich 20 lat, z których jest Pan dumny? -Wyremontowano cmentarz grzebalny, w trakcie jest też remont dzwonnicy i kościoła, w których będzie wykonana elewacja oraz wymieniany dach ze środków Unii Europejskiej.

10 -Czy powstały nowe sklepy. Co z jakością życia. -Powstało dużo sklepów
-Czy powstały nowe sklepy? Co z jakością życia? -Powstało dużo sklepów. Łatwiej jest kupić produkty potrzebne do życia codziennego, dzięki czemu mieszkańcy mają lepszy do nich dostęp. Jakość życia w perspektywie lat znacząco się poprawiła dzięki współpracy mieszkańców oraz pomocy samorządu gminnego.

11 -Czy jakość środowiska naturalnego poprawiła się
-Czy jakość środowiska naturalnego poprawiła się? - Gmina Zakrzew jest jedną z siedmiu samorządów należących do „Związku Gmin Radomka”. Wspólnymi siłami powołano grupę „Eko-Sam”, która zajmuje się wywozem, segregacją śmieci i recyklingiem. Maleje liczba wysypisk śmieci w lasach, które zaburzały obraz środowiska.

12 -Czy jest u nas bezpieczniej niż 20 lat temu
-Czy jest u nas bezpieczniej niż 20 lat temu? -Bezpieczeństwo się poprawiło. Jest więcej funkcjonariuszy policji, mają bardziej nowoczesne wyposażenie [m.in. kilka nowoczesnych samochodów patrolowych]. W pobliżu posterunku policji działa fotoradar.

13 - A co ze służbą zdrowia? - Dzięki inicjatywie samorządu zmodernizowano ośrodek zdrowia, który działa od 30 lat, z upływem lat zwiększa się personel medyczny wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia. Od kwietnia 2010r. przy ośrodku stacjonuje ambulans. - Myślę, że to już wszystko. Dziękuję bardzo. - Było mi bardzo miło. Rozmawiał: Michał Żurowski

14 Współpraca szkoły z władzami samorządowymi.
Gimnazjum Publiczne w Zakrzewie od początku swego istnienia ściśle współpracuje z władzami Gminy Zakrzew. Zamierzenia Dyrekcji szkoły i potrzeby Gimnazjum znajdują zrozumienie Rady Gminy, Pana Wójta i Pani Sekretarz. Władze samorządowe wiedzą, że szkołę warto rozwijać i inwestować w nią. Wynikiem zgodnego współdziałania jest realizacja szeregu udanych, wspólnie podjętych, przedsięwzięć. Do najważniejszych z nich należą: oddanie do użytku kompleksu boisk i sali gimnastycznej, uruchomienie oczyszczalni ścieków, organizacja kompleksu ogrodowego, organizacja świetlicy socjoterapeutycznej.  W 1999r. w ramach nowej reformy oświaty ze szkoły w Zakrzewie wyłoniły się dwie placówki Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum. Dyrektorem naszego Gimnazjum jest obecnie pani Krystyna Smolińska.

15 Sonda Przeprowadziliśmy sondę wśród przypadkowo spotkanych osób mieszkających na co dzień na terenie gminy Zakrzew na temat: Czy Pan/Pani uważa że w ciągu ostatnich 20 lat nasza gmina zmieniła się na lepsze?

16 AUTORZY PROJEKTU B. Drabik Opiekun: A. Przybyś Marzena Prorok M. Miros M. Żurowski A. Piorun


Pobierz ppt "GMINA ZAKRZEW PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. HENRYKA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google