Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

20 Lat wspólnie Nasza szkoła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "20 Lat wspólnie Nasza szkoła."— Zapis prezentacji:

1 20 Lat wspólnie Nasza szkoła

2 20 Lat temu- widziane oczyma mieszkańców
D.S: Jak żyło się w naszej miejscowości 20 lat temu, a jak żyje się obecnie? Z.S: Dwadzieścia lat temu przez wieś przejeżdżał tylko jeden autobus państwowy. Obecnie co kilka godzin kursuje bus.Ludzie nie mieli tylu samochodów ,co teraz. Każdy gospodarz uprawiał rolę,chował konie, krowy i świnie.Teraz we wsi jest tylko kilka krów.Dawniej życie było dużo weselsze i ciekawsze, gdyż nie było takiego rozwoju techniki i ludzie więcej czasu spędzali ze sobą. Teraz wszyscy siedzą przed komputerem bądź telewizorem nawet ludzie w podeszłym wieku zaopatrują się w coraz to nowsze rzeczy.

3 Z. SZ. W gminie dużo się zmieniło- powstała obwodnica w Wojniczu
Z.SZ. W gminie dużo się zmieniło- powstała obwodnica w Wojniczu. Ale drogi w Polsce są nadal takie same,czyli z dziurami(śmiech) ) Dawniej także sobotę spędzało się w pracy. Z.SZ. W gminie dużo się zmieniło- powstała obwodnica w Wojniczu. Ale drogi w Polsce są nadal takie same,czyli z dziurami(śmiech) ) Dawniej także sobotę spędzało się w pracy. M.SZ: Co się zmieniło? Z.SZ: W Gminie dużo się zmieniło-powstała obwodnica w Wojniczu. Ale polskie drogi są nadal takie same- czyli z dziurami (śmiech) M.SZ: W jaki sposób rozwiązywane były problemy lokalne (drogi, kanalizacja, dostawa wody, wywóz śmieci) ? H.S: Kanalizacja pojawiła się około 1986 roku. Toaleta była na dworze, wodę brało się ze studni, papiery i tego typu śmieci paliło się w piecu, a inne- nie do spalenia wyrzucało się „do gnoju” (na obornik). D.S: Jakie zmiany zaszły w szkle, przedszkolu z inicjatywy mieszkańców i inicjatywy Rady Gminy? Z.S: Dawniej szkoła była tam, gdzie teraz jest przedszkole. W szkole- 3 lata temu obowiązki dyrektora przejęła p. Beata Padło. Będąc na wywiadówkach zauważyłam, że nauczyciele są życzliwi, otwarci na wszelkie problemy. Do szkoły chodzi się teraz 5 dni w tygodniu, a nie jak kiedyś -sześć. Klasy i korytarze są pięknie udekorowane. Prężnie działa komitet szkolny. Który zawsze jest obecny i pomaga w przygotowaniach różnych ,, imprez” szkolnych. Rok temu Publiczne Gimnazjum otrzymało nowego patrona- ks. Prałata Józefa Łakomego.

4 M. SZ: Jak zmieniły się kontakty pomiędzy obywatelami a zarządem
M.SZ: Jak zmieniły się kontakty pomiędzy obywatelami a zarządem. Jak ocenia Pan zmiany, jakie zaszły w komunikowaniu się pomiędzy obywatelami a Zarządem Gminy? Z.SZ: Pozytywnie, ponieważ burmistrz Gminy często jest obecny na zebraniu wiejskim, które odbywa się przynajmniej raz w roku. D.S: Czy powstały nowe miejsca użyteczności publicznej( place zabaw, boiska, kluby, świetlica)? Z.S: Owszem. Powstał zespół Pieśni i tańca ,,Echo- Doliny” , klub sportowy LKS Pogoń, boisko do siatkówki plażowej. Istnieje także świetlica parafialna, w której czasem jest ,,Mini kino” D.S: W jaki sposób odbywają się konsultacje z obywatelami przed podjęciem decyzji dotyczących gmin/miejscowości? Z.S: Kilka razy w roku odbywają się zebrania wiejskie z udziałem władz Gminy i mieszkańców wsi. Sołtys- p. Beata Bednarek na takim zebraniu zdaje sprawozdanie z osiągnięć, jakie dokonano, przedstawia kosztorys inwestycji, jakie mają być w danej wsi wykonane. Następnie ludzie głosują ZA i PRZECIW. Zwykle na tych zebraniach dochodzi do spięć i różnicy wymiany zdań. Ostatnie słowa zawsze jednak należą do burmistrza.

5

6 M.SZ: Kto kandydował lub pełnił funkcję sołtysa, radnego gminy, powiatu, przedstawiciela do Sejmiku Wojewódzkiego? H.S: Sołtysem była p. Maria Bartosz, pan Padło, pan Kubala. Funkcję radnego gminy pełnił pan Płaneta, pan Brzuchacz, p. Stanisław Kubala. Przedstawicielem do Sejmiku Wojewódzkiego był pan Padło.

7 Wywiad z Zofią Sowa- kierownikiem zespołu ,,Echo- Doliny” przeprowadziła Dominika Sowa.
Wywiad z Heleną Senderak i Zdzisławem Szeląg przeprowadziła Maria Szeląg Wykonały- Maria Szeląg i Dominika Sowa Klasa I Gimnazjum Publiczne Gimnazjum im. Ks. Prałata Józefa Łakomego w Biadolinach Radłowskich Opiekun- p. Zuzanna Strojny

8 Od lewej: Dominika Sowa, Maria Szeląg


Pobierz ppt "20 Lat wspólnie Nasza szkoła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google