Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program realizowany przez klasy II szkoły podstawowej w Zespole Szkół nr 16 im. W. Szuman w Toruniu Od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program realizowany przez klasy II szkoły podstawowej w Zespole Szkół nr 16 im. W. Szuman w Toruniu Od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 r."— Zapis prezentacji:

1

2 Program realizowany przez klasy II szkoły podstawowej w Zespole Szkół nr 16 im. W. Szuman w Toruniu Od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 r.

3 Do programu przystąpiły cztery klasy Klasa II a –20 uczniów, wych. Violetta Stalowska Klasa II b –23 uczniów, wych. Monika Jakubowska Klasa II c – 20 uczniów, wych. Lidia Sawicka Klasa II d – 20 uczniów, wych. Danuta Cicha

4

5 Aprobata rodziców Aprobata rodziców W grudniu 2012r. rodzice zostali zapoznani z ideą projektu. Otrzymali broszury informacyjne, podpisali zgodę na udział ich dzieci w programie oraz wyrazili chęć współpracy w trakcie realizacji programu.

6 Toruński Przegląd Oświatowy „45 minut” o „Grosiku”

7 Od stycznia 2013r dzieci rozpoczęły podróż z Grosikiem po Galaktyce Finanse i Oszczędzanie

8

9 Odkrywając kolejne planety poznawały tajniki ekonomii.

10 Poprzez metody aktywizujące dzieci uczyły się obliczeń pieniężnych

11

12 Podczas zabawy w sklep, bank, biuro podróży zdobywały umiejętność gospodarowania pieniędzmi.

13

14

15 Dalsza podróż z „Grosikiem” dzieci kontynuowały już jako uczniowie klas trzecich.

16 W klasie trzeciej dzieci dowiedziały się, że oszczędności finansowe łączą się z oszczędzaniem prądu, gazu, wody i dbaniem o swoje zdrowie.

17

18

19 Same kontrolowały swoje zużycia gazu, prądu i wody

20 Prace dzieci Postać Grosika była inspiracją do wykonywania prac plastycznych. Rysowały jego portrety, wykonywały historyjki obrazkowe z jego udziałem.

21 W domu razem z rodzicami dyskutowały, rozwiązywały problemy i praktycznie uczestniczyły w operacjach bankowych. Niektóre dzieci zainspirowane tematem skorzystały z możliwości założenia konta oszczędnościowego SKO- Junior

22

23

24

25

26 Wędrówka po galaktyce finanse i oszczędzanie dobiega końca.

27 Pożegnanie z Grosikiem Po zakończeniu programu wszyscy chętnie pisali listy do Grosika, by pożegnać swego przewodnika i podziękować za naukę.

28

29

30

31 Rodzice są zadowoleni, ponieważ teraz ich dzieci bardziej świadomie uczestniczą w wydatkach rodziny. Nauczyły się rozsądnie wydawać swoje oszczędności. Poznały wartość pieniądza.

32 Wypowiedzi rodziców po zakończonym programie. Cieszę się, że szkoła, do której uczęszcza moja córka przystąpiła do programu „Od Grosika do Złotówki”. Dzięki zajęciom w klasie moje dziecko nauczyło się oszczędzać pieniądze. Ma szacunek do nich i nie wydaje ich na błahostki. Zna wartość pieniądza i wie, że trzeba na nie zapracować, często bardzo ciężką pracą. Od momentu uczestnictwa w programie poprosiła rodziców o zakup skarbonki i wszelkie zaoszczędzone pieniążki, nawet te drobne, wrzuca do niej. Mama Helenki, uczennicy kl.III d

33 Dzięki „Grosikowi” Martynka nauczyła się oszczędzać pieniążki i nie wydaje ich już tak pochopnie…. Mama Martynki, uczennicy kl.IIId „Grosik” pomógł Hubertowi poznać monety i banknoty, nauczył oszczędzać pieniądze, jak dbać o środowisko, oszczędzając energię i wodę, nauczył nowych pojęć związanych z oszczędzaniem…. Mama Huberta, ucznia kl.IIId Udział mojej córki w programie sprawił, że zaczęła ona bardziej zwracać uwagę na konieczność oszczędzania wody i energii elektrycznej. Nie muszę jej już przypominać o wyłączaniu światła za każdym razem, gdy wychodzi z pokoju. Stara się także zużywać mniej wody w czasie kąpieli. Mama Laury, uczennicy kl.IIId

34 Moje dziecko chętnie brało udział zajęciach o Grosiku. Na początku myślałam, że znowu chce na coś ode mnie pieniądze, bo ciągle coś mu jest potrzebne. Mój syn natomiast ciągle mnie o coś pytał, miał nawet naklejki i one mu o tym przypominały. Od czasu kiedy spotkał Grosika, chętnie szedł ze mną do banku, a nawet wypytywał kasjerkę jak można oszczędzać pieniądze. Namówił mnie i utworzyliśmy mu specjalne konto dla dzieci i teraz każdy grosz, jaki wpadnie mu w ręce, chce wpłacać do banku. Kiedy dostał kartę do bankomatu, to trzymał ją przez kilka dni pod poduszką. Mama ucznia kl.IIIb

35 Moja wnuczka to straszny trzpiot. Nigdzie nie usiedziała długo. Zawsze biegała po całym domu i zapalała światła. Chodziłam za nią i gasiłam te światła. Potem to już machnęłam ręką. Pewnego dnia nie mogłam się nadziwić, kiedy moja wnuczusia wychodząc z kuchni sama zgasiła za sobą światło. Okazało się, że to Grosik nauczył ją oszczędzania energii i wody. Pokazała mi nawet ogromną planszę o tym co oszczędzała przez miesiąc. Muszę przyznać, że Grosik do świetny pomysł. Przez zabawę uczy właściwego sposobu na dorosłe życie. Babcia uczennicy kl.IIIb

36 Ewaluacja Uczniowie podczas zajęć w ramach projektu utrwalili najważniejsze pojęcia i terminy związane z finansami np. moneta, banknot, lokata, debet, konto bankowe, kredyt. Uczyły się także racjonalnego gospodarowania własnym budżetem, poznały bezpieczne sposoby przechowywania pieniędzy. Wiedzą, że pieniądze należy oszczędzać i mają świadomość, że należy je otrzymywać za dobrze wykonaną pracę. Rady udzielane przez Grosika pozwoliły im kształtować umiejętność podejmowania trafnych decyzji finansowych. Rozwinęły też umiejętności liczenie pieniędzy, stosowanie mian, rozwiązywanie zadań tekstowych, formułowania notatek i wypowiedzi na dany temat, a także współpracy w zespole.

37 Po każdych zajęciach dzieci otrzymywały zadania domowe, które polegały na rozmowach z rodzicami na temat poznanych treści. Dzieci były zainteresowane i zaciekawione każdym dniem, w którym realizowały projekt, a przede wszystkim dobrze się bawiły ucząc wielu pożytecznych i praktycznych umiejętności.

38 Realizację programu zakończono w grudniu 2013r Toruń, 2014r.


Pobierz ppt "Program realizowany przez klasy II szkoły podstawowej w Zespole Szkół nr 16 im. W. Szuman w Toruniu Od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google