Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonał: Jakub Pasieczny ZS nr.6 w Zamościu Pod kierunkiem nauczyciela: mgr Wiesławy Klimczuk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonał: Jakub Pasieczny ZS nr.6 w Zamościu Pod kierunkiem nauczyciela: mgr Wiesławy Klimczuk."— Zapis prezentacji:

1 Wykonał: Jakub Pasieczny ZS nr.6 w Zamościu Pod kierunkiem nauczyciela: mgr Wiesławy Klimczuk

2 Dzień 1. Poniedziałek Dom, szkoła, dom i tak codziennie. Chyba czas pomysleć o swojej przyszłości. Siadam przed komputerem i szukam kto może mi pomoc w wyborze swojej ścieżki kariery. Czas wziać się za siebie! Doradca zawodowy - udziela pomocy w wyborze zawodu i kierunku kształcenia w formie grupowych i indywidualnych porad zawodowych uwzględniając możliwości i sytuację życiową, a także potrzeby rynku pracy oraz możliwości systemu edukacyjnego. Doradca pomaga w wyborze zawodu i szkoły, ale także przy zmianie zawodu, wybraniu kierunku studiów, samozatrudnieniu czy poszukiwaniu pracy. Doradca zawodowy – to brzmi dumnie. Muszę poszukać kto to jest i czym sie zajmuje...

3 Dzień 2. Wtorek Powrót ze szkoły. Ciąg dalszy moich starań o wyznaczenie ścieżki swojej kariery. Muszę znaleźć informacje o tym gdzie szukać doradcy zawodowego. Pomoc w wyborze zawodu można uzyskać w: poradniach psychologiczno- pedagogicznych centrach informacji i planowania kariery zawodowej przy woj. urzędach pracy u doradców zawodowych w powiatowych urzędach pracy prywatnych centrach doradztwa zawodowego instytucjach i placówkach związanych z edukacją i rynkiem pracy

4 Dzień 3. Środa Dzisiaj wielki dzień. Po szkole razem z mamą wybieramy się do poradni psychologiczno – pedagogicznej na rozmowę z doradcą zawodowym. Podobno będę miał testy sprawdzające moje predyspozycje do wykonywania wymarzonego zawodu. Czeka mnie też rozmowa z doradcą. Ciekawe co z tego wyjdzie.

5 Dzień 4. Czwartek Wczoraj był przełomowy dzień. Pani z którą rozmawiałem w poradni wiele mi pomogła. To nie było nasze ostatnie spotkanie. Dużo jeszcze pracy przed nami. Dostałem pracę domową. Muszę stworzyć na następne spotkanie piramidę celów, które zweryfikujemy podczas następnej wizyty w poradni. Do dzieła.

6 Piramida celów do osiagniecia Znaleźć dobrze platną pracę Skończyć studia Dostać się na studia informatyczne Dobrze zdać mature, szczególnie z matematyki Dostać się do I LO im.J.Zamoyskiego do klasy informatycznej Dobrze zdać egzamin gimnazjalny w 2015 roku

7 Dzień 5. Piątek Udało się. Piramida skończona. Muszę teraz zrobić wszystko, aby zrealizować każdy z założonych celów. W następnym tygodniu kolejne spotkanie z Panią z poradni. Będziemy analizować moją piramidę. Pani pomoże mi zweryfikować moją drogę edukacyjno – zawodową.

8 Dzień 6. Sobota Wizyta w poradni dała mi dużo do myślenia. Fajnie byłoby mieć takie drzewo na którym rosną pieniądze, ale niestety życie to nie bajka. Warto robić coś co sprawia przyjemność i przynosi pieniądze. Droga do takiego sukcesu jest nie łatwa bo pod górkę, ale na końcu jest takie piękne dorodne drzewo oblepione pieniędzmi.

9 Dzień 7. Niedziela Ulubiony dzień tygodnia. Lekcje odrobione, przygotowane wszystko do szkoły, cała wiedza w głowie. Teraz mogę bezkarnie pograć na komputerze. We wtorek kolejne spotkanie z Panią z poradni. Już nie mogę się doczekać.

10 DZIEKUJĘ ZA UWAGĘ!


Pobierz ppt "Wykonał: Jakub Pasieczny ZS nr.6 w Zamościu Pod kierunkiem nauczyciela: mgr Wiesławy Klimczuk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google