Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

INTERNET. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "INTERNET. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań."— Zapis prezentacji:

1 INTERNET

2 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są w tym roku także Microsoft i Facebook. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Joannę Kluzik- Rostkowską, Minister Edukacji Narodowej, prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzeja Halickiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji, Magdalenę Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka Dzień Bezpiecznego Internetu 2015 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)obchodzony jestz inicjatywy KomisjiEuropejskiejod 2004 roku ima na celu inicjowanie ipropagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieciimłodzieży do zasobów internetowych.W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jestprzez Fundację DzieciNiczyje oraz Naukową iAkademicką Sieć Komputerową (NASK)– realizatorów unijnego programu SaferInternet.Głównym partnerem wydarzenia jestFundacja Orange.Partneramisą w tym roku także MicrosoftiFacebook.Wydarzenie zostało objete honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską,MinisterEdukacjiNarodowej,prof.Lenę Kolarską-Bobińską,MinisterNaukiiSzkolnictwa Wyższego,Andrzeja Halickiego,Ministra AdministracjiiCyfryzacji,Magdalenę Gaj,Prezes Urzędu KomunikacjiElektronicznej,Marka Michalaka,Rzecznika Praw DzieckaDzień Bezpiecznego Internetu (DBI)obchodzony jestz inicjatywy KomisjiEuropejskiejod 2004 roku ima na celu inicjowanie ipropagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieciimłodzieży do zasobów internetowych.W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jestprzez Fundację DzieciNiczyje oraz Naukową iAkademicką Sieć Komputerową (NASK)– realizatorów unijnego programu SaferInternet.Głównym partnerem wydarzenia jestFundacja Orange.Partneramisą w tym roku także MicrosoftiFacebook.Wydarzenie zostało objete honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską,MinisterEdukacjiNarodowej,prof.Lenę Kolarską-Bobińską,MinisterNaukiiSzkolnictwa Wyższego,Andrzeja Halickiego,Ministra AdministracjiiCyfryzacji,Magdalenę Gaj,Prezes Urzędu KomunikacjiElektronicznej,Marka Michalaka,Rzecznika Praw Dziecka

3 Coś na wesoło.

4 Anonymous – globalna, zdecentralizowana grupa aktywistów internetowych sprzeciwiająca się ograniczaniu wolności obywatelskich, korupcji, konsumpcjonizmowi, cenzurze,, wpływowi Kościoła katolickiego na życie publicznewolności obywatelskichkorupcjikonsumpcjonizmowicenzurze ANONYMOUS

5 Haker (ang. hacker) – osoba o bardzo dużych, praktycznych umiejętnościach informatycznych (lub elektronicznych), która identyfikuje się ze społecznością hakerską. Hakerzy odznaczają się bardzo dobrą orientacją w Internecie, znajomością wielu języków programowania, a także świetną znajomością systemów operacyjnych, w tym zwłaszcza z rodziny Unix (GNU/Linux, BSD itp.).ang.społecznością hakerskąInterneciejęzyków programowaniasystemów operacyjnychUnixGNU/LinuxBSD Kto to jest „haker”

6 NIGDY NIE JESTEŚMY ANONIMOWI !

7 ZŁOTE ZASADY !

8 Etykieta o DBI

9

10 Strony Internetowe

11 WYKONAŁ !!!


Pobierz ppt "INTERNET. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań."

Podobne prezentacje


Reklamy Google